• Kategorie
  • Szukaj
  • Trampoliny ogrodowe dla dzieci i dorosłych śweitna zabawa a zarazem ćwiczenia na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Wraz z nadejściem pierwszych wiosennych dni swój wolny czas chętniej spędzamy poza domem i szukamy coraz to bardziej atrakcyjnych form wzmacniania swojej kondycji fizycznej. Jeśli dysponujecie własnym ogrodem, działką albo nawet przydomowym podwórkiem możecie śmiało zainwestować w ciekawy i prosty w obsłudze przyrząd gimnastyczny - ogrodową trampolinę. Ale uwaga! Aby poddawanie się na niej prawom grawitacji było bezpieczne dla całej waszej rodziny, trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. Poniżej prezentujemy praktyczne wskazówki dla osób zainteresowanych kupnem sprzętu, jakim są trampoliny ogrodowe dla dzieci.

Zabawki dla dzieci, które zmienią wasz ogród w magiczny plac zabaw.

Nie zawsze mamy możliwość pójść z dzieckiem na plac zabaw, a w dobie pandemii wiele rodzin ma jeszcze bardziej niż zwykle utrudniony dostęp do parków rozrywki, lunaparków czy dziecięcych sal z dmuchanymi zamkami. Czy w związku z tym maluchy muszą ograniczyć swoją aktywność fizyczną? Doskonałym pomysłem na rozwój kondycji fizycznej dziecka oraz aktywne spędzanie z nim czasu poza domem są zabawy, skoki i bardziej profesjonalne ćwiczenia na przydomowej trampolinie. Pamiętajcie tylko, że tego rodzaju ogrodowe zabawki dla dzieci powinny posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa i być dopasowane do użytkowników jednakowo pod względem rozmiaru, kształtu, czy jakości wykonania.

Trampoliny ogrodowe dla dzieci - przeczytajcie zanim zdecydujecie się kupić jedną z nich.

Trampolina to obecnie jeden z najbardziej popularnych elementów przydomowych placów zabaw, ale wielu rodziców wciąż ma obawy, czy aby na pewno jest ona bezpiecznym i godnym poleceniem sprzętem do użytkowania przez dzieci. Zdaniem ekspertów skoki i ćwiczenia na trampolinie wcale nie są obarczone większym ryzykiem wypadkowym niż ma to miejsce w przypadku korzystania z innych zabawek ogrodowych. Jeśli chcecie mieć pewność, że zakupiona przez was trampolina jest nie tylko starannie wykonana, ale też dopasowana do potrzeb i możliwości małych dzieci, wybierzcie którąś ze specjalnie zaprojektowanych trampolin ogrodowych dla maluchów np. zabezpieczoną siatką i rękawami z gąbki trampolinę dziecięcą 55 inch z siatką Tesoro lub też przypominającą bezpieczny kojec z wejściem na zamek błyskawiczny trampolinę dziecięcą 48 Inch z siatką Tesoro.

Czy beztroskie, luźne skakanie to jedyny rodzaj aktywności, jaki można wykonywać na trampolinie?

Aktywności na trampolinie zwykliśmy kojarzyć głównie ze spontanicznymi dziecięcymi zabawami, ale warto mieć świadomość, że na rynku są dostępne również przyrządy umożliwiające starszym dzieciom zaawansowane ćwiczenia fizyczne np. takie jak: trampolina ogrodowa InGround 366 CM/12FT Zielona TesoroDzięki regularnym treningom na odpowiednio dobranej trampolinie można ładnie wyrzeźbić mięśnie czy uelastycznić stawy odwykłe po zimie od większej aktywności. Jeśli szukacie sprawdzonego sposobu, by odciągnąć dziecko od laptopów, smartfonów czy konsoli, a jednocześnie zwiększyć jego gibkość, poprawić koordynację ruchową, rekomendujemy wam zakup praktycznej i zajmującej niewiele miejsca trampoliny sportowej np. takiej jak trampolina Fitness Hexagon 50 Inch zielona Tesoro. Z kolei rodzicom, którzy mają liczniejsze potomstwo, serdecznie polecamy modele większe (np. trampolinę ogrodową 312CM/10FT siatka/drabinka TesoroAtutem tego rodzaju trampoliny jest praktyczna i ułatwiająca bezpieczne wchodzenie drabinka. Jeśli zaś wasze pociechy chętnie trenują celne rzuty piłką, pokażcie im, jak wiele możliwości stwarza oryginalnie zaprojektowana trampolina 252 CM/ 8FT Drabinka/koszykówka Tesoro. Podsumowując, aktywność fizyczna na trampolinie to super sprawa ! Trzeba tylko przestrzegać zaleceń producenta danego modelu i kluczowych zasad bezpiecznego użytkowania tego rodzaju przestrzennych zabawek ogrodowych, które przynoszą uciechę zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.