Diagnoza SI jest tematem, który jest coraz bardziej popularny w Polsce. Świadomość rodziców na temat autyzmu dzieci rośnie z roku na rok, dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie testów u swoich dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ wcześnie zdiagnozowany autyzm u dziecka, można odpowiednio nakierować nie tylko u samego dziecka, lecz także w świadomości jego rodziny i najbliższego otoczenia. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na diagnozę SI.

Diagnoza integracji sensorycznej – krótko na jej temat

Aby wiedzieć czym jest diagnoza si, warto jest poznać ją od podszewki. Wielu rodzicom wydaje się bowiem, że diagnoza si jest czymś problematycznym dla dziecka, bądź samego rodzica. Jak się jednak okazuje, tego typu diagnoza jest bardzo przyjemna i nie wpływa na komfort ani rodziców, ani dzieci. Dlatego też, jest coraz bardziej popularna w naszym kraju.

Sama diagnoza może opierać się nawet na dwóch spotkaniach, które trwają od 180 do 240 minut, podczas których wykonuje się kompleksowe badania dzieci, w zakresie funkcjonowania sensorycznego. Sama diagnoza dziecka polega głównie na jego zabawie i obserwacji przez osoby, które doskonale znają spektrum autyzmu i które są wykwalifikowane pod względem analizy dzieci.

W wypadku starszych dzieci, stosuje się specjalne testy, które mogą pomóc nam znaleźć dodatkowe odpowiedzi, na nurtujące nas pytania. Następnie, diagnoza jest przekazywana rodzicom w formie pisemnej, wraz z niezbędnymi zaleceniami dla rodziców, odnośnie dalszych działań, jeśli zachodzi w wypadku dziecka taka potrzeba.

Test uwagi – bardzo istotny element analizy dla lekarzy

Wśród wykonywanych testów podczas diagnozy, jednym z bardziej istotnych i jednocześnie wiążących testów, jest test uwagi. Jest on związany z oceną czasu reakcji dziecka, na pojawiające się na ekranie komputera podwójnego skoku punktu, który przesuwa się po okręgu, zgodnie ze wskazówkami zegara. Jest to bardzo prosty, aczkolwiek odpowiadający nam na wiele pytań test, który jest wykonywany przez specjalistów, wraz z naszym dzieckiem.

Gdzie warto wykonać taki test?

Jest wiele miejsc, w których możemy szukać pomocy. Jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z rekomendacji, warto wykonać test typu tomatis warszawa, który będzie w pełni wiążącym testem, wykonywanym przez specjalistów. Warto zaznaczyć, że bardzo wielu rodziców z całej Polski wybiera właśnie warszawę jako miejsce do uzyskania swojej pomocy, w zakresie diagnostyki dziecka, pod kątem autyzmu. Dzieję się tak z uwagi na to, że właśnie Warszawa posiada najlepszych specjalistów, w tym zakresie.