Klocki LEGO są zabawką, która cieszy dzieci od pokoleń. Są nie tylko sposobem na udekorowanie pokoju nietypową ozdobą, ale przede wszystkim metodą rozwijania kreatywności poprzez zabawę i realizację nawet najbardziej szalonych pomysłów. Jakie zestawy najlepiej spełnią wymagania dziecięcej wyobraźni?

Technika i zabawa w jednym

LEGO Technic to seria dla tych, którzy uwielbiają maszyny, motory i szybkie samochody. W tym przypadku dzieci nie tylko budują pojazdy i urządzenia, ale mogą je także wprawić w ruch! Każdy z zestawów wyposażony jest w koła, osie i skrzynię biegów, które przypominają mechanizm działania ich prawdziwych odpowiedników. Zabawa klockami z serii LEGO Technic to doskonała okazja do sprawdzenia się w roli inżyniera i lepszego zrozumienia skomplikowanych konstrukcji. Niektóre z zestawów mogą być złożone na więcej niż jeden sposób i nadal zachować funkcjonalność.

Technologię wykorzystuje się w tej kolekcji dwukrotnie - uzupełnieniem klocków jest darmowa aplikacja CONTROL+, za pomocą której można sterować zmotoryzowanymi elementami LEGO Technic i dodawać do ich sekwencji działań dźwięk i ruch. Możliwe jest także branie udziału w wyzwaniach oraz porównywanie swoich budowli z pracami znajomych. Zdrowa dawka rywalizacji zmotywuje dziecko do testowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Na https://www.mediaexpert.pl/zabawki/lego/klocki-lego-technic można znaleźć zabawki już dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Modułowe miasteczko bez ograniczeń

Seria LEGO Friends na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę przyjemnymi kolorami i dużą liczbą figurek, jednak oferuje znacznie więcej. Miasteczko Heartlake to zbiór modułów, które każde dziecko może połączyć w inny sposób. Dzięki temu mieszkańcami mogą stać się różne osoby o ciekawych cechach lub wykonujące różne nietypowe zawody jak astronautka czy sprzedawczyni lodów.

Oprócz tego w serii znajduje się wiele pojazdów, szkoły, a nawet centrum handlowe! Powstaje dzięki temu unikalna przestrzeń do zabawy i możliwości trenowania umiejętności społecznych przy okazji odgrywania ról. Każdy może choć na chwilę wcielić się w rolę naukowca, surferki czy cukiernika.

Co istotne, dzięki zestawom z serii LEGO Friends dzieci mają kontakt z bardzo szeroką tematyką, która przyda się także w codziennym życiu - od ekologicznej farmy i ciężarówki recyklingowej po rozrywkę na świeżym powietrzu i naukę na różnych kierunkach. Każdy może znaleźć ulubionego bohatera, wymyślić jego historię i zbudować mu najlepsze miejsce do życia. 

Budowanie bez granic

Klocki LEGO są w obecnych czasach znane przede wszystkim z kolekcji, które zawierają zestaw elementów tworzących po złożeniu jeden, określony kształt. Z myślą o dzieciach, które nie lubią trzymać się sztywnych zasad i myślą nieszablonowo, stworzono serię Lego Creator 3 in 1, gdzie do jednego zestawu dołączone są instrukcje pozwalające zbudować 3 różne kombinacje! Może być to jednak jedynie zachęta do tworzenia swoich własnych konstrukcji. 

Wiele z nich trzymają się konkretnej tematyki, na przykład morskie zwierzęta, fantastyczne leśne stworzenia czy samochody, dzięki czemu można łatwo dobrać takie klocki, które zainteresują dziecko i sprawią mu najwięcej radości. Są to przeważnie niewielkie zestawy, które z łatwością uzupełnią dotychczasową kolekcję i zapewnią jeszcze więcej kreatywnej zabawy.