Nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego u dziecka to częsta przypadłość, którą może spowodować na przykład zmiana diety czy podróż. Dla przykładu zwiększona częstotliwość wypróżnień osłabia florę bakteryjną jelit,. Radzimy, co podawać dziecku do jedzenia, gdy mały brzuszek nie czuje się dobrze i podpowiadamy, jakie preparaty stosować osłonowo.

Nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego u dzieci – dlaczego tak często się pojawiają?

Dzieci mają delikatny, nie w pełni dojrzały układ pokarmowy. Do częstszych wypróżnień u dziecka może dojść w konsekwencji alergii czy nawet zwykłego zmęczenia, np. podczas podróży czy zbytniej ekscytacji malucha nowymi wydarzeniami. Może się do nich przyczynić także zmiana diety. W każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza i postępować wedle jego zaleceń.

Co podawać dziecku – dieta przy dyskomforcie ze strony układu pokarmowego

Kiedy pojawiają się zbyt częste wypróżnienia, dziecko powinno przede wszystkim dużo pić, tak by zapobiec odwodnieniu i zaburzeniom równowagi elektrolitowej. Maluchowi można podawać herbatki ziołowe (rumianek, napar z kopru włoskiego), które powinny przynieść ulgę. Starszym dzieciom można zaproponować także czarną herbatę.

Dieta powinna być lekkostrawna – niemowlęta karmimy nadal mlekiem, natomiast starsze dzieci można nakarmić kleikami ryżowymi, kaszkami oraz przecierami warzywnymi i owocowymi. Świetnym posiłkiem będzie na przykład gotowane tarte jabłko z ryżem.

Co podawać dziecku przy luźnych stolcach – suplement diety Multilac Baby

Gdy dziecko wypróżnia się częściej niż zazwyczaj, dobrze jest podawać mu preparat, który wspiera florę bakteryjną jelit. W tym celu sprawdzi się np. Multilac Baby – synbiotyk w postaci kropli który zawiera jednej z najlepiej przebadanych szczepów bakterii Lactibacillus rhamnosus GG (LGG) i Fruktooligosacharydy (FOS)*. Multilac Baby wspiera mikroflorę jelitową, czyli mikrobiom dziecka. Multilac Baby krople można podawać dziecku profilaktycznie podczas podróży, wyjazdów szkolnych i kolonijnych oraz przy zmianie diety.

Multilac dla dzieci sprawdzi się też jako wsparcie malucha w sezonie jesienno-zimowym. Kultury bakterii wchodzące w skład preparatu są odporne na działanie kwasów oraz enzymów trawiennych, dzięki temu docierają do jelit w aktywnej postaci.

Multilac Baby krople można przechowywać w temperaturze pokojowej. Dzięki aplikatorowi można precyzyjnie odmierzyć właściwą ilość (6 kropli). Kolejną zaletą preparatu Multilac Baby jest to, że ma on neutralny smak, więc jest bez problemu akceptowany przez dzieci. Multilac dla dzieci można dodać do pokarmu albo podać maluchowi na smoczku**.

* Kropli Multilac Baby nie należy stosować w przypadku alergii (nadwrażliwości) na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych. Osad jest naturalną właściwością produktu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

** Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.