• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe dla dzieci z atestem oraz crash testami stanowią podstawę bezpieczeństwa towjego dziecka.

Foteliki samochodowe sprawdzone i polecane modele. 

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a szczególnie bezpieczeństwo dzieci, powinno być jedną z najważniejszych dla nas kwestii. Unia Europejska, a tym samym jej kraje członkowskie, wprowadziły więc wymóg prawny dotyczący tego elementu wyposażenia samochodowego – dlatego do przewozu dzieci wykorzystujemy specjalnie skonstruowane foteliki samochodowe.

Foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy musi być tak skonstruowany, aby można go było wpiąć stabilnie w kanapę auta. Dziecku umieszczonym w takim foteliku samochodowym uniemożliwione zostaje swobodne poruszanie się po kabinie auta, przy czym szelki (pasy bezpieczeństwa) nie krępują jego ruchów na tyle, by stanowiło to dla dziecka dyskomfort. Głównym zadaniem fotelika samochodowego jest utrzymanie dziecka stabilnie w miejscu, podczas gwałtownego hamowania samochodu albo podczas zderzenia lub innego wypadku, chroniąc tym samym malucha przed gwałtownym kontaktem z przestrzenią auta albo przed wypadnięciem przez szybę na zewnątrz. 

Wybór fotelika samochodowego

Dokonujący zakupów fotelika samochodowego często sugerują się ceną danego towaru i w związku z tym ceny  w naszym sklepie są zróżnicowane. Nie oznacza to jednak spadku jakości ich wykonania, a ceny uzależnione są głównie od renomy firmy, która wyprodukowała dany fotelik samochodowy oraz od jego wielkości. Reguła jest taka, że foteliki dla dzieci starszych i cięższych, a pochodzące od jednego producenta, są nieco droższe od modeli najmniejszych. Dostępne w naszym sklepie foteliki samochodowe easyGoCoto Baby, 4baby czy foteliki samochodowe Britax Romer i wszystkie posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, gwarantujące ich przydatność dla użytkowania i pod względami bezpieczeństwa.

Podział fotelików samochodowych.

Wyboru fotelika samochodowego dokonujemy na podstawie kategorii wagowej naszego dziecka, chociaż równie ważnym elementem jest jego wzrost. W pierwszym wypadku wyboru fotelika samochodowego dokonuje się dosyć łatwo, gdyż foteliki dla dzieci podzielone są na wyraźnie oznaczone kategorie wagowe: 0-13 kg0-18 kg0-25 kg albo 9-36 kg i 15-36 kg. Nieco trudniej wyboru fotelika samochodowego dokonuje się na podstawie wzrostu dziecka, ponieważ wówczas należy przejrzeć ofertę bardziej szczegółowo i przed dokonaniem zakupu poznać parametry, jakich od danego oczekujemy. Tutaj wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i na naszej stronie internetowej istnieje możliwość wpisania parametrów w wyszukiwarkę sklepową, co znacznie skraca proces znalezienia odpowiedniego dla dziecka modelu fotelika samochodowego, oferujemy również możliwość wyboru z podziałem na producentów

Cechy fotelików samochodowych.

Inne aspekty wyboru fotelika samochodowego to kolor i wzornictwo. Tutaj wybór może już być swobodny, uwarunkowany jedynie własnym gustem, a oferta sklepu jest wystarczająco bogata, by można było znaleźć odpowiedni kolor, wzór, jak również w odpowiedniej cenie np. fotelik samochodowy Colibro. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji zakupu fotelika samochodowego 360', czyli takiego, w którym dziecko twarzą może być skierowane podczas jazdy zgodnie z jej kierunkiem albo do tyłu.

Fotelik samochodowy dla dziecka - który najlepiej spełni swoje funkcje w waszej rodzinie?

Podróżowanie samochodem nie tylko ułatwia realizację codziennych obowiązków z życia prywatnego i zawodowego, ale umożliwia też spełnianie rodzinnych planów podróżniczych. Jeśli jesteście rodzicami małych dzieci z pewnością nieraz sen z powiek spędza wam kwestia związana z odpowiednim doborem fotelika dla dziecka. W sklepach z artykułami dziecięcymi można dziś spotkać wiele modeli fotelików samochodowych dla dziecka, ale… który wybrać? Czy fotelik dla dziecka do samochodu powinien spełniać jakieś szczególne kryteria, by był bezpieczny i zapewniał małemu pasażerowi za każdym razem komfortową jazdę?

Fotelik dla dzieci do samochodu - czym się kierować podczas jego zakupu?

Podstawowe kryterium, które należy brać pod uwagę wybierając fotelik samochodowy dla dziecka jest jego wiek, wzrost oraz waga. Dopiero na tej podstawie możecie zacząć przeglądać interesujące was foteliki samochodowe dla dziecka z popularnych przedziałów takich jak: fotelik dziecięcy 0-13 kg, 9-18 kg, 15-36 kg, 9-36 kg. Istotną sprawą jest także dopasowanie fotelika dla dzieci do posiadanego przez was samochodu/samochodów oraz prawidłowy jego montaż. Jeśli macie wątpliwości, czy dany fotelik będzie dobrze spełniał swoje funkcje - czyli był przede wszystkim bezpieczny i komfortowy, skonsultujcie się z pracownikami sklepu oferującego foteliki dla dziecka. Jeśli czujecie zagubieni w temacie wyboru fotelika samochodowego dla swojej pociechy, warto też uważnie czytać blogi poruszające taką tematykę, albo śledzić w mediach społecznościowych osoby, które publikują treści dotyczące crash testów fotelików samochodowych.

Fotelik samochodowy z atestem - co to właściwie oznacza?

Zanim podejmiecie decyzję o wyborze odpowiedniego modelu fotelika dla swojej pociechy, koniecznie dokładnie sprawdźcie, czy posiada on odpowiednie testy bezpieczeństwa i jak jest oceniany nie tylko przez innych rodziców, ale też specjalistów od bezpieczeństwa np. z Instytutu ADAC. Sprawdzony i godny polecenia fotelik samochodowy z atestem powinien posiadać ocenę co najmniej 4 w testach jakości oceniających: bezpieczeństwo, użytkowanie, komfort i łatwość czyszczenia. Pracownicy z laboratoriów prowadzących testy jakości fotelików dla dzieci do samochodu bardzo często pod uwagę biorą również inne aspekty: np. zawartość w foteliku substancji szkodliwych, dodatkowe funkcje zapewniające wygodę i bezpieczeństwo, jak również dostosowanie do deklarowanych przez producenta przedziałów wagowych.

Najlepszej jakości foteliki dla dzieci - jak podchodzić do takich rankingów?

W Internecie można obecnie znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju rankingów fotelików dziecięcych do samochodu, które uwzględniają nie tylko cechy jakościowe, ale też modny design, czy uniwersalne zastosowanie tego rodzaju artykułów dla dzieci. Jeśli przymierzacie się do zakupu fotelika samochodowego dla dziecka, na pewno warto prześledzić te rankingi fotelików dziecięcych, które uwzględniają np. wyniki testów w symulacjach czołowych i bocznych, testy wytrzymałościowe, jak również konstrukcje fotelików, albo na przykład funkcjonalność posiadanych przez nie pasów.

 

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wiele atrakcyjnych cenowo i funkcjonalnych fotelików samochodowych z atestem od renomowanych producentów np. EURObaby, Britax Romer, Coto Baby, czy easyGO. Który fotelik samochodowy z atestem najlepiej sprawdzi się w waszej rodzinie? DUALFIX² R 360' Britax Romer? FLY-FIX 9-36 kg 4baby? A może jeszcze inny? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie - to wy najlepiej znacie swoje dziecko i macie świadomość potrzeb oraz oczekiwań związanych z modelem samochodu, którym chcecie przewozić swoje dziecko.