Wybór wózka to zawsze wyzwanie dla rodziców. Choć po tym, jak kupiliśmy i użytkowaliśmy dla niemowlaka wózek głęboki, zdaje się, że mamy większą wiedzę, to i tak przy zakupie spacerówki mamy sporo wątpliwości. Co sprawdzi się najlepiej w mieście? Który model poradzi sobie z jazdą w terenie? Na pewno nie ma na te pytania jednej dobrej odpowiedzi, bo każdy z nas ma inne potrzeby. Wszyscy jednak oczekujemy od wózka, że będzie wygodny i bezpieczny dla dziecka, łatwy w prowadzeniu, a przy tym po prostu efektowny. Zobacz, gdzie zrobić udane zakupy i czym się kierować.

Jaki powinien być dobry wózek spacerowy?

Popularne spacerówki są dedykowane nieco starszym dzieciom – przynajmniej tym, które potrafią już same, w dość stabilny sposób siedzieć. Zazwyczaj korzystamy z nich między 1 a 4 rokiem życia dziecka, kiedy maluch co prawda potrafi już samodzielnie chodzić, ale pokonywanie dłuższych dystansów, poruszanie się po wytyczonych ścieżkach czy wreszcie utrzymywanie dobrego tempa marszu nie należy do jego najmocniejszych stron. To właśnie wtedy z pomocą przychodzą dobre i wygodne wózki spacerowe https://danex24.pl/41-spacerowe, które z jednej strony powinny stabilizować ciało Twojej pociechy, a z drugiej zapewniać jej swobodę siedzenia i rozglądania się z ciekawością po otaczającym świecie. 

Wózek spacerowy – kompaktowy i lekki czy masywny?

Zastanów się, do jakich celów będziesz użytkować wózka. Czy zależy Ci głównie na poruszaniu się po mieście, gdzie największą przeszkodą są krawężniki? Czy planujesz zabierać dziecko na dalsze spacery np. do lasu. Oczywiście zazwyczaj poruszamy się po różnych terenach, dlatego wybieramy uniwersalne spacerówki na większych kołach pompowanych. Jednak nie jest to regułą. Rodzice, którzy często podróżują autem czy samolotem, mogą potrzebować malutkiej i lekkiej spacerówki. Wykonane ze stopów aluminium, a także składane wraz z budką i barierką zamieniają się w poręczne walizki. Wszędzie je ze sobą zabierzesz.

Na te aspekty spacerówki zwróć szczególną uwagę!

Małe dzieci uwielbiają drzemki podczas spacerów, dlatego sprawdź, czy wózek spacerowy ma regulowane, rozkładane na płasko oparcie. Zwróć też uwagę na obecność 5-punktowych pasów bezpieczeństwa i opcję ich demontażu w przyszłości. Dla Ciebie, jako dla rodzica istotna jest wysokość, na jakiej znajduje się rączka oraz pojemny kosz na zakupy pod wózkiem. Co do materiału, upewnij się, że wózek został uszyty z solidnych, certyfikowanych tkanin, które w dodatku będą odporne na promieniowanie UV.