Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka?

2022-10-25 22:00:00
Jak wybrać najlepszą pościel dla niemowlaka?

Wybór pościeli dla niemowlaka ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o komfort, zdrowie i dobre samopoczucie maluszka. Prześcieradła, kocyki czy poszewki mają bowiem bezpośredni kontakt z jego delikatną, skłonną do podrażnień, a często również alergiczną skórą. Jak więc wybrać bezpieczną i praktyczną pościel dla niemowlaka?

Jaka powinna być pościel dla niemowląt?

Sprawując opiekę nad małym dzieckiem, rodzic potrzebuje między innymi różnego typu kocyków, a także wyposażenia do łóżeczka czy kołyski. Poduszki dla dzieci muszą być płaskie, aby wspierały prawidłowy rozwój kręgosłupa malucha. Ich wypełnienie nie może być zbyt ciężkie ani nieprzewiewne. Odradza się także zakup pościeli z naturalnym wypełnieniem, ponieważ choć jest ono bardzo lekkie, to również często uczula. Najpraktyczniejsze prześcieradła dla dzieci to natomiast warianty elastyczne na gumce, czyli takie, które nie zsuwają się i nie rolują. Do pełnego zestawu potrzebna jest jeszcze tylko kołderka, którą latem można zamienić na cienki muślinowy kocyk lub pieluszkę. 

Z czego powinna zostać uszyta pościel dla niemowląt?

Zarówno kocyki dla niemowląt, jak i pościel do łóżeczka powinny zostać uszyte z naturalnych, oddychających, hipoalergicznych materiałów. Największą sympatią rodziców cieszą się więc wyroby tekstylne z bawełny i włókien bambusowych. Bawełna jest miękka, przyjemna w dotyku, przewiewna i wytrzymała. Dobrze znosi częste pranie i prasowanie. Ta opatrzona certyfikatem Oeko-tex jest też w pełni hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera nawet śladowych ilości substancji chemicznych. Natomiast bambusowa tkanina ma również świetne właściwości termoizolacyjne i jest bardzo chłonna. Szybko odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i daje wrażenie chłodnej w dotyku. Jeśli zaś chodzi o pościel z wypełnieniem dla niemowląt, to powinna ona zawierać w swoim wnętrzu włókna syntetyczne, które nie uczulają, są lekkie i sprężyste, a także nadają się do prania w pralce. 

Praktyczna i higieniczna pościel dla niemowląt

Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie komplety pościeli niemowlęcej z wypełnieniem, które nie wymagają zakładania na poduszkę czy kołdrę dodatkowej poszewki. Takie zestawy wypełnia włóknina, którą można bezpiecznie prać w pralce. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzic ma szansę w bardzo prosty i wygodny sposób zatroszczyć się o idealną higieniczność i czystość pościeli swojego dziecka. Nie musi bowiem zdejmować poszewek i osobno wietrzyć wypełnienia - może wrzucić cały komplet do bębna pralki bez obaw o uszkodzenie produktu. Warto robić to jak najczęściej, ponieważ wyposażenie łóżeczka bardzo szybko staje się siedliskiem bakterii, roztoczy i alergenów, a delikatny organizm małego dziecka nie radzi sobie z nimi tak sprawnie jak dorosły.

Idealna pościel dla niemowląt to nie tylko pościel estetycznie zaprojektowana i pięknie zabarwiona, ale przede wszystkim praktyczna i bezpieczna. Warto więc zwracać uwagę nie tyle na jej wygląd, co na jej jakość - materiał poszycia i wypełnienie, które powinny być hipoalergiczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wysokiej jakości komplety pościeli dla niemowląt dostępne na Elemele - zapraszamy!

Autor:Autor: elemele.com.pl; Zdjęcie dostarcza: elemele.com.pl