• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki samochodowe dla dzieci z atestem oraz crash testami stanowią podstawę bezpieczeństwa towjego dziecka.

Najbezpieczniejsze Foteliki samochodowe sprawdzone i polecane modele. 

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a szczególnie bezpieczeństwo dzieci, powinno być jedną z najważniejszych dla nas kwestii. Unia Europejska, a tym samym jej kraje członkowskie, wprowadziły więc wymóg prawny dotyczący tego elementu wyposażenia samochodowego – dlatego do przewozu dzieci wykorzystujemy specjalnie skonstruowane foteliki samochodowe. W poszukiwaniu idealnego fotelika samochodowego przybliżymy Państwu kilka zagadnień.

Foteliki samochodowe - bezpieczne i atestowane modele. 

Fotelik samochodowy musi być tak skonstruowany, aby można przypiąć fotelik samochodowy stabilnie w kanapę auta. Dziecku umieszczonym w takim foteliku samochodowym uniemożliwione zostaje swobodne poruszanie się po kabinie auta, przy czym szelki (pasy bezpieczeństwa) nie krępują jego ruchów na tyle, by stanowiło to dla dziecka dyskomfort. Foteliki montowane mogą być za pomocą pasów bezpieczeństwa bądź systemu ISOFIX. Głównym zadaniem fotelika samochodowego jest utrzymanie dziecka stabilnie w miejscu, podczas gwałtownego hamowania samochodu albo podczas zderzenia lub innego wypadku, chroniąc tym samym malucha przed gwałtownym kontaktem z przestrzenią auta albo przed wypadnięciem przez szybę na zewnątrz. 

Wybór fotelika samochodowego - odpowiedniego dla wzrostu dziecka. 

Dokonujący zakupów fotelika samochodowego często sugerują się ceną danego towaru i w związku z tym na stronie znajdziesz foteliki samochodowe w zróżnicowanych cenach. Nie oznacza to jednak spadku jakości ich wykonania, a ceny uzależnione są głównie od renomy firmy, która wyprodukowała dany fotelik samochodowy oraz od jego wielkości. Reguła jest taka, że foteliki dla dzieci starszych oraz w zależności od montażu fotelika, są nieco droższe od modeli najmniejszych. Dostępne w naszym sklepie wszystkie foteliki samochodowe easyGoCoto Baby, foteliki 4baby czy foteliki samochodowe Britax Romer wszystkie posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, gwarantując dziecku bezpieczny fotelik.

Podział fotelików samochodowych względem obowiązujących norm wagowych i wzrostowych oraz ze względu na kierunek jazdy fotelika.

Wyboru fotelika samochodowego dokonujemy na podstawie kategorii wagowej naszego dziecka, chociaż równie ważnym elementem jest jego wzrost. W pierwszym wypadku wyboru fotelika samochodowego dokonuje się dosyć łatwo, gdyż foteliki dla dzieci podzielone są na wyraźnie oznaczone wagowe kategorie fotelików samochodowych: 0-13 kg0-18 kg0-25 kg albo 9-36 kg i 15-36 kg oraz w zależności na kierunek montażu fotelika.Nieco trudniej wyboru fotelika samochodowego dokonuje się na podstawie wzrostu dziecka, ponieważ wówczas należy przejrzeć ofertę bardziej szczegółowo i przed dokonaniem zakupu poznać parametry, jakich od danego oczekujemy. Tutaj wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i na naszej stronie internetowej istnieje możliwość wpisania parametrów w wyszukiwarkę sklepową, co znacznie skraca proces znalezienia odpowiedniego dla dziecka modelu fotelika samochodowego, oferujemy również możliwość wyboru fotelików samochodowych z podziałem na producentów. Ze względu na montaż fotelika samochodowego wyróżniamy dwie opcje - pasy bezpieczeństwa bądź system Isofix- foteliki od 0 do 18 kg możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy - foteliki rwf , od 15 do 36 kg montaż przodem do kierunku jazdy.

Cechy fotelików samochodowych.

Inne aspekty wyboru fotelika samochodowego to kolor i wzornictwo. Tutaj producenci fotelików samochodowych dostarczają duży wybór, który może być, uwarunkowany jedynie własnym gustem, a oferta sklepu jest wystarczająco bogata, by można było znaleźć odpowiedni kolor, wzór, jak również w odpowiedniej cenie np. fotelik samochodowy Colibro. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji zakupu fotelika samochodowego obrotowego 360', czyli takiego, w którym dziecko twarzą może być skierowane podczas jazdy zgodnie z jej kierunkiem albo do tyłu, są to foteliki na zintegrowanej bazie ISOFIX z możliwością obrotu w obydwu kierunkach jazdy najczęściej to foteliki samochodowe od 0 do 18 kg bądź od 0 do 36 kg.

Fotelik samochodowy dla dziecka - który typ fotelika do przewożenia dzieci najlepiej spełni swoje funkcje w waszej rodzinie?

Podróżowanie samochodem nie tylko ułatwia realizację codziennych obowiązków z życia prywatnego i zawodowego, ale umożliwia też spełnianie rodzinnych planów podróżniczych. Jeśli jesteście rodzicami małych dzieci z pewnością nieraz sen z powiek spędza wam kwestia związana z odpowiednim doborem fotelika samochodowego dla dziecka. W sklepach z artykułami dziecięcymi można dziś spotkać wiele modeli fotelików samochodowych dla dziecka, ale… który wybrać? Czy fotelik dla dziecka do samochodu powinien spełniać jakieś szczególne kryteria, by był bezpieczny i zapewniał małemu pasażerowi za każdym razem komfortową jazdę?

Fotelik samochodowy dla dzieci - czym się kierować podczas jego zakupu?

Podstawowe kryterium, które należy brać pod uwagę wybierając fotelik samochodowy dla dziecka jest jego wiek, wzrost oraz waga. Dopiero na tej podstawie możecie zacząć przeglądać interesujące was foteliki samochodowe dla dziecka z popularnych przedziałów takich jak: fotelik dziecięcy 0-13 kg, 0-18 kg, 15-36 kg, 9-36 kg. Istotną sprawą jest także dopasowanie fotelika samochodowego dla dzieci do posiadanego przez was samochodu/samochodów oraz prawidłowy jego montaż. Jeśli macie wątpliwości, czy dany fotelik ma odpowiednie parametry techniczne bądź czy będzie spełniał swoje funkcje - zapewniał bezpieczną jazdę dziecka, skonsultujcie się z pracownikami sklepu oferującego foteliki dla dziecka - odpowiedni dobór fotelika jest gwarancją bezpieczeństwa przewożenia dzieci. Jeśli czujecie zagubieni na temat wyboru fotelika samochodowego dla swojej pociechy, warto też uważnie czytać blogi dotyczące fotelików samochodowych poruszające taką tematykę, albo śledzić w mediach społecznościowych osoby, które publikują treści dotyczące crash testów fotelików samochodowych.

Fotelik samochodowy z atestem ADAC - co to właściwie oznacza?

Zanim podejmiecie decyzję o wyborze odpowiedniego modelu fotelika dla swojej pociechy, koniecznie dokładnie sprawdźcie, czy foteliki posiadają odpowiednie testy bezpieczeństwa i jak jest oceniany nie tylko przez innych rodziców, ale też specjalistów od bezpieczeństwa np. z Instytutu ADAC. Najlepsze foteliki oraz godne polecenia dziecięcy fotelik samochodowy z atestem powinny posiadać ocenę co najmniej 4 w testach fotelików jakości oceniających: bezpieczeństwo, użytkowanie, komfort i łatwość czyszczenia. Pracownicy z laboratoriów prowadzących testy jakości fotelików dla dzieci do samochodu bardzo często pod uwagę biorą również inne aspekty: np. zawartość w foteliku substancji szkodliwych, dodatkowe funkcje zapewniające wygodę i bezpieczeństwo, jak również dostosowanie do deklarowanych przez producenta przedziałów wagowych.

Ile kosztuje fotelik samochodowy? - na podstawie asortymentu sklepu internetowego.

Czy można kupić bezpieczeństwo i komfort dziecka? Okazuje się, że tak. Wystarczy sięgnąć po fotelik samochodowy z odpowiednią rekomendacją i zweryfikowanym atestem. Na jaki fotelik samochodowy postawić, by mieć pewność, że konkretny zakup jest udany? 

Jeśli szukasz wersji budżetowej, ale jednocześnie chcesz wyposażyć auto w dobrej jakości fotelik samochodowy to sięgnij po niedrogi fotelik dla noworodka od 0-13 kg. Taki fotelik będzie kosztował około 400 zł, a wystarczy prawdopodobnie na rok nieustannego użytkowania. Po roku taki fotelik, głównie ze względu na rosnące dziecko będzie trzeba wymienić na nowy egzemplarz.

Kolejnym budżetowym fotelikiem samochodowym dla nieco starszego dziecka będzie ten umieszczony tyłem do kierunku jazdy i z ograniczeniem do około 18 kg wagi dziecka. Będzie kosztował Cię mniej więcej 800 zł, a wystarczy na kolejne 3 lata życia dziecka. 

I wreszcie, ostatnim niezbędnym fotelikiem dla Twojego malucha będzie ten, który przewiezie dziecko o wadze od 15-36 kg. To właściwie nie tyle fotelik co baza na siedzenie, kupisz ją już za około 400 zł.

Oczywiście cena fotelika to zawsze kwestia umowna. Nie każdy fotelik będzie równie wygodny i bezpieczny, a nie każda cena będzie odpowiadała indywidualnym preferencjom. Wybieraj fotelik samochodowy głównie ze względu na posiadane przez niego atesty, certyfikaty i polecenia. Cena niech pozostanie tylko dodatkową wskazówką.

Najlepszej jakości fotelik samochodowy dla dzieci - jak podchodzić do rankingów fotelików?

W Internecie można obecnie znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju rankingów fotelików dziecięcych do samochodu, które uwzględniają nie tylko cechy jakościowe, ale też modny design, czy uniwersalne zastosowanie dziecięcych fotelików samochodowych. Jeśli przymierzacie się do zakupu fotelika samochodowego dla dziecka, na pewno warto porównać produkty ich parametry techniczne prześledzić rankingi fotelików dziecięcych oraz uwzględnić np. wyniki testów w symulacjach czołowych i bocznych, testy wytrzymałościowe, jak również konstrukcje fotelika samochodowego, albo na przykład funkcjonalność posiadanych przez nie pasów samochodowych czy foteliki posiadają Isofix, napinacz pasów, możliwość montażu tyłem, aby podjęta decyzja padła na właściwy fotelik samochodowy.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wiele atrakcyjnych cenowo i funkcjonalnych fotelików samochodowych z atestem od renomowanych producentów np. foteliki samochodowe Britax Romer, foteliki 4baby, czy easygo są to funkcjonalne foteliki samochodowe.

Który fotelik samochodowy z atestem najlepiej sprawdzi się w waszej rodzinie? fotelik DUALFIX² R 360' Britax Romer?, a może fotelik FLY-FIX 9-36 kg 4baby? A może jeszcze inny? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie - to wy najlepiej znacie swoje dziecko i macie świadomość dopasowania fotelika do jego potrzeb oraz możliwości umożliwiających montaż fotelika związanych z modelem samochodu, którym chcecie przewozić swoje dziecko. zapewne w starszych modelach samochodu niezbędne będą foteliki montowane na punktowe pasy bezpieczeństwa natomiast w nowszych modelach standardem są foteliki isofix a co za tym idzie najczęściej wybierane foteliki przystosowane dla dzieci montowane tyłem do kierunku jazdy - taki fotelik najczęściej wystarcza do 3 roku życia. Dla starszych dzieci, gdy waga dziecka mieści się w przedziale od 15 do 36 kg stosuje się foteliki samochodowe mocowane w kierunku jazdy. Każdy rodzic pamiętać musi, aby stosować fotelik samochodowy zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapewniały dzieciom największe bezpieczeństwo.

Jaki fotelik samochodowy dla 6 miesięcznego dziecka - zgodnie z przepisami tylko montowane tyłem?

Nieważne, czy szukasz fotelika dla noworodka, czy dla niemowlaka, bądź dziecka w wieku przedszkolnym. Zawsze postaw na modele o pewnym pochodzeniu i bezpieczeństwie potwierdzonym certyfikatami. Nie zmienia to faktu, że dla 6 miesięcznego dziecka fotelik samochodowy powinien posiadać szczególne cechy charakterystyczne, w tym był zaliczony do wąskiego zakresu wagowego dziecka. Najlepiej zdecydować się wówczas na fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci 0+ i dla przedziału wagowego 0-13 kg. Zbyt szeroki zakres wagowy może oznaczać, że ten konkretny fotelik nie będzie zbyt dobrze przygotowany do delikatnych plecków niemowlaka. 

Zwykle taki fotelik samochodowy można wpiąć do spacerówki i otrzymać bardzo wygodne akcesorium do przewożenia niemowlaka. Wystarczy wyposażyć się w specjalne adaptery. To ważne. Zanim Twoje dziecko uzyska wagę 15 kg musi być przewożone w foteliku typu RWF, a to oznacza, że można go montować tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Pamiętaj także, że najmłodsze dzieci powinny podróżować w pozycji leżącej. Taka forma przewożenia dziecka nie obciąża jego plecków.

Jaki fotelik dla 3 4 latka?

Wybór idealnego fotelika samochodowego jest niezwykle ważny, a z punktu zapewnienia bezpieczeństwa niemal priorytetowy. To oznacza, że nawet dla 3-4 latka należy dołożyć wszelkich starań, by konkretne akcesorium spełniało wszystkie najważniejsze wymagania bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Najlepiej dobierać fotelik samochodowy tak, by zapewniał optymalny komfort podróżowania i był dopasowany do jego sylwetki na konkretnym etapie życia. Im węższy przedział wagowy dedykowany fotelikowi samochodowemu, tym lepiej, a zatem dla 3-4 latka wybierz np. fotelik z zakresu 9-18 kg lub 9-25 kg. Ten drugi powinien wystarczyć mu aż do ukończenia 6 roku życia. 

Zakup fotelika samochodowego dla 3-4 latka jest tak samo ważny, jak wybór tego akcesorium dla niemowlaka, tym bardziej, jeśli zamierzasz zdecydowanie więcej podróżować autem niż z maluchem. 

Już wiesz, jaki fotelik kupić dla 3-4 latka? Przeczytaj, jakie akcesorium kupić także dla starszego dziecka.

W jakim wieku dziecko może jeździć bez fotelika?

Masz dzieci w różnym wieku, co sprawia, że coraz trudniej nadążyć Ci za przepisami regulującymi to, jak powinno się podróżować z nimi autem? Już za chwilę dowiesz się, jak bezpiecznie i przede wszystkim odpowiednio do wieku dziecka, przewieźć je w foteliku lub bez niego.

Otóż przepisy ustawy o Ruchu drogowym z 2017 roku jasno nakazują, by dziecko podróżowało w foteliku do wzrostu co najmniej 150 centymetrów. Nie ma zatem znaczenia wiek dziecka, jak to było kiedyś. Dawniej bez fotelika samochodowego można było przewozić dziecko, które ukończyło 12 rok życia. 

Pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze, a co za tym idzie, przestrzegaj prawa i kieruj się podczas jazdy zdrowym rozsądkiem. Wybieraj także te foteliki, które są niejako dedykowane określonemu wiekowi malucha. W innym przypadku nie tylko narażasz je na niebezpieczeństwo, niższy komfort jazdy, ale również siebie na mandat.