Okres dojrzewania jest trudny nie tylko dla samego nastolatka, ale także jego rodziców. Na tym etapie nastolatek przechodzi transformacje z dziecka do osoby, która chce być niezależna i wiele decyzji podejmować samodzielnie. Zauważalne jest to nie tylko w sposobie jego ubierania, ale także w jego zachowaniu. Wraz z wiekiem zmienia się także jego postrzeganie jeśli chodzi o wystrój pokoju. W ten sposób słodkie kolorowe ściany i meble zamieniają się w styl, który pasuje do reszty pomieszczeń znajdujących się  domu, czy mieszkaniu. 

Pokój, a wyrażanie swojej osobowości 

Wraz z wiekiem nastolatka zmienia się nie tylko jego charakter, ale także postrzeganie samego siebie. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju i chętnie spędzało w nim czas to musi jego własny kąt pozwalać mu na to w pełni. Tego typu pokój może stać się sposobem na odpoczynek od szkoły oraz życia społecznego. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest rozmowa z dzieckiem i podjęcie wspólnej decyzji jak będzie wyglądać jego pokój. Wiele osób w tym wieku też zaczyna rozwijać swoje pasje, dlatego powinieneś wziąć to pod uwagę podczas remontu.  Jednym z rozwiązań może być farba tablicowa, po której twoje dziecko będzie mogło rysować lub robić notatki nie tylko na potrzebę szkoły. Warto zastanowić się też nad tym, jakie biurko w pokoju dziecka powinno się znaleźć.  Ważne by swoim stylem mebel ten pasował do całości pokoju, a także posiadał odpowiednie wymiary. 

Funkcjonalność pokoju 

W momencie dorastania nastolatek posiada więcej różnego typu rzeczy, dlatego jego pokój musi być funkcjonalny. Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu będzie regał do pokoju dziecka, który musi posiadać dużą ilość półek. Pod uwagę weź fakt, że mebel ten pełni reprezentacyjną funkcję w Twoim pokoju. Nie musisz inwestować w nowe meble ważne jednak, by były zadbane. W najgorszym wypadku będzie Cię czekać impregnacja ich. Bardzo często nastolatek za zarobione lub uzbierane pieniądze tak zwane kieszonkowe kupuje nowe ubrania, czy kosmetyki lub sprzęt RTV AGD, dlatego kolejnym rozwiązaniem o, którym powinieneś pomyśleć to zakup dużej szafy oraz kilkunastu wieszaków na koszule, eleganckie spodnie lub w przypadku córki sukienki, czy spódniczki. Radio w dzisiejszych czas uznawane jest za zapomniany sprzęt na rzecz muzyki, czy stacji radiowej, które łatwo możesz znaleźć w internecie. Taki gadżet możemy zastąpić nowoczesnym głośnikiem, który idealnie wkomponujesz w nowoczesny styl swojego wnętrza, gdyż na rynku dostępna jest duża ilość modeli, gdzie każdy z nich posiada inny design. 

Małe czy duże zmiany?

Wszystko zależne jest od twoich finansów, jakimi gospodarujesz na potrzebę remontu pokoju. W pomieszczeniu powinny się w pierwszej kolejności znaleźć meble, które odpowiadają za ogólny jego wygląd. Zastanów się, które z nich najbardziej przypadłyby do gustu twojemu dziecku. Możesz także wybrać się razem z nim na zakupy. Postaw na nowoczesne meble z dodatkiem drewnianych elementów, gdyż na pewno szybko nie znudzą się one osobie przebywającej w takim pomieszczeniu. Oczywiście, gdy pomyślisz wcześniej o tym, że twoje dziecko dorasta i zajdzie potrzeba wymiany mebli to nie wszystkie z nich będziesz musiał wymieniać. Najlepiej jak swoją uwagę skupisz na jasnych kolorach wyposażenia twojego wnętrza. Takie umeblowanie będzie pasować do pokoju przedszkolaka jak i zarówno w późniejszym czasie nastolatka. Możemy je także pomalować dzięki, temu wydamy tylko pieniądze na farbę, oraz ewentualnie wymagane preparaty impregnacyjne.