Znalezienie ciekawych zajęć sportowych dla dziecka może być dużym wyzwaniem. Co warto wiedzieć na temat akrobatyki sportowej?

Nie tylko piłka nożna, basen czy sztuki walki – dzisiaj dzieci mają do dyspozycji znacznie więcej ciekawych zająć dodatkowych. Wśród nich na uwagę zasługuje akrobatyka sportowa, którą mogą trenować już kilkuletnie maluchy.

Gdy także zastanawiasz się nad wyborem interesujących zajęć sportowych dla dziecka, akrobatyka może być strzałem w dziesiątkę. Sprawdź najważniejsze informacje poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Akrobatyka sportowa – co to jest?

Pod pojęciem jak akrobatyka sportowa znajduje sport gimnastyczny, który polega na wykonywaniu efektownych elementów akrobatycznych. Akrobatyka pozwala na rozwinięcie zwinności, gibkości, a także zwiększa siłę i poczucie rytmu, dlatego to sport rozwijający ciało wszechstronnie.

Gdy chodzi o zajęcia jak akrobatyka dla dzieci Warszawa to miasto, gdzie również można z nich skorzystać. Są one organizowane w wielu miejscach, między innymi w klubach sportowych, ale również w popularnych ostatnio parkach trampolin.

Jak wyglądają zajęcia z akrobatyki sportowej?

W trakcie zająć akrobatyki sportowej dzieci biorą udział w zróżnicowanych ćwiczeniach ogólnorozwojowych, a także uczą się, jak wykonywać specjalne ewolucje z wykorzystaniem własnego ciała oraz dodatkowych akcesoriów, na przykład trampolin.

Początkowo zajęcia opierają się na prostych akrobacjach, na przykład na skokach, przewrotach, mostkach, natomiast potem mogą obejmować już bardziej zaawansowane elementy, na przykład szpagaty, pozycje równoważne czy też elementy dwójkowe, w których udział biorą dwie osoby jednocześnie.

Aby zapobiegać urazom podczas wykonywania różnych elementów, stosowne są różne zabezpieczenia, między innymi maty, trampoliny, baseny z gąbkami.

Zajęcia akrobatyki sportowej odbywają się w małych grupach, dzięki czemu instruktor może poświęcić dzieciom odpowiednio dużo czasu, by nauczyć je bezpiecznego wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji.

Akrobatyka dla dzieci – kto może wziąć udział?

W zajęciach akrobatyki sportowe mogą brać udział dzieci w wieku już od 5 lat, natomiast nie ma górnej granicy wiekowej, dlatego w zajęciach mogą również brać udział osoby dorosłe.

Akrobatyka sportowa może być kapitalnym pomysłem na to, aby zadbać o ruch już w młodym wieku. Zajęcia zapewniają ogólne wsparcie dla wszystkich mięśni, kompleksowo rozwijając ciało. Warto także wskazać, że akrobatyka może być także kompleksowym wsparciem w innych aktywnościach sportowych, między innymi dla jazdy figurowej na lodzie, skoków do wody, a nawet judo.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w tej samej grupie wiekowej, dlatego dzieci mogą wtedy komfortowo spędzać czas ze sobą i nawiązywać nowe znajomości.

Ponadto zajęcia z akrobatyki sportowej wybierane są również jako uzupełnienie ćwiczeń sportowych podczas WF-u w szkołach.

Gdzie zapisać dziecko na zajęcia z akrobatyki sportowej?

W kwestii zajęć jak akrobatyka dla dzieci Warszawa zapewnia dostęp do wielu punktów, w których można skorzystać z takiej oferty.

Najlepiej zdecydować się na sprawdzone oferty, na przykład w popularnych parkach trampolin, w których na najmłodszych czekają doświadczeni instruktorzy gotowi do pomocy w zdobywaniu nowych umiejętności.

Ile kosztuje akrobatyka sportowa dla dzieci?

Gdy chodzi o koszty zajęcia z akrobatyki sportowej dla dzieci w Warszawie nie są związane z bardzo wysokimi kosztami.

We wspomnianym wcześniej parku trampolin Airo Park koszt próbnych zajęć to jedynie 45 złotych. Następnie można zdecydować się na wykupienie zajęć w pakiecie w cenach:

  • 4 zajęcia: 150 zł
  • 8 zajęć: 280 zł
  • 16 zajęć: 550 zł