Baseny na których w Krakowie prowadzona jest nauka pływania dla dzieci.

2022-08-25 20:46:00
Baseny na których w Krakowie prowadzona jest nauka pływania dla dzieci

Pływanie to dyscyplina sportowa, która jest chętnie wybierana zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Wizyty na pływalni to doskonała okazja do aktywności fizycznej, która będzie jednocześnie zabawą. Kontakt z wodą pomaga w kształtowaniu prawidłowej postawy, wspomaga proces korygowania krzywizn kręgosłupa, korzystnie wpływa na układ oddechowy, a także chroni przed nadwagą i otyłością. Regularne uczestniczenie w zajęciach z pływania może wyrobić w dziecku nawyk związany z regularnym uprawianiem sportu i dbaniem o zdrowy tryb życia. Na jakich basenach w Krakowie prowadzona jest nauka pływania dla dzieci? Gdzie prowadzone są kursy, na które warto zapisać pociechę?

Park Wodny w Krakowie

Park Wodny w Krakowie to doskonałe miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z pływaniem. Odpowiednio przystosowana infrastruktura sprawia, że z zajęć prowadzonych na tym basenie mogą korzystać nawet rodzice kilkumiesięcznych maluchów, które od pierwszych dni życia będą mogły oswajać się z wodą w krakowskim Parku Wodnym. Wydzielone tory do pływania są bezpieczne, a dodatkowym atutem jest obecność stanowisk przystosowanych do grania w siatkówkę czy koszykówkę. 

Dzięki ozonowaniu wody nawet niemowlęta mogą przebywać w basenach bez ryzyka wystąpienia podrażnień. Przyjazna jest też temperatura wody, która wynosi od 28 do 32 stopni Celsjusza, a pomieszczenia są klimatyzowane. W krakowskim Parku Wodnym swoje umiejętności pływackie mogą zdobywać dzieci w praktycznie każdym wieku. Jest to możliwe dzięki dostępności basenów o różnorodnych głębokościach. Hala basenowa w tym ośrodku jest jedną z największych w Polsce. Jej powierzchnia wynosi aż 2000 m2, a po intensywnej nauce pływania można korzystać z atrakcyjnych zjeżdżalni.

Basen Eisenberga w Krakowie

Basen Eisenberga to jedna z chętniej wybieranych pływalni w Krakowie. Jest otwarta przez 7 dni w tygodniu i szkoły pływania organizują tutaj zajęcia zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy zatrudniani przez firmy zewnętrzne. Obiekt składa się z jacuzzi z hydromasażem, brodziku dla dzieci, basenu rekreacyjnego i sportowego. W brodziku znajduje się tzw. jeżyk i parasol wodny - są one lubiane w szczególności przez najmłodszych pływaków. Sportowa część basenu składa się z 8 torów, a ich głębokość to 130 cm oraz 180 cm.

Basen Uniwersytetu Pedagogicznego Kraków

Basen Uniwersytetu Pedagogicznego Kraków to kryta pływalnia, która składa się z 6 torów. Każdy z nich wynosi 25 metrów długości. Temperatura wody jest tu dość uniwersalna - wynosi ona 28 stopni Celsjusza. Regularnie wykonywane badania jakości wody gwarantują bezpieczeństwo pod kątem dermatologicznym. Jest to doskonałe miejsce, które umożliwia regularną aktywność fizyczną bez względu na porę roku. Basen Uniwersytetu Pedagogicznego to jedno z cenionych miejsc na mapie Krakowa, w którym można w miłej atmosferze doskonalić swoje pływackie umiejętności. Brak strefy dla najmłodszych sprawia, że na zajęcia odbywające się w tym miejscu można zapisywać jedynie starsze dzieci.

Kliknij i Dowiedz się Więcej o firmie zajmującej się prowadzeniem zajęć z nauki pływania dla dzieci na powyższych krakowskich basenach.

Autor:Autor: www.agamasport.pl; Zdjęcie dostarcza: www.agamasport.pl