Wiele dzieci marzy o posiadaniu czworonożnego przyjaciela - warto wziąć te prośby pod uwagę. Wybierając psa warto wziąć pod uwagę, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność - z założenia na kilkanaście lat. Ta decyzja powinna zapaść za zgodą wszystkich członków rodziny.

Czym kierować się szukając psa rodzinnego? Z czym wiąże się posiadanie pupila?

  1. Pies dla dziecka - jakie rasy psów wziąć pod uwagę?
  2. Jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem psa?

Pies dla dziecka - jakie rasy psów wziąć pod uwagę?

Jeżeli jesteś zainteresowany przygarnięciem szczeniaka z hodowli - warto dowiedzieć się, jakie wyróżniamy najpopularniejsze rasy psów przyjazne dzieciom. Wbrew pozorom nie muszą to być wcale najmniejsze rasy - labradory czy golder retrievery mimo pokaźnych rozmiarów uchodzą za rodzinne i przyjacielskie zwierzęta. Ich wesołe usposobienie sprawia, że to najlepsze rasy psów, które są polecane do współegzystencji wraz z dzieckiem. Małe dzieci z reguły boją się dużych zwierząt, dlatego warto od najmłodszych lat oswajać się z nieznanym - odczarowanie takiego strachu może pomóc w wielu aspektach dorosłego życia.

Taki czworonożny zwierzak doskonale sprawdzi się również jako pies dla dziecka. Entuzjastom dużych ras może przypaść do gustu także berneński pies pasterski. Niezależnie od tego, na jaką rasę wspólnie się zdecydujecie - warto znaleźć zaufane miejsce w sieci, w którym będziecie mogli wyposażać swojego pupila we wszelkie niezbędne akcesoria - smycze, szelki, miski, zabawki oraz wysokiej jakości karmę. Na https://hubun.pl/ znajdziesz wszystko, czego szukasz - dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze na wizytach w stacjonarnych sklepach zoologicznych.

Jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem psa?

Wiemy już, jakie wyróżniamy psy przyjazne dzieciom. Teraz warto wspomnieć o tym, że taki idealny pies nie tylko uwielbia zabawy i spędzanie czasu z opiekunem - wiążą się z tym również obowiązki. Regularne wyprowadzanie co najmniej trzy razy dziennie (w przypadku szczeniąt nauka czystości wymaga o wiele więcej zaangażowania, czasu i konsekwencji), obowiązkowe szczepienia, dostosowanie karmy do rasy i rodzaju aktywności zwierzęcia - to wszystko sprawia, że wraz z posiadaniem zwierzaka trzeba też poświęcić czas na jego wychowanie i zapewnienie jak najlepszych warunków do życia. Taki pies dla dziecka będzie stanowił idealną lekcję z zakresu nauki odpowiedzialności za życie innego stworzenia. Spędzanie czasu z czworonogiem, pielęgnowanie go, dostarczanie mu codziennej dawki aktywności i zabawy - to wszystko przyda się Twojemu dziecku!