• Klocki lego dla dziewczynek

Klocki Lego – zabawa na długie godziny

Klasyczne zestawy klocków Lego dla dzieci są dziś doskonale znane i lubiane przez maluchy na całym świecie. Wciąż powstają coraz to nowsze kolekcje, często czerpiące inspirację z popularnych bajek oraz filmów. Korzyści z układania klocków jest bardzo wiele – kształtują one charakter poprzez trenowanie cierpliwości oraz wytrwałości, ponadto doskonale wpływają na dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną. Możliwości budowania są praktycznie nieograniczone – dysponując odpowiednią ilością klocków, można zbudować właściwie wszystko!  Klocki Lego dla dzieci to prezent o uniwersalnym charakterze – wśród rozmaitych zestawów znaleźć można mnóstwo ciekawych propozycji zarówno dla chłopaków, jak i dla dziewczyn! 

Klocki Lego Duplo – układanie od najmłodszych lat

Pierwsze klocki Lego można kupić maluszkowi już po ukończeniu pierwszego roku życia! To właśnie z myślą o najmłodszych użytkownikach powstały klocki Lego Duplo, które są sporo większe od tradycyjnych klocków i mają bardziej zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu nawet roczny maluch może z powodzeniem się nimi bawić, a przy tym rozwijać swoją sprawność manualną oraz wyobraźnię! Klocki Lego Duplo to znakomity pomysł na prezent dla dziecka w kategorii wiekowej 1-3. Zachęcajmy malucha do układania klocków już od pierwszych lat życia – taka zabawa z pewnością przyniesie mu mnóstwo korzyści, dynamicznie wspierając rozwój mózgu i stymulując zmysły! 

Klocki Lego Friends, czyli Lego dla dziewczynek

Wyjątkowe klocki Lego Friends zostały stworzone z myślą o dziewczynkach – rozmaite zestawy zapewniają szerokie pole możliwości i nawiązują do typowych dla dziewczynek zainteresowań. Kolekcja opiera się na przygodach pięciu przyjaciółek, które w różnych sytuacjach mogą liczyć na swoją pomoc. Ekskluzywna restauracja, cukiernia, dom przyjaźni się, kreatywny warsztat czy samochód kempingowy to tylko niektóre z atrakcyjnych propozycji, jakie możemy znaleźć wśród kolekcji Lego Friends dla dziewczynek. 

Uniwersalne klocki Lego City

Zestawy klocków Lego City nawiązują do szeroko pojętego życia miejskiego i obejmują szeroki zakres tematów o uniwersalnym charakterze (np. wesołe miasteczko). Klocki Lego City mogą stanowić pomysł na kreatywny prezent zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Pamiętajmy, że zachęcając dziecko, do układania klocków dbamy o dynamiczny rozwój jego wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz sprawności manualnej! 

Lego i inne klocki dla dzieci w sklepie Dziecięcy Świat

Oprócz klasycznych klocków Lego, w naszej ofercie nie zabrakło również atrakcyjnych zestawów klocków innych marek. Polecamy popularne Klocki-Blocki, drewniane klocki Kukuryku oraz wiele innych ciekawych propozycji przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych maluchów. Szeroka oferta sklepu Dziecięcy Świat odpowiada na zróżnicowane potrzeby dzieci w każdym wieku. Poznaj rozmaite kolekcje klocków dostępne w naszym sklepie i wybierz wśród nich najlepsze propozycje dla swojego dziecka!