Wspólna rodzinna zabawa często mocno zbliża do siebie jej członków. Tak przeżyty czas jest później chętnie wspominany i ponawiany. Zazwyczaj w ten sposób zacieśniają się więzi rodzinne, jednak nie zawsze posiada się wiedzę, jak sprawić, aby tak się stało. Lubisz spędzać wieczory z rodziną w domu, ale często brakuje Ci pomysłu na wspólne zorganizowanie czasu? Poznaj nasze trzy najlepsze gry słowne dla całej rodziny!

Czy to prawda, czy to fałsz?

Czasami brakuje pomysłu na wspólną zabawę w rodzinnym gronie. To naturalne, że stale szuka się nowych pomysłów na rozrywki, które chce się przeżywać z bliskimi osobami. Bywają to chwile radosne, jak i również ciekawe czy niezapomniane. Jeżeli chcesz odpowiednio przygotować się do wspólnie spędzonego czasu z najbliższymi w domu i poza nim, doskonałą metodą będzie zakup paru gier karcianych. Doskonałe propozycje oferuje Eduksiegarnia

Tymczasem, jeżeli jeszcze nie masz gier karcianych w domu, przedstawiamy Ci naszą pierwszą propozycję gry słownej dla całej rodziny. Dzięki tej wspólnej rozrywce możesz sprawdzić, jak dobrze się znacie. To także szansa na wsparcie dzieci w doskonaleniu ich umiejętności językowych. Zasady tej gry są bardzo proste. Wystarczy, że każdy z członków rodziny zapisze na kartce dwa zdania: jedno fałszywe, drugie prawdziwe. 

Tematyka zdań jest całkowicie dowolna. Możesz napisać coś o swoim życiu czy opisać znane Ci fakty historyczne. W zależności od Twoich i Twojej rodziny preferencji wybierz razem z nimi jeden temat dla wszystkich. Podobnie powinno być z językiem. Jeżeli chcesz bawić się w języku angielskim czy niemieckim, to jest doskonała na to szansa! 

Gdy przedstawiasz swoje zdania, nigdy nie mów, które dotyczy prawdy, a które kłamstwa. Jeżeli rodzina zgadnie, która treść, czego ono dotyczy, to domownicy wygrywają. Jeżeli jednak nie, zwyciężasz Ty!

gry rodzine

Kalambury o tematyce zwierzęcej również dla maluchów

Kalambury od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Te, w których zgaduje się, jaki to gatunek zwierzęcia, są ich najprostszą formą. Dlatego nawet czteroletnie maluchy mogą się doskonale bawić, grając w takie kalambury. Jeżeli chcesz nieco podnieść poziom tej gry, wybierz tematykę związaną filmami, książkami czy faktami historycznymi. Jednak dla małych dzieci, zabawa w “zwierzęce” kalambury będzie wspaniałą rozrywką, a także niekiedy wyzwaniem. 

Jak w to grać? Członkowie rodziny po kolei udają różne zwierzęta, nie wydając przy tym żadnych dźwięków ani nic nie mówiąc. Pozostałe osoby zgadują, jaki gatunek zwierzęcia prezentuje siostra czy mama. Gdy jeden z członków rodziny odpowie prawidłowo, zdobywa jeden punkt. Oczywiście wygrywa ta osoba, która ma ich finalnie najwięcej.

Opisy rzeczowników dla rodziców i nieco starszych dzieci

Bardzo ciekawą grą dla nieco starszych dzieci i ich rodziców jest opisywanie rzeczowników. Wystarczy przygotować parę kartek z nazwami o dowolnej tematyce. Może być to przyroda, kino, muzyka czy historia. Wybierz również język, w którym chcesz grać.

Ta gra to doskonały sposób na naukę dzieci języka obcego. Następnie naklej jedną kartkę na ścianę, do której odgadujący gracz koniecznie musi stać plecami. Pozostali członkowie rodziny mają za zadanie opisywać przedmiot bez podania jego nazwy czy wyrazów bliskoznacznych. Najlepiej będzie, gdy będziecie używać wyłącznie przymiotników. Do przeprowadzenia gry wykorzystaj stoper. Czas przeznaczony na odgadnięcie danego rzeczownika powinien wynosić około minuty. Wygrywa ten, kto odgadnie najwięcej haseł.

Mamy nadzieję, że któraś z naszych gier spodobała Ci się na tyle, że wykorzystasz ją do spędzania wspólnego czasu z rodziną. Życzymy Ci oraz Twoim domownikom doskonałej zabawy!