Zmiana obuwia z zimowego na wiosenne często jest problematyczna zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Trzewiki i półbuty są zdecydowanie lżejsze, ale również wykonywane z innych materiałów. Często przylegają do stopy zdecydowanie bardziej niż wypełnione miłym pluszem i futerkiem zimowe śniegowce. Bywają zatem postrzegane jako niewygodne. W jaki sposób dobierać zatem wiosenne buty, aby dziecko było zadowolone i chętnie je nosiło? Jak mierzyć rozmiar wiosennych butów, aby były one odpowiednio dopasowane do stóp, ale jednocześnie nie były zbyt ciasne? W jakie buty wiosenne warto wyposażyć małą dziewczynkę, tak aby mogła przeżywać przygody i czuć się jak księżniczka?

Idealne buty wiosenne - co to znaczy dla dziecka, a co dla rodzica?

Każdy rodzic ma jakąś definicję tego, jakie są idealne buty dla dziecka. Część kieruje się wygodą podopiecznego, dopasowanie rozmiarowym, część z kolei wybiera rozwiązania budżetowe. Często rodzic musi szukać złotego środka pomiędzy obuwiem dobrej jakości, a tym mieszczącym się w budżecie. Gdy jednak o idealne buty zapyta się dziecko, zwróci ono uwagę na kolor, zdobienia czy postaci z bajek znajdujące się na cholewce, często powie jeszcze, że buty muszą być wygodne. Szukając butów dla dziecka należy wziąć pod uwagę zatem wiele czynników i wybrać takie, które zadbają o stopę dziecka, ale jednocześnie będą atrakcyjne dla niego. Dobrym wyborem będą buty marki Bartek z czarną kokardą i cekinami np.: https://www.bartek.com.pl/wizytowe-bartek-dla-dziewczat-czarny-t-68119-sz-12r-p41707

Jak zmierzyć rozmiar wiosennego obuwia?

Stopy nieco się zmieniają w okresie zimowym - często to okres ich wzrostu, szczególnie u małych dzieci. Ciężko to zauważyć w przypadku obuwia zimowego, gdyż jest ono zazwyczaj nieco większe. Dlatego szukając butów wiosennych trzeba sugerować się wymiarem stopy, a nie rozmiarem dotychczasowych butów. Najlepiej zabrać dziecko do sklepu i mierzyć - najlepszym sposobem na zweryfikowanie rozmiaru jest dosunięcie paluszków dziecka do czubka i wsunięcie palca wskazującego rodzica pomiędzy piętę i cholewkę - idealnie gdy wejdzie tylko jeden palec i to dosyć ciasno. Gdy nie ma możliwości zabrania dziecka na zakupy, trzeba zmierzyć jego stopę w centymetrach, najlepiej obrysowując ją na tekturze i mierząc powstały obraz. 

W jakie buty wiosenne wyposażyć dziecko tak, aby mogło je nosić na wiele okazji? Gdzie kupić wygodne modele obuwia? 

Na rynku jest ogromna ilość butów, które przeznaczone są dla dzieci. Lepiej jednak wybierać sprawdzone firmy, takie jak: https://www.bartek.com.pl/buty-dziewczynka-czolenka. W wyszukiwarce znaleźć można zarówno obuwie sportowe, które pozwoli małej dziewczynce na aktywne spędzanie czasu, jak i piękne trzewiki i półbuty, które zamienią ją w małą księżniczkę. 

Czym kierować się przy wyborze butów, tak aby dziecko je zaakceptowało?

Nie zawsze można zdać się tylko na gust dziecka - należy odrzucić buty z twardą podeszwą i zbyt ciężkie nawet, wtedy gdy zdobi je ulubiony bohater z bajki. Przed wyjściem na zakupy warto ustalić z dzieckiem warianty kolorystyczne, które jest w stanie ono zaakceptować, dzięki czemu będzie miał ono poczucie decyzyjności.