• Kategorie
  • Szukaj
  • Kokony niemowlęce zwane innaczej gniazdmi bociana.

Kokony niemowlęce

Przygotowania do pojawienia się na świecie noworodka bardzo często przysparzają przyszłym rodzicom wiele problemów. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów dla dzieci, a osoby oczekujące na dziecko stają przed dylematem, które z nich wybrać. Szeroki asortyment nie ułatwia dokonania wyboru, dlatego warto podczas podejmowania decyzji kierować się konkretnymi kryteriami. Jak zatem znaleźć te produkty, które zapewnią dziecku spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa? Sprawdź zalety kokonów niemowlęcych.

Bambusowe kokony niemowlęce

Bambusowe kokony niemowlęce inaczej określane są również jako gniazdka. Zastosowanie znalazły w wielu sytuacjach z życia codziennego, to rozwiązanie doskonałe nawet dla najbardziej wymagających rodziców. Złożone są najczęściej z materacyka, który można w dowolnym momencie wyciągnąć, a także miękkiej tuby, która otacza materacyk. Zazwyczaj kokony mają owalny kształt, a wyższe boki są gwarantem bezpieczeństwa dziecka, które nie ma możliwości wysunięcia się poza obręb kokonu.

Gniazdka umożliwiają przesypianie nocy z dzieckiem - zapewniają przestrzeń dla malucha, która dla mamy oznacza brak konieczności wstawania do łóżeczka na czas karmienia czy przewijania. Tuż po narodzinach dziecka bambusowe kokony niemowlęce pełnią jeszcze jedną funkcję - wypełniają przestrzeń w łóżeczku, by jego wnętrze było przytulne, a samo gniazdko bezpośrednio otaczało malucha. W przypadku bambusowych kokonów niemowlęcych istotną rolę odgrywa także materiał, który nie podrażnia skóry i jest bardzo przyjemny w dotyku.

Bambusowy kokon dla niemowlaka jako niezbędny element każdej podróży

Jeśli zamierzacie podróżować z niemowlakiem od pierwszych miesięcy jego życia, bambusowy kokon staje się elementem niezbędnym. W niektórych przypadkach zastępuje on także łóżeczko nie tylko w podróży. Wygodny, komfortowy materacyk zapewnia dobry i spokojny sen, a wyższe boki kokonu gwarantują bezpieczeństwo maluchowi w ciągu całej nocy. Kokon zatem okazuje się bardzo dobrym zamiennikiem tradycyjnego łóżka.

Bambusowy kokon jako mata do przewijania dla niemowlaka

Dzięki wyższym bokom kokonu w trakcie przewijania dziecko stale przebywa w ściśle określonym miejscu i nie ma możliwości przemieszczania się poza jego obręb. To także dobra przestrzeń do zabawy, przytulna przestrzeń do odpoczynku i nauki nowych czynności.

Wszystkie produkty dla dzieci powinny charakteryzować się najwyższą jakością materiałów, z których zostały wykonane. Jest to gwarant bezpieczeństwa maluchów. Kokony niemowlęce muszą być praktyczne, ale i przyjemne dla oka. Dlatego w naszej ofercie znajduje się szeroka gama bambusowych kokonów niemowlęcych, kolorowe kokony stworzone z myślą o najmłodszych dziewczynkach czy szare kokony niemowlęce idealne dla chłopców. Producenci pamiętali także o ich elemencie praktycznym, nie niszczą się podczas prania, a elementem charakterystycznym jest ciekawy design. Warto pamiętać, że produkt ten będzie stale wykorzystywany podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, dlatego kluczowa jest jego jakość. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem kokonu.