Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca. Ten dzień zbliża się więc wielkimi krokami, w związku z czym wielu rodziców, dziadków, cioć czy wujków, zastanawia się nad zakupem prezentu z tej okazji. Warto podkreślić, że prezent ów nie musi być kosztowny, by dziecko było z niego zadowolone. Postarajmy się pomyśleć niesztampowo i praktycznie. Poniżej znajdziesz kilka gotowych propozycji na prezent z okazji Dnia Dziecka.

1. Dzień Dziecka: czym się kierować podczas wyboru prezentu?

2. Prezent z okazji Dnia Dziecka: 5 pomysłów dla dziewczynki

3. Prezent z okazji Dnia Dziecka: 5 pomysłów dla chłopca

Czy istnieje upominek idealny? Oczywiście. Idealny to właśnie taki, który sprawi obdarowanemu dziecku radość. Sęk w tym, że nie zawsze wiemy, co możemy podarować - wszak żyjemy w czasach, w których dzieci mają niemal wszystko, czego dusza zapragnie. Ponadto często problemem jest fakt, że zwyczajnie brakuje nam pomysłu na prezent dla dziecka, ponieważ nie znamy dobrze jego zainteresowań i preferencji. Jak temu zaradzić?

1. Dzień Dziecka: czym się kierować podczas wyboru prezentu?

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Choć oczywiście każda okazja jest dobra, by podarować smykowi prezent, który sprawi mu przyjemność, a święto dzieci - jak twierdzą niektórzy - trwa przez cały rok, obchody dnia dziecka niewątpliwie są okazją wyjątkową.

Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać, poświęć chwilę na to, by się zastanowić, co mogłoby sprawić dziecku radość. Odpowiedz sobie na kilka pytań: w jakim wieku jest dziecko? Czy jest coś, co mogłoby mu się przydać? A może pociecha wspominała w ostatnim czasie o jakimś niezrealizowanym marzeniu? Ponieważ możliwości jest wiele, często bywa tak, że zwyczajnie nie potrafimy się zdecydować na konkretną rzecz. Problematyczny jest szczególnie wybór prezentu dla dziecka, z którym nie przebywamy na co dzień - nie znamy zatem jego potrzeb czy życzeń. W takiej sytuacji warto zapytać u źródła lub - jeśli zależy nam na niespodziance - podpytać osoby, które najlepiej znają potrzeby i pragnienia dziecka - jego rodziców.

Jesteś rodzicom, a wciąż brakuje Ci pomysłu na sprawdzony prezent na Dzień Dziecka? Spokojnie, poniżej przygotowaliśmy listę propozycji, które mogą Cię zainspirować do obdarowania swoich pociech prezentami, które z pewnością sprawią im radość.

2. Prezent z okazji Dnia Dziecka: 5 pomysłów dla dziewczynki

Jeśli chodzi o Dzień Dziecka - pomysły na prezent dla dziewczynek, (na dzień dziewczynek) oto 5 propozycji z różnych półek cenowych:

- smartwatch z wieloma przydatnymi funkcjami, który może zachęcić dziecko do ruchu i pomóc rodzicom czuwać nad pociechami

- zestaw do rysowania i malowania lub książka, dostosowana do wieku dziecka

- hulajnoga, wrotki lub rolki - dla starszej dziewczynki, która lubi aktywnie spędzać czas

- gra planszowa, który jednocześnie bawi i uczy

- puzzle z postaciami z ulubionej bajki

3. Prezent z okazji Dnia Dziecka: 5 pomysłów dla chłopca

Jeśli chodzi prezent na światowy Dzień Dziecka, przeznaczony dla chłopca (na dzień chłopca), oto 5 propozycji z różnych półek cenowych:

- słuchawki, głośnik lub mikrofon: prezent dla miłośnika gier

- rower lub hulajnoga: zachęcą chłopca do aktywności fizycznej

- zestaw klocków Lego: produktywne spędzanie wolnego czasu

- samochód zdalnie sterowany

- akcesoria do konsoli

Dzień dziecka obchodzony jest na całym świecie. Kupując upominek, na który nas stać i który sprawi dziecku radość, sprawimy że tego dnia uśmiech zagości na twarzy pociechy. A to prawdziwy Dzień Dziecka.