• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe dla dzieci 0-36 kg idealne rozwiązanie dla rodziców którzy niechcą inwestować w kilka fotelików samochodowych a jeden na długi czas.

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-36 kg - na co zwracać uwagę przy wyborze fotelika następnego?

Jeśli jesteście posiadaczami własnego auta i planujecie przewozić w nim swoje dziecko, powinniście zadbać o bezpieczny, funkcjonalny fotelik samochodowy, który będzie dostosowany do wagi oraz potrzeb malucha na różnych etapach jego rozwoju. W ofercie naszego sklepu znajdziecie bogatą ofertę fotelików samochodowych dla dzieci np. Hevelius Coto Baby, Roto-Fix 4baby, Omni Colibro, czy Spice-Fix 0-36 kg - podzielonych na kilka kategorii ze względu na przedziały wagowe. Co warto wybrać dla noworodków, a jaki fotelik będzie odpowiedni na przykład dla maluszków powyżej pierwszego roku życia? Przekonajcie się, jakie zalety wiążą się z zakupem i użytkowaniem fotelika z grupy wagowej 0-36 kg, czyli łączącego w sobie cechy fotelików z kategorii 0+1+2+3.

Fotelik samochodowy dla dzieci - przeczytajcie nim wybierzecie ten pierwszy

W sklepach z artykułami dziecięcymi możecie znaleźć obecnie mnóstwo modeli fotelików samochodowych dla dzieci, które różnią się nie tylko wyglądem i funkcjami, ale przede wszystkim kategoriami wagowymi. Dla noworodków rekomendowane są najczęściej foteliki samochodowe z kategorii pierwszej, czyli 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg, które zostały zaprojektowane tak, by gwarantowały podróż bezpieczną, a zarazem komfortową i dostosowaną do potrzeb rozwojowych małych pasażerów. Z kolei dla dzieci starszych rodzice wybierają zwykle foteliki następne w popularnych kategoriach wagowych, czyli 9-18 kg, 9-36 kg, 15-36 kg. A czy słyszeliście już o rozwiązaniach bardziej uniwersalnych, czyli fotelikach samochodowych, które z powodzeniem będą służyły i niemowlętom, i dzieciom nawet do 12 roku życia? Jeśli nie, to koniecznie poznajcie atuty uniwersalnych fotelików samochodowych dla dzieci z kategorii 0-36 kg.

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-36 kg - rozwiązanie praktyczne i bardzo ekonomiczne

Jeśli nie chcecie inwestować w kilka fotelików samochodowych i szukacie modelu, który posłuży waszemu dziecku od pierwszych dni życia aż do wkroczenia w wiek szkolny lub wzrostu około 150 cm, to powinniście zainteresować się siedziskami z kategorii 0-36 kg. Tego rodzaju fotelik samochodowy 0-36 kg można stosować do bezpiecznego transportu noworodków, jeśli wybierzecie model z odpowiednio regulowaną wkładką redukcyjną oraz oparciem, jak również z opcją montażu zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy, czyli określany jako RWF. Opisywane wyżej cechy spełniają dostępne w naszym sklepie foteliki samochodowe dla dzieci 0-36 kg np.4 BABY Fotelik CAPTIVA 0-36 RED zaopatrzony w ergonomiczną wkładkę dla niemowląt, regulowany zagłówek oraz możliwość montażu tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Jaki fotelik 0-36 kg będzie najlepszy dla waszej pociechy?

Zgodnie z polskimi przepisami drogowymi ze względów bezpieczeństwa niemowlęta wolno przewozić w samochodzie wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego to takie istotne? Warto wiedzieć, że dzieci najmłodsze ze względu na słabe napięcie mięśniowe nie są w stanie zamortyzować siły wstrząsów w razie kolizji na drodze i podczas wypadku bezwładnie lecą do przodu. Dlatego jeśli zdecydujecie się na uniwersalny fotelik samochodowy z kategorii 0-36 kg, koniecznie wybierzcie model wyprodukowany zgodnie z normą europejską określającą najbezpieczniejsze sposoby przewożenia małych dzieci np.fotelik samochodowy Hevelius 360' 0-36 kg Coto Baby w 5 kolorach. Model został poddany wszelkim możliwym testom wytrzymałościowym, co więcej posiada Certyfikat Europejskiej Jednostki Homologacyjnej. W naszym sklepie znajdziecie kilka godnych polecenia fotelików samochodowych, które wyróżniają się nie tylko najwyższą jakością wykonania i ciekawą stylistyką, ale posiadają również bardzo praktyczne, rzadko spotykane w innych fotelikach funkcje. Rodzicom szczególnie ceniącym sobie nowoczesne rozwiązania, rekomendujemy zakup uniwersalnego i bardzo wygodnego modelu fotelik samochodowy OMNI 0-36kg 360' Colibro w 3 kolorachTen fotelik możecie szybko i bezpiecznie zamontować z użyciem systemu ISOFIX oraz stabilnego pasa TOP TETHER, co więcej został on wyposażony w oryginalny system SIDE BUMPER, czyli specjalną ochronę boczną, zabezpieczającą maluszka przed nagłymi skrętami w przypadku niebezpieczeństwa na drodze podczas podróży samochodem. Zanim zdecydujecie się na zakup fotelika z uniwersalnej kategorii 0-36 kg, weźcie też pod uwagę, w jakich sytuacjach będziecie go najczęściej używać podczas podróży z małym dzieckiem. Jeśli lubicie intensywne podróże i będziecie często przenosić maleństwo z fotelika samochodowego, optymalny będzie dla was model z innowacyjną funkcją obrotu o 180 stopni lub 360 stopni. Takie cechy posiadają oferowane przez nas produkty np. 4 BABY Fotelik ROTO-FIX 0-36 kg z antypoślizgowymi nakładkami na pasy. O czym należy pamiętać, kupując dla dziecka fotelik z kategorii 0-36 kg? Wybierzcie model od znanego producenta, który został wyposażony w regulowane pasy i zmieniające pozycję oparcie. Może dla waszego maluszka najlepsze będzie siedzisko takie jak 4 BABY Fotelik Spice-FIX 0-36 kg regulowanym siedziskiem i zagłówkiem oraz montażem za pomocą IOSFIX TOP TETHER?

Decydując się na zakup fotelika samochodowego, nie kierujcie się opiniami znajomych, którzy odradzają zakup jednego modelu na długie lata, ale wybierzcie model nawet 0-36 kg, za to od sprawdzonego producenta i mający za sobą testy uderzeniowe stwierdzające jego bezpieczeństwo. Nie zalecamy zakupu modeli używanych – w tym wypadku nie ma gwarancji, czy w wasze ręce nie trafi fotelik samochodowy dla dzieci biorący udział w wypadku i noszący mikrouszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu waszej pociechy.