Dziecięca impreza urodzinowa - jak powinna wyglądać?

2022-01-08 23:18:00
Dziecięca impreza urodzinowa - jak powinna wyglądać?

Dzieci uwielbiają świętować swoje urodziny. Za każdym razem wielkim przeżyciem jest dla nich wysłuchiwanie życzeń, przyjmowanie prezentów od kolegów i rodziny oraz zdmuchiwanie świeczek ze słodkiego tortu. Urodziny dla dzieci wymagają zaplanowania. Należy je zorganizować zgodnie z wiekiem małego solenizanta.

Urodziny niemowlaka

A może już nie niemowlaka, bo właśnie dzieciaczka, który na swoich urodzinach będzie kończyć pierwszy rok życia - to ten moment jest wielkim przeżyciem i wręcz wymaga celebracji. Oczywiście maluch z tego wydarzenia niewiele będzie pamiętał, jednakże na pewno warto zadbać o to, by na swoich urodzinach czuł się dobrze i bezpiecznie, a tak właśnie się poczuje w domowym zaciszu.

Nie ma sensu wyprawiać tych pierwszych urodzin w restauracji czy jakimkolwiek innym lokalu. W domu rodzinnym maluszek będzie czuć się najlepiej. W razie gdyby zmęczył się imprezą, zawsze można będzie położyć go do łóżeczka na krótką drzemkę.

Urodziny przedszkolaka

Dzieci, które mają już te trzy czy cztery lata, rozumieją całkiem sporo i dlatego też od swoich przyjęć urodzinowych dla dzieci oczekują coraz więcej. Zazwyczaj chcą przeżywać te miłe chwile w gronie rówieśników. Tę możliwość trzeba im zapewnić. Wyprawienie większych urodzin dla kolegów i koleżanek z przedszkola albo z zajęć pozalekcyjnych to doskonały pomysł na zachęcenie malucha do dbania o towarzyskie relacje.

Takie urodziny mogą już jak najbardziej odbyć się poza domem. Niektóre lokale są specjalnie przystosowane do organizacji tego typu imprez. Nieraz można wydzielić w nich dwie strefy - dla dorosłych i dla dzieci - by wszyscy mogli bawić się w "swoim" gronie.

Urodziny starszaka

Im starsze staje się dziecko, tym bardziej nietypowe stają się jego wymagania. Z tego względu starszakom warto zaproponować tematyczne urodziny dla dzieci, oparte na jakimś konkretnym motywie przewodnim. Mogą być one powiązane z jakąś znaną bajką albo np. zainteresowaniami solenizanta. Zazwyczaj na pomysły na najlepsze motywy wpadają właśnie dzieci!

Wokół wybranego tematu można następnie przygotować różnego rodzaju dekoracje, zabawy i przekąski. Warto też poprosić dzieci o przebranie się w ciekawe kostiumy lub samemu przygotować dla nich pewne akcesoria, za których sprawą zmienią się nie do poznania i od razu wczują się w klimat przyjęcia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Rozwoju.

Autor:Autor: uniwersytetrozwoju.pl