• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe dla dzieci z atestem oraz crash testami stanowią podstawę bezpieczeństwa towjego dziecka.

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a szczególnie bezpieczeństwo dzieci, powinno być jedną z najważniejszych dla nas kwestii. Unia Europejska, a tym samym jej kraje członkowskie, wprowadziły więc wymóg prawny dotyczący tego elementu wyposażenia samochodowego – dlatego do przewozu dzieci wykorzystujemy specjalnie skonstruowane foteliki samochodowe.

Foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy musi być tak skonstruowany, aby można go było wpiąć stabilnie w kanapę auta. Dziecku umieszczonym w takim foteliku uniemożliwione zostaje swobodne poruszanie się po kabinie auta, przy czym szelki (pasy bezpieczeństwa) nie krępują jego ruchów na tyle, by stanowiło to dla dziecka dyskomfort. Głównym zadaniem fotelika samochodowego jest utrzymanie dziecka stabilnie w miejscu, podczas gwałtownego hamowania samochodu albo podczas zderzenia lub innego wypadku, chroniąc tym samym malucha przed gwałtownym kontaktem z przestrzenią auta albo przed wypadnięciem przez szybę na zewnątrz. 

Wybór fotelika samochodowego

Dokonujący zakupów często sugerują się ceną danego towaru i w związku z tym ceny fotelików w naszym sklepie są zróżnicowane. Nie oznacza to jednak spadku jakości ich wykonania, a ceny uzależnione są głównie od renomy firmy, która wyprodukowała dany fotelik dziecięcy oraz od jego wielkości. Reguła jest taka, że foteliki dla dzieci starszych i cięższych, a pochodzące od jednego producenta, są nieco droższe od modeli najmniejszych. Dostępne w naszym sklepie foteliki samochodowe easyGo, Coto Baby, Eurobaby czy foteliki samochodowe Britax Romer i wszystkie posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, gwarantujące ich przydatność dla użytkowania i pod względami bezpieczeństwa.

Wyboru fotelika samochodowego dokonujemy na podstawie kategorii wagowej naszego dziecka, chociaż równie ważnym elementem jest jego wzrost. W pierwszym wypadku wyboru dokonuje się dosyć łatwo, gdyż foteliki podzielone są na wyraźnie oznaczone kategorie wagowe: 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg albo 9-36 kg i 15-36 kg. Nieco trudniej wyboru fotelika samochodowego dokonuje się na podstawie wzrostu dziecka, ponieważ wówczas należy przejrzeć ofertę bardziej szczegółowo i przed dokonaniem zakupu poznać parametry, jakich od danego fotelika oczekujemy. Tutaj wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i na naszej stronie internetowej istnieje możliwość wpisania parametrów w wyszukiwarkę sklepową, co znacznie skraca proces znalezienia odpowiedniego dla dziecka modelu fotelika, oferujemy również możliwość wyboru z podziałem na producentów

Inne aspekty wyboru fotelika samochodowego to kolor i wzornictwo. Tutaj wybór może już być swobodny, uwarunkowany jedynie własnym gustem, a oferta sklepu jest wystarczająco bogata, by można było znaleźć odpowiedni kolor, wzór jak również w odpowiedniej cenie np. fotelik samochodowy Colibro. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji zakupu fotelika obrotowego 360', czyli takiego, w którym dziecko twarzą może być skierowane podczas jazdy zgodnie z jej kierunkiem albo do tyłu.