• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki edukacyjne od 3 lat to coś znacznie więcej niż tylko pluszaki, lalki, skomplikowane modele samochodzików.

Zabawki edukacyjne od 3 lat to coś znacznie więcej niż tylko pluszaki, lalki, skomplikowane modele samochodzików.

Jakie skojarzenia przychodzą wam do głowy, gdy słyszycie hasło ,,zabawki edukacyjne dla dzieci i niemowląt”? Pewnie wiele osób zaczyna się zastanawiać, jakie cechy powinny spełniać zabawki kształcące maluchy na różnych etapach rozwoju. Inni być może mają wątpliwości, czy aby na pewno zabawki o charakterze edukacyjnym są odpowiednie dla najmłodszych dzieci. Otóż zdaniem psychologów i pedagogów dziecięcych dzięki starannie dobranej zabawce dziecko na każdym etapie swojego życia zdobywa cenne doświadczenia, kształtuje swój stosunek do rzeczywistości, rozwija relacje z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Dla wielu rodziców i opiekunów wybór zabawki dla pociechy, która ukończyła już trzeci rok życia staje się nie lada wyzwaniem. Takie dziecko ma przecież już własne zdanie, coraz lepiej potrafi je wyrazić komunikując się nie tylko za pomocą gestów, ale również coraz lepiej rozwiniętej mowy. Jeśli chcecie wybrać zabawkę odpowiednią dla kilkulatka, powinniście znać jego zainteresowania, ulubione bajki, indywidualne predyspozycje i talenty np. do rysowania, śpiewania, czy tańczenia. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które pomogą wam kupić zabawkę dla dziecka od 3 lat, która będzie nie tylko atrakcyjna dla niego, ale też kształcąca i rozwijająca cenne umiejętności.

Zabawki pozwalające rozwijać zainteresowania i zdolności dziecka

Jeśli w waszym otoczeniu dorastają maluchy w wieku przedszkolnym, albo nawet sami jesteście rodzicami takich kilkuletnich szkrabów, na pewno wiecie, że dzieciaki w tym okresie mają już swoje ulubione kreskówki i książeczki, chętnie manifestują swoje zainteresowania i mają szczególnie ulubione zabawy np. w gotowanie, urządzanie wyścigów samochodowych, albo też leczenie zwierzątek. Zabawki edukacyjne od 3 lat to coś znacznie więcej niż tylko pluszaki, lalki, skomplikowane modele samochodzików, choć oczywiście w tego typu zabawkach nie ma nic złego, jeśli są kupowane dziecku z umiarem i użytkowane w odpowiedni sposób. Ale jeśli znacie swoje dziecko i chcecie pomóc mu w harmonijnym rozwoju, warto wybrać zabawkę, która pomoże rozwinąć talent, pozwoli wcielić się w ulubiony zawód, a może nawet ułatwi rozwinięcie tej umiejętności, która dotychczas przychodziła dziecku trudno – np. mówienie, rozróżnianie kolorów, rysowanie. W naszym sklepie dostępnych jest szereg zabawek od 3 lat rozwijających dziecięce zainteresowania np. Tablica magnetyczna kredowa,kreatywna układanka dla dziewczynek MAGNESOWA UBIERANKA ZOSIA OD 3 LAT - ROTER KAFER ROTER-KAFER, czy wspaniałe sensoryczne puzzle z funkcją ortopedyczną MATA ORTOPEDYCZNA PODŁOGOWA 8 PUZZLI ORTO SENSORYKA ASKATO.

Zabawki edukacyjne od 3 lat nawiązujące do pedagogiki Montessori

Nie trzeba być nauczycielem, ani też studentem pedagogiki, żeby wiedzieć co to takiegowychowanie i kształcenie zgodne z ideą włoskiej lekarki Marii Montessori. Przypomnimy tylko krótko, że zgodnie z naczelnymi zasadami tego nurtu, kluczem do sukcesu w wychowywaniu dziecka jest podążanie za potrzebami malucha, uczenie go samodzielności i kształcenie zgodnie z indywidualnym tempem oraz predyspozycjami, czyli tzw. ,,wewnętrznym planem”, który ma w sobie każde dziecko. Jeśli jesteście zwolennikami pedagogiki Montessori, polecamy wam zabawki np. włoskiej marki Clementoni, które są dostępne w naszym sklepie np. sensoryczną układankę MONTESSORI ZESTAW ZWIERZĘTA SENSORYCZNE OD 4 DO 8 LAT HEADU HEADU, ciekawe karty edukacyjne do nauki zoologii ZWIERZĘTA MONTESSORI KARTY DO KLASYFIKACJI CLEMENTONI, lub też doskonalący mowę zestaw: MONTESSORI SŁOWNICTWO FISZKI CLEMENTONI CLEMENTONI

Zabawki dla dzieci, które kształcą kompetencje społeczne i budują więzi rodzinne

Jakiezabawki edukacyjne od 3 lat wybrać dla malucha, jeśli dysponuje on już tymi zgodnymi ze swymi zainteresowaniami oraz wynikającymi z wyżej opisanych zasad pedagogiki Montessori? Naszym zdaniem idealnym rozwiązaniem będzie wybór i zakup takich zabawek, które szybko się dziecku nie znudzą, ułatwią nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, będą uczyły współpracy w grupie, a co więcej pozwolą zacieśnić więzi rodzinne – dzieci z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, chrzestnymi, czy nawet dalszą rodziną. Do wymienionej wcześniej zabawek edukacyjnych od 3 lat można zaliczyć dostępne u nas np.MONTESSORI BINGO SENSORYCZNE OD 3 DO 6 LAT HEADU HEADU, BITWĘ POTWORÓW EDUKACYJNĄ GRĘ Z DZWONKIEM - ROTER KAFER ROTER-KAFER, lub też GRĘ MAGNETYCZNĄ EMOCJE OD 3 LAT - ROTER KAFER ROTER-KAFER.