Pierwsza komunia to bardzo ważny dzień w życiu dziesięciolatka. Odświętne stroje, uroczystość w kościele i przyjęcie składają się na szczególną oprawę tego niepowtarzalnego dnia. Z pierwszej komunii dziecko powinno mieć trwalszą pamiątkę niż zwykłe prezenty. Coś niezwykłego, co będzie kojarzone tylko z tym świętem, a jednocześnie jest przeznaczone jedynie dla konkretnego dziecka. Świetnym pomysłem jest album komunijny – pozwoli on uchwycić i zachować w pamięci najmniejsze detale tego wyjątkowego dnia. To idealna pamiątka pełna wspomnień, która ucieszy zarówno dziecko, jak i rodziców.

Personalizowany album komunijny z przepiękną okładką

Zdjęcia z pierwszej komunii dziecka bez wątpienia zasługują na piękną i bardzo elegancką oprawę.

Pamiątkowe albumy komunijne to  bardzo popularne pamiątki wybierane przez   rodziców, dziadków i inne  bliskie dziecku osoby.  Przepiękna okładka, na której można umieścić zdjęcie dziecka, od razu zwraca uwagę pociechy i zachęca do przeglądania. Dla dzieci najlepsze są kompaktowe albumy na zdjęcia komunijne w niezbyt dużym formacie.

Pamiątkowy album komunijny od fotografa

Podczas uroczystości pierwszokomunijnej zdjęcia  w kościele wykonuje profesjonalny fotograf, który uwiecznia całą ceremonię -fotografuje wszystkie dzieci i pstryka także zdjęcia grupowe. Inne osoby najczęściej mogą robić zdjęcia przed mszą lub po nabożeństwie.  Bardzo często wykonywane są także sesje komunijne, na których fotograf robi serię portretów oraz zdjęcia z rodziną i krewnymi. Rodzice mogą zamówić usługę fotografa podczas uroczystego obiadu, czy wręczania prezentów. Fotograf wykonujący zdjęcia w kościele sprzedaje je w formie pamiątkowego albumu komunijnego, w którym umieszczone są zdjęcia z najważniejszych momentów uroczystości. 

Album na zdjęcia komunijne wykonane przez rodziców i gości

Jednak domowy album komunijny to coś zupełnie innego. Stanowi świetne uzupełnienie zdjęć wykonanych przez fotografa. Album komunijny dla chłopca może zawierać zdjęcia wykonane przez członków rodziny po mszy i na przyjęciu. Są to najczęściej najpiękniejsze fotografie spontaniczne, pokazujące, że pierwsza komunia jest rodzinnym świętem. Widać na ich radość dziecka, emocje, jakie towarzyszą „gospodarzowi przyjęcia” i gościom. Można kupić gotowy album komunijny na zdjęcia wklejane lub samodzielnie zaprojektować album dla dziecka korzystając z kreatora. Coraz powszechniejsze jest wręczanie albumu komunijnego  dla dziadków i chrzestnych jako podziękowanie  za udział w uroczystości. Do wyboru są  albumy na mniejszą ilość zdjęć (mini albumy) lub na większą liczbę fotografii.

Czy warto podarować dziecku album na komunię?

Pierwsza komunia to święto dziecka, bardzo ważny dzień, z którego nasza pociecha chce mieć kilka pamiątek. Zdjęcia robione przez profesjonalnego fotografa w kościele nie odzwierciedlają wydarzeń z całego dnia, choć bez wątpienia upamiętniają najważniejszy moment – przyjęcie komunii. Fotografie prywatne wykonane przed i po uroczystości, pokazują, jak swoje święto przeżywało nasze dziecko. To bardzo osobista pamiątka, która będzie przywoływała wspomnienia nawet po wielu latach. Jego uzupełnianiem  może zająć się dziecko i wybrać zdjęcia komunijne do umieszczenia w albumie. Gotowy album komunijny dla dziewczynki jest pięknie wydany i na pewno przypadnie do gustu małej właścicielce. Album komunijny to przedmiot, który „przeżyje” inne prezenty i będzie jedną z najcenniejszych pamiątek z dzieciństwa. Zdjęcia przechowują wszystkie najpiękniejsze wspomnienia, a ich oglądanie pomaga poradzić sobie ze stresem, smutkiem  i innymi przykrymi niespodziankami od losu.

Album komunia nie budzi żadnych kontrowersji od strony psychologicznej i religijnej. Jest to prezent dopasowany do charakteru uroczystości, ponieważ zawiera elementy religijne, np.: cytaty biblijne, modlitwy, symbolikę religijną, itp. Na pierwszej stronie zwykle umieszcza się życzenia dla dziecka, jego zdjęcie w stroju komunijnym, datę oraz miejsce przyjęcia sakramentu. Zerknij też na inne pomysły na fotoalbum!