• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci

Mimo rozpowszechnienia się smartfonów, tabletów oraz nowoczesnych konsoli do gier, klasyczne planszowe gry dla dzieci wciąż nie tracą na popularności i chętnie sięga po nie cała rodzina. To znakomity sposób na spędzenie czasu z całą rodziną, a przy okazji nabycie nowych umiejętności oraz wiedzy. W zależności od rodzaju, gry planszowe przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Bogaty wybór produktów w tej kategorii pozwoli Ci znaleźć najlepszą grę dla swojego dziecka!

Poznaj atrakcyjne gry dla całej rodziny

Już kilkuletnie dzieci zaczynają interesować się popularnymi grami planszowymi. Niektóre proste gry edukacyjne są skierowane dla dzieci już po ukończeniu 3 roku życia. Zachęcając dziecko do korzystania z gier planszowych, dbamy o jego lepszy rozwój oraz odpowiednią edukację! Jakie jeszcze korzyści może przynieść dziecku granie w gry planszowe? Dużo zależy od rodzaju gry, ponieważ niektóre bardziej angażują umysł, inne natomiast zachęcają do aktywności ruchowej i wpływają tym samym korzystnie na zręczność oraz kondycję fizyczną dziecka. Wiele spośród dostępnych w naszym sklepie gier zachęca dziecko do samodzielnego poszukiwania rozwiązań, wspierając w ten sposób u niego zdolność logicznego myślenia.

Atrakcyjne gry dla całej rodziny to sprawdzony sposób na nudę. Sprawdzą się podczas długich zimowych wieczorów oraz deszczowych dni, kiedy pogoda nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Adekwatne do wieku dziecka gry zapewnią mu zajęcia na długi czas i pozwolą zapomnieć o nudzie!

Inną zaletą gier planszowych jest cenna nauka rywalizacji oraz radzenia sobie z porażką. Zwycięstwo przynosi mnóstwo radości i satysfakcji, ale nie da się zawsze  wygrywać. Korzystając z gier planszowych, dziecko uczy się rywalizować, a jednocześnie dowiaduje się, że czasami trzeba również pogodzić się z porażką. 

Gry planszowe dla najmłodszych

W naszym sklepie nie zabrakło atrakcyjnych gier planszowych skierowanych do dzieci, które dopiero uczą się literek i cyferek, lub poznają pierwsze działania matematyczne. Gry planszowe dla najmłodszych to doskonały sposób na przyswajanie sobie nowej wiedzy, która z pewnością przyda się kiedy maluch pójdzie do pierwszej klasy! Oswajając dziecko z cyferkami, literkami oraz prostymi działaniami matematycznymi, możemy ułatwić mu naukę i sprawić, że będzie ona dla malucha znacznie przyjemniejsza. 

Jaką grę planszową dla dziecka wybrać?

Kiedy wybieramy odpowiednią grę dla swojego dziecka, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę jego wiek, zdolności oraz zainteresowania. Gra, która dla jednego dziecka jest niezwykle atrakcyjna, dla innego może być nudna i nieciekawa! Sprawdzonym wyborem są popularne gry planszowe takie jak „Memory”, „Dzieci kontra rodzice”, „Monopoly”. Doskonałą propozycją dla każdego malucha są także różnego rodzaju quizy edukacyjne, które przy okazji pozwalają dziecku zdobyć nową wiedzę.

Gry planszowe dla dzieci w sklepie Dziecięcy Świat

Jeśli szukasz atrakcyjnej, a przy tym pouczającej gry dla całej rodziny, nasz szeroki asortyment z pewnością spełni Twoje oczekiwania! Możesz u nas znaleźć gry przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Udana zabawa gwarantowana!