• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria zimowe

Akcesoria zimowe dla dzieci, czyli jak zadbać o swoje pociechy zimą

Okres jesienno-zimowy nie zachęca do spacerów z dziećmi. Jednak wystarczy odpowiednio przygotować wózek, by zabezpieczyć dziecko przed wiatrem czy przymrozkami. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

O tym, że powinniśmy regularnie wychodzić z dzieckiem na spacery, mówi się nie od dziś. Szczególnie dotyczy to okresu jesienno-zimowego, gdyż to właśnie wtedy jest najlepszy czas na wzmocnienie odporności malucha. Co więcej, mówi się, że to właśnie mroźne i świeże powietrze poprawia też jakość snu oraz zwiększa apetyt. 

Można się również spotkać z opinią ekspertów, którzy sugerują, że już pięciodniowe maleństwo powinno się zabierać na krótkie zimowe spacery. Jednak w praktyce wielu rodziców korzysta z uroków zimy tylko wtedy, gdy musi. A szkoda, bo istnieją sposoby na to, by spacer był bezpieczny, jak i przyjemny. Jedyne, co musimy zrobić, to sięgnąć po odpowiednie akcesoria...

Akcesoria zimowe dla dzieci – śpiwory na zimowe spacery

W zimowej wyprawce malucha z pewnością powinny znaleźć się śpiwory zimowe dla dzieci, które szczelnie okrywają nóżki oraz tułów malucha. Tym samym możemy być pewni, że naszemu dziecku będzie ciepło. Przede wszystkim powinniśmy się zainteresować takimi śpiworami, które są wykonane z wodoodpornej tkaniny, gdyż zatrzyma on wodę na swojej powierzchni i zapewnią maluchowi ochronę nie tylko przed wiatrem czy chłodem, ale również przed deszczem oraz śniegiem. 

Ważne, by wybierane przez nas śpiwory miały też certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który świadczy o tym, że jest to produkt całkowicie bezpieczny dla malucha i wolny od substancji szkodliwych. Warto również wspomnieć, że tego typu gadżetu są wygodne w użytkowaniu i pozwalają na proste umieszczenie maluszka wewnątrz wózka.

Akcesoria zimowe dla dzieci  - otulacze do fotelika samochodowego

Wyprawy zimowe nie zawsze oznaczają spacery. Czasami rodzice zabierają maluchy w podróż samochodem i wtedy również należy sięgnąć po produkty, które zapewnią mu najwyższy komfort. Niektórzy może uznają, że to niepotrzebne, przecież nowoczesne samochody wyposażone są w klimatyzację. Jednak zapominamy o tym, że maluch potrzebuje czegoś więcej niż dorośli i tutaj otulacze dla dzieci na zimę okazują się najlepszym wyborem. Przede wszystkim otulacz ogrzewa malucha, zapewnia mu ciepło i stwarza przyjazne warunki. 

Poza tym otulacze są tak wykonane, że bez problemu można zapiąć pasy bezpieczeństwa w foteliku. Można uznać, że to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które z powodzeniem może zastąpić kombinezon, a przy tym dba o to, by dziecko się nie przegrzało. Wystarczy, że sięgniemy po ten wykonany z bawełny i ocieplony antyalergiczną włókniną, a będzie dobrze służył podczas jesienno-zimowych wypadów.

Akcesoria zimowe dla dzieci – mufki do wózka

Na uwagę zasługują również mufki do wózka, czyli coś, co może umilić spacer rodziców. Pierwszą częścią ciała, która marznie na dworze, są ręce. Dlatego z myślą o rodzicach udostępniono ciepłe mufki, którymi zapina się poręcz wózka. Mufki są też wodoodporne, dzięki czemu można zapewnić sobie ciepło, jak również ochronę przed wiatrem, śniegiem czy deszczem.