Czy właśnie zbliżają się urodziny pociechy? Z pewnością jest to wyjątkowo stresujący moment dla rodziców, którzy będą chcieli znaleźć niezapomniany i unikalny prezent. Jednocześnie maluchy bardzo szybko dorastają, więc otrzymany upominek powinien być również wyjątkowo praktyczny. Z biegiem czasu pomysły na kolejne prezent dla dzieci są coraz trudniejsze do znalezienia. Warto więc sprawdzić kilka, fenomenalnych propozycji na prezent dla malucha, które z pewnością się sprawdzą!

1. Zabawki Montessori

Kupując prezent dla dziecka, rodzice zawsze starają się wybrać coś, co wniesie do życia malucha jakąkolwiek wartość edukacyjną. Nie ukrywajmy, ale to właśnie na początkowych etapach swojego życia dziecko przejawia największą ciekawość świata, a także są w stanie najszybciej przyswajać nowe informacje. W tym momencie, warto zwrócić większą uwagę na zabawki Montessori. Są to przedmioty, które pozostawiają dziecku ogromne możliwości pod względem dowolnej interpretacji sposobu ich wykorzystania. Zostały one opracowane przez Marię Montessori, która praktycznie całe życie współpracowała z dziećmi i starała się je efektywnie wspierać w rozwoju. Zabawki Montessori są więc proste, bezpieczne i najczęściej wykonane z naturalnego drewna. Dziecko może wykorzystać je na wiele, różnych sposobów, a rodzice nie muszą interweniować podczas zabawy. Gadżety te oddziałują na kreatywność, logiczne myślenie, a także na procesy decyzyjne, jakie zachodzą w mózgu malucha. Wpływają one więc na efektywny rozwój, a jednocześnie łączą go z niesamowitą zabawą.

2. Pojazdy na akumulator

Kolejną propozycją na niezapomniany prezent dla dziecka są pojazdy na akumulator. Wiele rodziców z pewnością już zauważyło ich pojawienie się na rynku, a także zainteresowanie, jakie one wzbudzają. Okazuje się, że są to świetne gadżety, które nie tylko pozwalają wypełnić dziecku wolny czas, ale również mogą wiele malucha nauczyć. Samochodziki te występują w wielu, różnych formach. Rodzice wcale nie muszą decydować się więc na miniaturowego Mercedesa. Mogą oni wybrać jednoślady lub chociażby quady na akumulator jak np.: https://www.ekstrazabawki.pl/quady-na-akumulator. Takie pojazdy pozwalają na rozwój małej i dużej motoryki, a także wpływają na procesy myślowe i decyzyjne. Oczywiście, dają one także maluchowi duża dowolność podczas jazdy, więc uczą go ponoszenia konsekwencji swoich decyzji. W zestawie z samochodzikiem, rodzice zawsze znajdą dodatkowy pilot, który umożliwia kontrolowanie toru jazdy dziecka i unieruchomienie auta w ryzykownej sytuacji. Taki prezent z pewnością wpisze się w oczekiwania każdego, małego kierowcy!

3. Pierwszy, drewniany instrument

Od najmłodszych lat w dziecku warto rozwijać pasję i kreatywność. Są to cechy, które mają ogromny potencjał na przyszłość, co z pewnością uwidoczni się w późniejszym okresie rozwoju. Wobec tego, jednym z lepszych pomysłów na prezent staje się pierwszy, drewniany instrument. Nie musi być to profesjonalna gitara czy pianino, wystarczą proste cymbałki, organki czy niewielkie bębny. Maluch dzięki nim może rozwijać swoją integrację sensoryczną, a także rozbudzać w sobie nowe zainteresowanie. Być może, pierwszy instrument dla dziecka będzie początkiem pięknej przygody, która zaowocuje późniejszymi sukcesami. 

Przedstawione powyżej propozycje na unikalny prezent dla dziecka to tylko sugestie, którymi rodzice mogą się kierować. Wyżej wymienione przedmioty mogą nie tylko bawić, ale także i uczyć oraz rozwijać talenty. Z tego też powodu, warto się nimi zainteresować!