• Kategorie
  • Szukaj
  • Poduszki dla dzieci i niemowląt.

Poduszki dla dzieci – co warto wiedzieć?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to dla wielu rodziców czas, który mogą przeznaczyć na skompletowanie wyprawki. Wtedy pada też najważniejsze pytanie – co kupić, aby zapewnić maleństwu komfortowy i zdrowy sen? W komplecie z kołderką najczęściej kupujemy poduszkę. Wybór dostępnych wariantów jest ogromny i różnorodny, przez co ciężko zdecydować, która poduszka będzie odpowiednia. Jak sobie z tym poradzić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Gdzie znajdziemy jakościowe poduszki? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Poduszki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Jak w takim razie wybierać poduszki dla noworodków? Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Czym się kierować? Takich pytań pojawia się o wiele więcej i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy rodzic pragnie, by jego maluch miał jak najlepsze warunki do spania, odpoczywania czy zabawy. Jaka poduszka będzie w takim razie najlepsza? Przede wszystkim powinny nas zainteresować te modele, które zostały wykonane z naturalnych surowców. 

Na uwagę zasługują zatem bawełniane poduszki dla dzieci, gdyż to one zapewniają komfort maluchowi, bo są to poduszki oddychające i przyjazne dla skóry. Warto również zwrócić uwagę, czy dany materiał jest certyfikowany, wówczas możemy być pewni, że poduszka będzie bezpieczna dla zdrowia maluszka.

Gdzie dostaniemy wysokiej jakości poduszki dla dzieci

Rynek zapewnia nam szeroki wybór asortymentu dla dzieci, co oznacza, że każdy z nas bez trudności dostanie zarówno poduszki do spania dla malucha, jak i poduszki do karmienia. Dostępne są w szerokiej palecie barw czy wzorów. Jednak nie wszystkie sklepy oferują wysokiej jakości produkty, dlatego to, gdzie ostatecznie dokonamy zakupów, powinno być przez nas dobrze przemyślane. 

Gdzie w takim razie skierować się, gdy będziemy kompletować wyprawkę dla swojego malucha? Na pewno w sieci istnieje sklep, który zapewni wysokiej jakości poduszeczki. Produkowane są z naturalnych materiałów, które nie stanowią zagrożenia ani dla bezpieczeństwa, ani dla zdrowia dziecka.

Poduszki dla niemowląt – od kiedy?

Niektórzy rodzice sięgają po poduszki dla niemowląt przy wyborze pozostałych elementów wyprawki. Jednak pediatrzy wskazują jednogłośnie, że noworodki i niemowlaki powinny większość czasu spędzać na płaskim materacu bez poduszki do co najmniej osiemnastego miesiąca życia. Zastanawiasz się dlaczego? Ciała maluszka powinno być utrzymane w linii prostej, a więc układając poduszkę pod główkę niemowlaka, zaburzamy ułożenie jego ciała. Efektem tego może być odkształcenie główki, jak również napięcia mięśniowe szyi oraz grzbiety. 

Oczywiście to nie oznacza, że całkowicie musimy rezygnować z jej zakupu. W wielu sytuacjach poduszki okazują się bardzo przydatne. Kiedy? Przede wszystkim, kiedy niemowlę będzie przeziębione i będzie mu dokuczał katar bądź wtedy, gdy będzie miał trudności w oddychaniu. Również przy nadmiernym ulewaniu spowodowanym refluksem żołądkowo-przełykowym czy przy karmieniu piersią poduszka może okazać się bardzo przydatna.