• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowerki tradycyjne

Rowerki tradycyjne

Szeroka gama produktów, dedykowanych chłopcom i dziewczynkom w wieku od około trzeciego do około dziesiątego roku życia to najwyższej jakości rowerki tradycyjne, dostępne w opcji z prowadnikiem i odczepianymi bocznymi kółkami, wspomagającymi trening równowagi. Rowerki dla dzieci z prowadnikiem sprawdzają się podczas nauki jazdy na rowerze bez bocznych kółek, umożliwiając bezpieczne, pierwsze przejażdżki jednośladem. 

Przedział wiekowy dzieci, dla których polecane są rowerki, wyposażone opcjonalnie w prowadnik oraz koła 12", 16" lub 20" jest określany w przybliżeniu, a wybór odpowiedniego modelu powinien zostać dokonany na podstawie wzrostu dziecka oraz jego indywidualnych predyspozycji. Tradycyjne rowerki cieszą się dużym zainteresowaniem w sytuacjach, gdy chcemy podarować najmłodszym wyjątkowy prezent. Własny pojazd, umożliwiający samodzielne przemieszczanie się, wykonany w atrakcyjnej stylistyce stanie się ulubionym towarzyszem dziecięcych wypraw. 

Jak dobrać wielkość roweru dla dziecka?

Rama w rowerkach dla dzieci z prowadnikiem jest zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić komfort, utrzymanie prawidłowej postawy oraz prawidłowe wykonywanie czynności. Niska rama z wysoko osadzoną, regulowaną kierownicą jest optymalnym rozwiązaniem przy nauce jazdy rowerem. Dla dzieci najmłodszych trzy i czterolatków polecany jest rower z kołami 12". W wieku przedszkolnym dzieci najszybciej uczą się jeździć na rowerze, a brak zahamowania przed podejmowaniem prób skutkuje owocnym treningiem. Sześciu - i siedmioletnie dzieci najczęściej używają rowerków z kołami 16", gdy sprawdzają się jeszcze boczne, regulowane koła podporowe, stopniowo wprowadzające konieczność zachowania równowagi. Dla ośmiu - do dziesięcioletnich dzieci odpowiednie są rowerki tradycyjne, wyposażone w koła 20", z możliwością zamocowania prowadnika: nigdy nie jest za późno na naukę jazdy rowerem!

Rowerki dla dzieci z prowadnikiem - jaki wybrać?

Rowerki tradycyjne dla dzieci najlepiej wybierać, uwzględniając jakość produktów oraz ponadczasową, uniwersalną stylistykę. Dla chłopców sprawdzą się rowerki w odcieniach niebieskiego, zieleni i czerwieni, dla dziewczynek białe, różowe, czerwone lub subtelnie dekorowane wzorem. Rowerki dla dzieci z prowadnikiem opcji wyposażone zostały w lusterko wsteczne z odblaskiem, pompowane, dętkowe opony oraz możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia siodełka. Metalowe błotniki zapewniają ochronę na mokrej nawierzchni, bieżnikowanie pozwala zachować znakomitą przyczepność. Rowerki uznanych marek wyposażono w osłonę łańcucha, która zapobiega jego wypadnięciu w momencie wywrotki oraz ubrudzeniom odzieży podczas użytkowania przez najmłodszych. Jakość jest najważniejsza, podobnie jak właściwe dopasowanie. Przy wyborze roweru dla dziecka nie warto wybierać modeli za dużych, na zapas. Na niedopasowanym rowerze dziecko łatwo zniechęci się do jednośladu.