Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna rozglądać się za prezentami dla swoich najbliższych i najmłodszych. Zastanawiasz się czym tym razem obdarować dziecko? Zapraszamy do lektury!

Prezenty praktyczne

Czasami dzieci mają już naprawdę wiele zabawek, układanek, pluszaków, a pokój właściwie pęka w szwach, ciężko jest wybrać coś odpowiedniego, co sprawi dziecku frajdę. Jednocześnie warto pamiętać, aby nie narazić się rodzicom dziecka, którzy na myśl o kolejnej zabawce mogą dostawać ataku lekkiej histerii. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może być zakup prezentu, który będzie rozwiązaniem funkcjonalnym - może elektryczna szczoteczka do zębów z ulubionym bohaterem? Albo biżuteria, zegarki lub inne drobne gadżety? Piórnik, kredki lub inne przybory, które można wykorzystać również w szkole.

Książki i audiobooki

Jeśli dziecko lubi czytać lub słuchać opowieści o przygodach ulubionych bohaterów, to świetnym i niezajmującym wiele miejsca prezentem może być książka lub audiobook - w zależności od preferencji młodego człowieka lub umiejętności czytania. Jeśli prezent będzie przeznaczony np. dla naszego chrześniaka lub dziecka, z którym nie mamy kontaktu na co dzień to przed zakupem warto poradzić się rodzica, aby wybrać coś, co sprawi prawdziwą radość.

Przybory artystyczne

Prezenty na dzień dziecka dla maluchów i tych nieco starszych dzieci, które świetnie odnajdują się wszędzie tam, gdzie liczy się kreatywność. Zestawy kredek, ale też inne - brokaty, ciastoliny z wyjątkowymi zestawami i gadżetami, dzięki którym stworzyć można naprawdę piękne rzeczy - w zależności od wybranego wariantu. Masy plastyczne, jak właśnie ciastolina, to propozycje, które z całą pewnością doceni każde dziecko.

Na sportowo

Dla dzieciaków ceniących sobie ruch świetnym prezentem mogą być gadżety związane ze sportem, który chętnie uprawiają. Piłka nożna lub bramka, jeśli dziecko mieszka w domu z ogrodem, gdzie można ją ustawić. Albo kosz do koszykówki? W sam raz dla fanów Jordana. Jeśli nie chcemy inwestować w sprzęt, bo dziecko już takowy posiada, to fajnym pomysłem może być zakup ciekawych gadżetów, jak np. zegarki czy bandy, dzięki którym można też monitorować codzienną aktywność.

Jeśli dziecko jest jeszcze zbyt małe na wybór konkretnej dyscypliny lub nie ma jednej wiodącej aktywności to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać jego pasję do sportu i ruchu. Aby osiągnąć cel można wybrać fajne rolki lub wrotki, ale też hulajnogę czy rower.

Prezenty wielkogabarytowe

Alternatywą dla klasycznych prezentów może być zabawki i akcesoria, z których korzystać będzie można na zewnątrz. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które z całą pewnością doceni każde dziecko jest basen ogrodowy. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie chwilę ochłody podczas upalnego lata. Dmuchane, na stelażu, z całym oprzyrządowaniem, które pozwoli utrzymać wodę w czystości.

Zabawki ogrodowe to asortyment, z którego korzystać mogą nie tylko starsi, bo bez problemu znajdzie się coś i dla młodszych. Może kosiarka, która jeżdżąc wytwarza bańki mydlane? Abo namiot lub huśtawka? Kilkulatki z całą pewnością ucieszą się ze zjeżdżalni lub domku, który stanie się ich wyjątkową bazą, miejscem, w którym będą mogli chować swoje skarby przed dorosłymi.