Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Nauka chodzenia jest niezwykle ważnym elementem rozwoju malucha, warto więc zadbać, żeby podczas tego procesu czuł się on komfortowo i był bezpieczny. Polska firma Emel posiada w swojej ofercie buty dziecięce, które uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, czy certyfikaty takie jak Znak Jakości KidZone, czy Zdrowa Stopa.

  1. Emel — lider ręcznej produkcji obuwia dziecięcego
  2. Buty do nauki chodzenia

Emel — lider ręcznej produkcji obuwia dziecięcego

Buty dziecięce muszą być przygotowywane ze szczególnym zaangażowaniem i pietyzmem, gdyż będą noszone na delikatnych, małych stopach. Do produkcji butów Emel wykorzystywana jest skóra naturalna, dzięki czemu są one niezwykle wygodne, a także stylowe i po prostu ładne. Firma szczyci się tym, że ich sklep internetowy jest pełny wyłącznie modeli tworzonych ręcznie. Postawiono właśnie na ten dużo bardziej czasochłonny i wymagający zdecydowanie większych nakładów pracy sposób, gdyż tak niewielkie buty robione ze specyficznego materiału, jakim jest skóra, wymagają niezwykłej precyzji. Co więcej, również podeszwy są wykonywane na miejscu. Po zaćwiekowaniu but leżakuje na kopycie od 12 do 36 godzin, dzięki czemu nie trzeba używać plastikowych usztywniaczy. 

Firma posiada w swojej ofercie naprawdę szeroki wybór rodzajów i modeli. Emel produkuje trzewiki, balerinki, niechodki, skarpetki, buty letnie, trampki, kalosze, kapcie, a nawet buty komunijne. Na ich stronie znajdziesz podział na Roczki, Maluchów i Starszaków, dzięki czemu w łatwy sposób znajdziesz rodzaj, który Cię interesuje.

Buty do nauki chodzenia

Pierwsze buty to naprawdę ważny element nauki chodzenia małego człowieka. Muszą być one tak dopasowane, żeby chroniły stopę przed ewentualnymi urazami, jednocześnie nie ograniczając ruchów małego odkrywcy. Obuwie Emel skierowane do najmłodszych adeptów chodzenia, czyli tzw. Roczki są tworzone właśnie z taką myślą. Firma pracę nad nowym modelem rozpoczyna od analizy kształtu stopy, a także opracowania własnego kopyta. Dzięki temu mogą oni zapewnić najwyższy komfort użytkowania, tak ważny podczas stawiania pierwszych kroków.

Buty to jedna z rzeczy, która towarzyszy nam przez całe życie. Dobre potrafią służyć nam długie lata, kiepskie — rozpaść się po kilku tygodniach i okazać się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Ręcznie robione skórzane buty dla malucha to niemały wydatek, warto się jednak zastanowić, czy nie byłoby wspaniale zapewnić naszym pociechom wygodę i komfort już od pierwszych kroków.