• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat są szczególnie polecane przez pediatrów, psychologów i pedagogów dziecięcych.

Zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat są szczególnie polecane przez pediatrów, psychologów i pedagogów dziecięcych.

Maluchy, które mają już za sobą pierwsze urodziny, są chętne do poznawania coraz to nowych przedmiotów, otwarte na doświadczenia, pragną poznawać świat wszystkimi zmysłami. Dzieci w okresie od 1 do 3 lat zaczynają płynniej mówić, mają coraz lepszą koordynację ruchową oraz doskonalą wciąż swoje zdolności manualne. Jeśli chcecie, by wasza pociecha rozwijała się harmonijnie i adekwatnie do swych indywidualnych możliwości, warto wybierać dla niej zabawki w sposób przemyślany i tak, by były one różnorodne, rozwijały wyobraźnię, kształtowały zdolności logicznego myślenia. Jakie zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat są zatem szczególnie polecane przez pediatrów, psychologów i pedagogów dziecięcych? Zachęcamy do przeczytania wskazówek zawartych poniżej.

Zabawki dla dzieci po ukończeniu 12 miesięcy - powinny uczyć poprzez zabawę i rozwijać wyobraźnię.

Dzieci, które skończyły już roczek lub są nieco starsze, bardzo lubią uczyć się poprzez naśladowanie, stają się ruchliwe, uwielbiają zabawy z kształtami, kolorami, charakterystycznymi dźwiękami np. naśladującymi odgłosy wydawane przez zwierzęta. Jeśli chcecie kupić dziecku w takim wieku coś oryginalnego, a zarazem edukacyjnego, to rekomendujemy wam interaktywne stoliczki np. EDUKACYJNY STOLICZEK STOLIK INTERAKTYWNY DŹWIĘKI ŚWIATŁO SMILYzabawki z wieloma guziczkami i dźwiękami np.Roztańczone Biedroneczki Vtech, albo coraz bardziej popularne i polecane przez rodzicówdrewniane zwierzątka na kółeczkach takie jak choćby: zebra do ciągnięcia na sznurku drewniana IWood.

Zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat - dlaczego są ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka?

Warto mieć na uwadze, że dzieci w wieku 1,5 do 3 lat wykazują wiele chęci do wchodzenia w różne role, lubią aktywność fizyczną i z coraz większym zainteresowaniem bawią się klockami, puzzlami, czy układankami. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór nowoczesnych i przyjaznych maluszkom zabawek edukacyjnych, które rozwijają wyobraźnię, a zarazem podążają za naturalnymi predyspozycjami do nauki dziecka na różnych etapach jego rozwoju.
Z kategorii zabawki edukacyjne dla dzieci od 1 do 3 lat, szczególnie polecamy waszej uwadze sortery kształtów w nowoczesnej odsłonie np. Sorter z klockami Słonik B-kids, ładnie wykonane układanki np. Układankę Drewnianą Miś Pojedynczy Brimarexi drewniane zabawki z młoteczkiem: Młoteczek przebijanka drewniana Kolorowa IWood

Zabawki edukacyjne od 1 do 3 lat - poznajcie artykuły szczególnie polecane przez zadowolonych rodziców i opiekunów

Rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci w wieku 1-3 lata szczególnie chętnie wybierają zabawki poszerzające słownictwo maluszków, kolorowe książeczki lub puzzle odwołujące się do emocji, kategorii tematycznych oraz pobudzające dziecko do kreatywnego myślenia. Jeśli macie w planach zakup jakichś zabawek z tej kategorii wiekowej, waszej uwadze polecamy np. ślicznie wykonane Drewniane owoce do krojenia IWood, kolorowe klocki z samochodem Klocki drewniane 9 elementów Top Bright - Straż Brimarex, jak również oryginalną zabawkę na kółeczkach ze sznurkami: Zwierzątko Wiązanka Montesori Quercetti.