Zabawa na śniegu to dla każdego dziecka wyjątkowa frajda, więc warto niezależnie od warunków pogodowych zapewnić mu radosną aktywność na świeżym powietrzu. Trzeba jednak przygotować się do tego odpowiednio między innymi pod względem obuwia, ponieważ stopy w przemoczonych butach bardzo szybko się wyziębią, a za chwilę również całe ciało, a to już prosta droga do infekcji. Takie buty muszą więc być zarówno ciepłe, jak i nieprzemakalne - czy to możliwe?

Ciepłe śniegowce - jakie powinny mieć właściwości?

Na śnieg i lód najlepiej wybrać klasyczne śniegowce, które posiadają odpowiednie ocieplenie w środku. Upewnijmy się więc, czy wnętrze buta posiada ciepłe futerko, polar lub na przykład grubszy welur - wtedy mamy pewność, że stopy nie będą marznąć. Ale to niejedyne właściwości, którymi powinny odznaczać się ciepłe śniegowce - warto również wybierać modele, które posiadają na przykład specjalną membranę, która zapewni odpowiedni przepływ powietrza, dzięki temu stopy nie spocą się i w środku buta będzie sucho. Znaczenie ma także sama podeszwa - śniegowce powinny mieć nieco grubszą podeszwę, która będzie dobrze izolować o przemarzniętej i zimnej powierzchni. Takie właściwości ma na przykład termokauczuk, który zapewnia także stabilność na śliskiej powierzchni i pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój stopy.

Ciepłe śniegowce, czyli nieprzemakalne śniegowce 

Ciepłe buty na zimę dla dziecka muszą posiadać jeszcze jedną niezwykle istotną właściwość - powinny być nieprzemakalne. Nawet lekki i puszysty śnieg może łatwo dostać się do wnętrza buta przez nieszczelną cholewkę, a tam roztopić się i ostatecznie doprowadzić do wyziębnięcia stopy. Jeszcze gorzej przedstawia się sprawa, gdy śnieżna chlapa przyczyni się do przemoknięcia buta od zewnątrz - do takich sytuacji zdecydowanie nie może dochodzić! Dlatego na zimę warto wybierać śniegowce wykonane z materiałów syntetycznych i zupełnie nieprzemakalnych - skóra naturalna, choć ma wyjątkowe właściwości, to nie wytrzyma długich godzin na mokrym śniegu, a ponadto takie buty są znacznie trudniejsze w pielęgnacji. 

Warto także upewnić się, że śnieg nie dostanie się przez zbyt szeroką cholewkę lub np. przez zapięcia - najlepiej więc wybrać całe śniegowce wciągane na nogę, które dodatkowo zabezpieczą przed przemoknięciem. Ponadto cholewka od góry nie powinna być zbyt szeroka - ciepłe i nieprzemakalne śniegowce posiadają takie dodatki, jak na przykład ściągacz na samej górze, który ułatwia dopasowanie buta do nogi i tym zapobiega przedostaniu się śniegu od góry. 

Ciepłe i nieprzemakalne buty na zimę dla dziewczynki 

Jest to jak najbardziej możliwe - po prostu warto dokładanie przyjrzeć się wybieranym śniegowcom i zapoznać się z ich wyjątkowymi właściwościami. Takie buty na zimę dostępne są między innymi na stronie https://www.bartek.com.pl/buty-dziewczynka-sniegowce.  Producent nie mniej wagi przykłada również do ich wyglądu. Dla dziewczynek dostępne są piękne i kolorowe śniegowce z ulubionymi motywami, np. zwierzęcymi czy serduszkami i kwiatkami - na pewno przypadną do gustu małej miłośniczce śnieżnej zabawy.