Poduszka ciążowa to dobra przyjaciółka każdej przyszłej mamy. Pozwala na komfortowy relaks i odpoczynek, a także umożliwia przybranie wygodnej pozycji do snu. Poduszki ciążowe występują jednak w wielu kształtach, rozmiarach i typach – jak wybrać tę idealną? Przyjrzyjmy się rekomendacjom mam i sprawdźmy, czym charakteryzują się dobre poduszki rogale dla ciężarnych.

Jaki kształt poduszki ciążowej jest najlepszy? 

Poduszki ciążowe występują w różnych kształtach takich jak C, I, J, 7 czy U. Najbardziej popularne są rogale oraz poduszki bumerang. Warto jednak pamiętać, że każda poduszka ma inne zalety i zastosowania. Przykładowo ta w kształcie litery U świetnie sprawdzi się jako podparcie dla głowy, pleców, brzucha, natomiast po porodzie może być wykorzystana do karmienia dziecka. Kształt poduszki warto dobrać do własnych preferencji, wymagań i potrzeb, a także wzrostu. Dla kobiet o wzroście do 168 cm rekomendowane są modele typu I, C i J, natomiast dla wyższych dobrym wyborem są poduszki ciążowe typu 7 i U.

Z jakiego materiału wybrać poduszkę ciążową?

W przypadku poduszek ciążowych liczy się nie tylko kształt, ale też materiał wykonania. To właśnie on w dużej mierze odpowiada za komfort i wygodę korzystania z rogala. Młode mamy rekomendują przede wszystkim poduszki rogale z naturalnego materiału takie jak np. bawełna. Wykonany z niej zewnętrzny pokrowiec rogala jest nie tylko miły w dotyku, ale także oddychający, antyalergiczny, przewiewny i higroskopijny. Bawełniane poduszki ciążowe należą również do tych solidnych i wytrzymałych. Bez obaw można je prać w pralce, a ich poszewki prasować w wysokiej temperaturze. Dzięki temu bawełniane poduszki rogale są łatwe w utrzymaniu w czystości, co jest niezwykle ważne dla zdrowia przyszłej mamy, a potem dziecka.

Poduszki ciążowe - jaki rodzaj wypełnienia będzie najlepszy?

Wybierając poduszkę ciążową, warto sprawdzić rodzaj jej wypełnienia. To powinno być miękkie i elastyczne, a jednocześnie zapewniać odpowiednie wsparcie dla ciała. Dobrze też, kiedy wypełnienie poduszki ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Wszystkie te cechy łączy puch silikonowy. Jego podstawową zaletą jest zdolność dopasowania się do kształtu ludzkiego ciała, a także antyalergiczność. Puch silikonowy nadaje też poduszce sprężystości i nie zmienia swojej struktury nawet w przypadku długiego użytkowania czy częstego prania.

Poduszki ciążowe od Jukki.pl – rekomendacja od mam dla mam

Poduszki ciążowe to popularny produkt, który kupisz w wielu sklepach. Jeśli szukasz jednak tej idealnej – miękkiej, a jednocześnie sprężystej, doskonale dopasowującej się do kształtu ciała, solidnej, łatwej w utrzymaniu w czystości, a przy tym o wysokiej estetyce – zajrzyj do sklepu internetowego Jukki.pl. Znajdziesz tu ręcznie szyte poduszki bumerang dla przyszłych mam. Są one produktem wielofunkcyjnym, który sprawdza się zarówno w okresie oczekiwania na dziecko, jak i po jego urodzeniu. Praktyczne i estetyczne stanowią must have ciążowej wyprawki, a także są świetnym pomysłem na prezent z okazji baby shower.