• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe w przedziale od 9 do 25 kg, czyli dla dziecka w wieku od około 9 miesiąca życia aż do pierwszej klasy szkoły podstawowej (czyli 6-7 roku życia).

Z czym kojarzy wam się określenie ,,fotelik samochodowy”? Pewnie wiele osób powie, że ta fraza to synonim bezpieczeństwa, komfortowej podróży, a zarazem obowiązków wynikających z opieki nad dzieckiem podczas jazdy własnym środkiem transportu. Korzyści płynących z użytkowania fotelików samochodowych jest naprawdę wiele, ale jak się odnaleźć w gąszczu ich kategorii zgodnych z europejskimi normami (ECE R44), które zawarte są przy opisie każdego modelu? Podpowiemy, jakie foteliki są szczególnie uniwersalne i co się skrywa pod enigmatycznym dla wielu rodziców hasłem ,,model z grupy I/II”.

Foteliki samochodowe - garść podstawowych informacji dla rodziców szykujących wyprawkę dla swojej pociechy

Przepisy polskiego prawa określają, że dzieci do 12 roku życia, lub osiągnięcia 150 cm wzrostu bezwzględnie muszą być przewożone samochodem w specjalnie przystosowanych do tego celu fotelikach. Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów tych szczególnie ważnych w podróży akcesoriów dziecięcych – najczęściej uwzględniają one kategorie wagowe, wiek maluszka oraz kierunek montażu fotelika samochodowego. Z obserwacji policjantów, którzy kontrolują rodziców podróżujących autem w towarzystwie dzieci, wynika, że często popełniają oni dwa podstawowe błędy. My rodzice zbyt szybko przesadzamy swoje dzieci do fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy, a co więcej nie mamy zielonego pojęcia, kiedy jest odpowiednia pora na przesadzenie starszaka do fotelika z kolejnej kategorii.

Jak bezpiecznie zamontować fotelik samochodowy dla dziecka - zalety podróży tyłem i przodem do kierunku jazdy

Jakie cechy powinny spełniać idealne foteliki samochodowe? Te specyficzne pod względem zastosowania i cech artykuły dziecięce mają stanowić nie tylko zabezpieczenie przed wypadkiem oraz zapewniać komfortową jazdę, ale też podążać za zmieniającymi się wraz z wiekiem potrzebami dziecka. Niestety wielu rodziców zapomina o tym, dzieci przynajmniej do 15 miesiąca życia należy ze względów bezpieczeństwa przewozić w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy, co więcej takie usytuowanie, czyli (RWF.) jest rekomendowane przez policję i lekarzy pediatrii nawet do 4 roku życia dziecka. Dlaczego fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy jest zdaniem ekspertów najlepszy? W razie wypadku wszystkie siły działające podczas zderzenia kumulują się w foteliku, nie uderzają w dziecko, jak ma to zwykle miejsce, gdy maluch jest posadzony przodem do kierunku jazdy. Z kolei podróżowanie w foteliku zamontowanym przodem do kierunku jazdy jest szczególnie wygodne i przyjemne dla dzieci starszych, które są podczas podróży autem bardzo aktywne, chętnie obserwują zza szyby obiekty mijane po drodze. Jeśli szukacie bezpiecznego fotelika samochodowego dla swojej pociechy i chcecie mieć coś naprawdę uniwersalnego, warto zaopatrzyć się w taki z kategorii mieszanej, czyli w model z grupy I/II np.fotelik samochodowy MULTI-TECH III 9 - 25 kg Britax Romer Do tej ciekawej kategorii zaliczają się właśnie opisywane tutaj foteliki samochodowe dla dzieci 9-25 kg.

Foteliki samochodowe dla dzieci 9-25 kg to kategoria idealna dla rodziców, którzy mają w planach zakup modelu bezpiecznego i opłacalnego, przez lata służącego jako drugi fotelik malucha

Foteliki samochodowe z grupy I/II takie jak np.fotelik samochodowy Swing Melange 9-25 kg Coto Baby są godne polecenia dla rodziców rozglądających się za następnym fotelikiem dla dziecka w wieku od około 9 miesiąca życia aż do pierwszej klasy szkoły podstawowej (czyli 6-7 roku życia). Wiele fotelików samochodowych dla dzieci 9-25 kg posiada praktyczną opcję zamiany kierunku ustawienia z tyłem bądź przodem do kierunku jazdy np. model fotelika samochodowego MAX-WAY 9-25 kg Britax Romer Okazuje się to niezwykle przydatne, gdy uznacie, że wasze dziecko dorosło już do jazdy przodem, ale nie potrzebujecie jeszcze kupować następnego fotelika do samochodu.