Coraz więcej osób decyduje się na zakup hulajnogi elektrycznej. Popularność tych pojazdów nie powinna jednak dziwić. Ich liczne zalety sprawiają, że świetnie sprawdzają się w ruchu miejskim i nie tylko. Co warto wiedzieć o e-hulajnogach zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich? Na które cechy należy zwrócić szczególną uwagę?

Hulajnogi elektryczne coraz popularniejsze. Czemu warto wybrać hulajnogę elektryczną?

Lista argumentów przemawiających za wyborem hulajnogi elektrycznej jest naprawdę długa. Najważniejszym jest na pewno wygoda. Hulajnoga nie tylko pozwala uniknąć korków i szybko dojechać na miejsce, ale też nie męczy tak jak rower, dzięki czemu do pracy lub do szkoły dotrzemy niespoceni. Kolejny atut to niższe w porównaniu do samochodu koszty eksploatacji i niska emisyjność. Przesiadając się na e-hulajnogę możemy więc zadbać nie tylko o swój portfel, ale też stan powietrza w swojej okolicy. 

Hulajnoga elektryczna - jak wybrać? Zwróć uwagę na maksymalną prędkość i maksymalny zasięg

Eksploatacja hulajnogi elektrycznej będzie tym przyjemniejsza, im bardziej przyłożymy się do kwestii doboru odpowiedniego modelu. Największe znaczenie mają następujące parametry:

  • maksymalna prędkość: by móc legalnie poruszać się po drogach publicznych, nie powinna być większa niż 20 km/h;
  • maksymalny zasięg: im większy, tym lepiej. Najlepsze modele pozwalają przejechać ponad 30 kilometrów na jednym naładowaniu;
  • waga: wpływa na komfort użytkowania i osiągi hulajnogi. Wg. przepisów nie powinna przekraczać 25 kg.
  • czas ładowania: oczywiście powinien być jak najkrótszy, umożliwiając naładowanie baterii np. w pracy. 

Maksymalne obciążenie i typ konstrukcji. Jak wybrać hulajnogę, by jazda była przyjemna i bezpieczna?

Hulajnoga elektryczna powinna też być dopasowana do jej użytkownika. By tak było, przed jak zakupem powinniśmy zwrócić uwagę następujące cechy:

  • maksymalne obciążenie;
  • możliwość regulacji kierownicy pod kątem swojego wzrostu;
  • rodzaj kół i amortyzacja - ważne zwłaszcza jeśli planujemy jazdę po nierównym terenie.

Hulajnogi na raty - szybko, wygodnie i bez wpłaty własnej. Jak wybrać ofertę finansowania?

Hulajnogi elektryczne, mimo że są znacznie tańsze niż samochody i np. skutery, dla wielu klientów nadal okazują się zbyt drogie. Na szczęście ich zakup można łatwo i wygodnie sfinansować w systemie ratalnym. Na https://kupujwratach.pl/na-raty/hulajnogi-elektryczne można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert finansowania. Niektóre z nich umożliwiają zakup e-hulajnogi już za niespełna 100 złotych miesięcznie. Taka kwota na pewno nie obciąży waszego budżetu i pozwoli każdemu cieszyć się możliwością sprawnego, szybkiego transportu po mieście.