• Foteliki samochodowe polecane przez rodziców.

Foteliki samochodowe

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a szczególnie bezpieczeństwo dzieci, powinno być jedną z najważniejszych dla nas kwestii. Unia Europejska, a tym samym jej kraje członkowskie, wprowadziły więc wymóg prawny dotyczący tego elementu wyposażenia samochodowego – dlatego do przewozu dzieci wykorzystujemy specjalnie skonstruowane foteliki samochodowe.

Fotelik musi być tak skonstruowany, aby można go było wpiąć stabilnie w kanapę auta. Dziecku umieszczonym w takim foteliku uniemożliwione zostaje swobodne poruszanie się po kabinie auta, przy czym szelki (pasy bezpieczeństwa) nie krępują jego ruchów na tyle, by stanowiło to dla dziecka dyskomfort. Głównym zadaniem fotelika samochodowego jest utrzymanie dziecka stabilnie w miejscu, podczas gwałtownego hamowania samochodu albo podczas zderzenia lub innego wypadku, chroniąc tym samym malucha przed gwałtownym kontaktem z przestrzenią auta albo przed wypadnięciem przez szybę na zewnątrz. 

Wybór fotelika samochodowego

Dokonujący zakupów często sugerują się ceną danego towaru i w związku z tym ceny fotelików w naszym sklepie są zróżnicowane. Nie oznacza to jednak spadku jakości ich wykonania, a ceny uzależnione są głównie od renomy firmy, która wyprodukowała dany fotelik dziecięcy oraz od jego wielkości. Reguła jest taka, że foteliki dla dzieci starszych i cięższych, a pochodzące od jednego producenta, są nieco droższe od modeli najmniejszych. Wszystkie foteliki dostępne w naszym sklepie pochodzą od producentów sprawdzonych (m.in. easyGo, Coto Baby, Eurobaby czy foteliki samochodowe 4 Baby) i wszystkie posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, gwarantujące ich przydatność dla użytkowania i pod względami bezpieczeństwa.

Wyboru fotelika dokonujemy na podstawie wagi naszego dziecka, chociaż równie ważnym elementem jest jego wzrost. W pierwszym wypadku wyboru dokonuje się dosyć łatwo, gdyż foteliki podzielone są na wyraźnie oznaczone kategorie wagowe: 0-13 kg, 0-18 kg, 0-25 kg albo 9-36 kg i 15-36 kg. Nieco trudniej wyboru fotelika dokonuje się na podstawie wzrostu dziecka, ponieważ wówczas należy przejrzeć ofertę bardziej szczegółowo i przed dokonaniem zakupu poznać parametry, jakich od danego fotelika oczekujemy. Tutaj wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i na naszej stronie internetowej istnieje możliwość wpisania parametrów w wyszukiwarkę sklepową, co znacznie skraca proces znalezienia odpowiedniego dla dziecka modelu fotelika.

Inne aspekty wyboru fotelika to kolor i wzornictwo. Tutaj wybór może już być swobodny, uwarunkowany jedynie własnym gustem, a oferta sklepu jest wystarczająco bogata, by można było znaleźć odpowiedni kolor fotelika i wzór bez problemu. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji zakupu fotelika obrotowego, czyli takiego, w którym dziecko twarzą może być skierowane podczas jazdy zgodnie z jej kierunkiem albo do tyłu.