• Polecane wózki dziecięce – jak wybrać?

Wózek dla dziecka – początek trudnych wyborów

Świeżo upieczeni rodzice stoją przed wieloma trudnymi wyborami. Można wręcz powiedzieć, że każdy, wydawać by się mogło, błahy wybór, okazuje się mieć niebagatelne znaczenie. Właśnie tak jest z wózkiem! Dobranie odpowiedniego dla dziecka, a także spełniającego wymagania rodziców może graniczyć z cudem. Na szczęście z pomocą spieszą rankingi.

Jeżeli chodzi o polecane wózki dziecięce to trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Przeważnie rodzice podchodzą do kwestii jego kupna indywidualnie i zwracają uwagę na zupełnie inne parametry. Wypunktować można kilka kwestii, które powinny być istotne dla każdego:

 • waga wózka,

 • materiał, z jakiego powstały kółka,

 • wymiary,

 • wygoda i funkcjonalność,

 • zastosowane zabezpieczenia,

 • jakość materiałów,

 • hamulce,

 • oraz wszelkie akcesoria dodatkowe.

Oczywiście każdy rodzic chciałby mieć wszystko jak najlepszej jakości, a do tego wydać niewiele pieniędzy. W końcu tuż za rogiem czekają jeszcze większe wydatki. Trudno jednak znaleźć ten jeden wózek, który okaże się idealny, a jeżeli już się trafi, to jego cena będzie przysparzała o zawrót głowy. Na szczęście producenci starają się spełniać oczekiwania klientów i udostępniają wózki o przystępnych cenach i bardzo dobrych parametrach. Oczywiście często za jakością jednego elementu podążają cięcia budżetowe na innych, dlatego warto przed zakupem zastanowić się, czego oczekuje się od przyszłego wózka.

Przygotowując ranking polecanych wózków dziecięcych, zastosowano kryteria przystępności ceny, charakterystycznego elementu odróżniającego konkretny wózek na tle konkurencji, a także jakość prowadzenia. Tak powstała lista, która ułatwi wybór tego niezbędnego elementu młodym rodzicom.

 1. 4baby Atomic

Jest to lekki, zwrotny i łatwy w prowadzeniu wózek, który w szczególności doceniony zostanie przez rodziców aktywnie spędzających czas. Niewielka waga i łatwość w składaniu pozwala na bezproblemowe przemieszczanie się, a świetne prowadzenie wózka sprawia, że spacery zmieniają się z koszmaru w przyjemność. Co ciekawe, ze względu na niską wagę świetnie spisze się w mieście, ale również nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go na niewielkie bezdroża.

 Wozek-Atomik_[8413]_480(2).jpg

 

 1. Lionelo Elise

Spacerowy model tego wózka stoi na przeciwnym krańcu cenowego rankingu w stosunku do poprzedniego. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą wydawać majątku na spacerówkę! Niewielka waga, uniwersalność i estetyczny wygląd to wszystko, co może zaoferować wózek. Co ważne, pod względem wykonania i zastosowanych materiałów, dorównuje on znacznie droższym egzemplarzom!

 

 Wozek-spacerowy-Elia-czerwony_[62558]_480.jpg

 1. Joolz Day 2

Jest to opcja dla osób, które szukają jednego wózka na cały okres, kiedy będzie on potrzebny. Zastosowano w nim powiększony kosz i znacznie lepsze siedzisko niż w pierwszej wersji. Co ciekawe, mimo większych rozmiarów, jest on bardzo zwrotny i wygodny w prowadzeniu. Docenią go z pewnością osoby szukające uniwersalnych rozwiązań łączonych z wysoką jakością wykończenia i zastosowanych materiałów.

 

 1. EasyGo Minima

Wózek ten jest zdecydowanym faworytem wielu osób, w szczególności w przedziale niewielkich pod względem wagi i rozmiaru. Jest on bardzo lekki i niewielki, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży. Co ważne, zaliczany jest do modeli multifunkcyjnych, które można użytkować zarówno w warunkach miejskich, jak i poza miastem. Nie zapomniano też o designie – wózek prezentuje się doskonale, a nowoczesne wykończenia sprawiają, że stanowi on stylowy dodatek.

Wozek-spacerowy-MINIMA-EASYGO-CORAL_[41190]_480.jpg

 

 1. Bugaboo Cameleon

Ranking zamyka znany już rodzicom model wózka, który od kilku lat triumfuje na rynku. Wyróżnia się on przede wszystkim wytrzymałością i oryginalnym designem, który jest nie tylko atrakcyjny, ale również funkcjonalny. Wózek posiada dużą budkę, powiększoną gondolę i odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Co ciekawe, jego popularność wciąż nie zmalała, dzięki czemu sprzedanie go nie będzie stanowiło problemu!

 

Jest to bardzo krótka lista wózków, ale zawiera ona modele z różnych przedziałów cenowych i o różnych zastosowaniach. Pamiętać jednak należy, że dobór wózka to szalenie indywidualna sprawa. Inny model wybiorą aktywni rodzice mieszkający na czwartym piętrze w bloku bez windy, a inny mieszkańcy wsi.