• Kategorie
  • Szukaj
  • Najpopularniejsze i najdelikatniejsze prdukty bambusowe dla dzieci i niemowląt.

Produkty bambusowe dla maluchów – co mamy do wyboru?

Od kilku lat można zauważyć większe zainteresowanie produktami dla dzieci wykonanymi z bambusa. Co dokładnie skrywają w sobie tego typu produktu? Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością i jakie dostępne są produkty bambusowe dla dzieci? Sprawdzamy!

Tkanina bambusowa i jej właściwości

Popularność ich wynika z wyjątkowych właściwości tkanin bambusowych. Przede wszystkim materiał bambusowy jest miękki w dotyku, można nawet śmiało stwierdzić, że swoją delikatnością przypomina jedwab. Włókna bambusowe wykazują dobrą chłonność, więc wyroby z bambusa doskonale pochłaniają wilgoć. Bambus ma też właściwości termoregulacyjne, więc akcesoria, które zostały z niego wykonane, sprawdzą się o każdej porze roku – w cieplejsze dni będą dawać poczucie chłodu, w chłodniejsze zapewnią ciepło. 

Nie sposób pominąć tego, że to tkanina przyjazna dla skóry, wykazuje właściwości kojące, więc sprawdzi się w przypadku maluchów z alergią, chorobami skóry czy podrażnieniami. Co więcej, tkanina bambusowa wykazuje też właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Wyroby z bambusa odporne są na brzydkie zapachy, nie pochłaniają kurzu ani roztoczy.

Kocyki bambusowe

Szerokie właściwości bambusa sprawiły, że stał się popularny w produkcji wyrobów dla dzieci. Wśród nich znaleźć można otulacze oraz kocyki bambusowe dla dzieci, które są miękkie i delikatne, dzięki czemu dziecko ma zapewnione komfort oraz wygodę. Kocyki bambusowe pochłaniają wilgoć i utrzymują ją z dala od skóry dziecka. 

Właściwości termoregulacyjne tkaniny bambusowej sprawiają, że taki kocyk sprawdzi się zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Latem kocyk będzie dawał maluszkowi uczucie lekkiego chłodu, z kolei zimą otuli dokładnie ciałko dziecka i da mu ciepło.

Kokony bambusowe

Wśród produktów wykonanych z bambusa znalazły się również kokony. Kokony zapewniają maluchom spokojny i bezpieczny sen, zwłaszcza podczas wspólnego spania z rodzicami. Niemowlę w takim kokonie jest chronione przed zgnieceniem czy sturlaniem, ale nie tylko, ponieważ kokony to wielofunkcyjne rozwiązania, więc z powodzeniem mogą zastąpić leżaczek czy łóżeczka w trakcie weekendowych wyjazdów, czy innych podróży.

Ręczniki bambusowe

Na uwagę zasługują również ręczniki bambusowe dla dzieci. Ręczniki bambusowe dostępne są nie tylko w szerokiej palecie barw, ale i wzorów. Przykładowo spotkać można bambusowe ręczniki z kapturkiem, zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Ręczniki bambusowe są miękkie i delikatne, chłoną wodę i są wygodne w użyciu.

Pieluszki bambusowe

Naszą listę produktów bambusowych zamykają pieluszki bambusowe dla dzieci, które są przyjazne i bezpieczne dla skóry malucha. Są bardzo miękkie i delikatne, dzięki czemu dziecko ma zapewnioną najwyższy komfort w trakcie ich noszenia. Warto również pamiętać, że tkanina bambusowa jest anty odorowa (czyli odporna na brzydkie zapachy), antybakteryjna i antyalergiczna, więc stosować je można nawet u maluchów, które mają delikatną skórę.