• Kategorie
  • Szukaj
  • Maty edukacyjne

Maty do pokoju dziecięcego

Wielu świeżo upieczonych rodziców nie wyobraża sobie życia bez praktycznej maty edukacyjneSą one szczególnie przydatne w przypadku najmłodszych niemowląt, które jeszcze nie potrafią samodzielnie się poruszać bądź też mają bardzo ograniczony zakres ruchu. Atrakcyjna kolorystyka oraz zamontowane na pałąkach kolorowe zabawki sprawiają, że dziecko chętnie spędza czas na macie, jego bezpieczeństwo nie jest zagrożone, a rodzic może zyskać cenną chwilę dla siebie! 

Maty edukacyjne - którą wybrać?

Kilkumiesięczne niemowlę nie posiada jeszcze szczególnych wymagań, ani rozbudowanych umiejętności. Jednakże maluszek w tym wieku rozwija się w błyskawicznym tempie i proporcjonalnie wzrastają również jego potrzeby! Warto o tym pamiętać podczas wyboru odpowiedniej maty edukacyjne dla dziecka. Maty edukacyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły rozwijać się razem z dzieckiem - są wyposażone w zdejmowane pałąki z zabawkami, które także w razie potrzeby można zdejmować i montować w innych miejscach. Nowoczesne modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, np. mają wbudowane łagodne melodie lub też posiadają przyciski powodujące rozmaite dźwięki, z których chętnie będzie korzystało starsze niemowlę. Najbardziej rozbudowane maty dziecięce to miniaturowe place zabaw, stanowiące istny raj dla ciekawskiego maluszka. Mogą posiadać boczne ścianki ochronne oraz być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, zapewniających mnóstwo możliwości kreatywnej zabawy!

Bardzo ważną cechą każdej maty dziecięcej jest tkanina, z jakiej została ona wykonana. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając odpowiednią matę dla maluszka! Materiał powinien być przyjemny w dotyku, delikatny dla dziecka, a także powinien zapewniać doskonałą izolację od chłodnej podłogi. W naszej ofercie znajdziesz maty do pokoju dziecięcego, które zapewnią maluchowi należyty komfort oraz bezpieczeństwo! 

Niepodważalne zalety maty edukacyjnej

W pierwszych miesiącach życia niemowlaka niejedna mama staje przed poważnym dylematem- gdzie ma w razie potrzeby odłożyć maluszka, aby nie martwić się o jego bezpieczeństwo? Atrakcyjna mata edukacyjna to odpowiednia propozycja dla dziecka w tym wieku! Skutecznie chroni przed wypadkiem, natomiast starszemu niemowlakowi zapewnia atrakcyjną zabawę na długi czas. Maty dziecięce znakomicie wpływają na rozwój maluszka, zachęcając go do samodzielnej aktywności i wspierając w ten sposób rozwijanie mięśni oraz układu stawowo- kostnego. Kolorowe zabawki o różnych kształtach i teksturach korzystnie wpływają na rozwój sensoryczny dziecka i wzbudzają w nim chęć odkrywania otaczającego go świata.

Niezbędne akcesoria i zabawki dla dziecka w sklepie Dziecięcy Świat

Oferta naszego sklepu z pewnością zadowoli każdego rodzica - możemy pochwalić się wyjątkowo szerokim asortymentem artykułów dziecięcych, przeznaczonych dla maluchów już od pierwszych dni życia! Znajdziesz u nas ogromny wybór zabawek, akcesoriów, a także niezbędnych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas odpowiednie propozycje także dla swojego dziecka!