Pokoik maluszka to niezwykła przestrzeń w każdym domu. Aby maleństwo prawidłowo się rozwijało, musi być ona bezpieczna, dostosowana do jego wieku i oczywiście przytulna, aby dziecko czuło się komfortowo i lubiło w niej przebywać. W takiej przestrzeni oczywiście powinno znaleźć się wygodne łóżko, mebelki z zaokrąglonymi krawędziami, ale nie można zapomnieć o ścianach. W aranżacji idealnego i przytulnego kącika dla dziecka dobrze sprawdzają się tapety ścienne.

Stwórz niepowtarzalny wystrój dzięki tapetom dla dzieci

Tapety są świetnym pomysłem na stworzenie przyjaznego i ciepłego wnętrza w pokoju każdego malucha. Tapety ożywiają przestrzeń i pozwalają osiągnąć niesamowity efekt. W sklepach z tapetami znajdziesz przepiękne wzory i motywy do pokoju chłopca i dziewczynki. Popularnością cieszą się tapety przedstawiające zwierzęta, na przykład ptaszki i drobne gałązki, motylki, a także leśne zwierzątka: zające, jelonki i wiewiórki. Takie tapety wprowadzą bajkowy nastrój do pokoiku. Możesz ozdobić nimi całą ścianę lub jej fragment, a ograniczyć Cię może jedynie wyobraźnia.

Wybierając tapetę do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na jego zainteresowania. Spośród tapet dla dziewczynek rodzice najczęściej wybierają te z kwiecistym deseniem lub zwierzętami, na przykład jelonkami pośród brzóz. Natomiast w pokoju chłopców często goszczą tapety z motywem marynistycznym lub kosmicznym.

Fototapeta, która ożywi i powiększy pokój dziecięcy

Fototapety dla dzieci to kompozycje, które tworzą pewną całość. Nadrukowany nie jest na nich wzór, lecz zdjęcie bądź grafika. Bardzo często fototapety do pokoju dziecka przedstawiają krajobrazy leśne i górskie, które nadają niepowtarzalnego klimatu, a także sprawiają, że pokój wydaje się być większy. Motywem, który kochają wszystkie dzieciaki, jest safari z roślinami i zwierzętami afrykańskimi. 

Fototapety kładzie się na jednej ścianie, która staje się punktem centralnym pokoju. Zwykle jest to ściana, przy której stoi łóżko dziecka. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko zasypiając, będzie patrzeć na przepiękne i uspokajające obrazy. Fototapety to zdecydowanie dekoracje, które pobudzają kreatywność i ciekawość świata. Co więcej, jeżeli zdecydujesz się na dosyć uniwersalną, choć wciąż bardzo wyjątkową fototapetę przedstawiającą krajobraz, z pewnością będzie ona cieszyć oko przez wiele lat. Sklep z tapetami dla dzieci Cozywall.pl oferuje bardzo ciekawe i oryginalne propozycje tapet i naklejek na ścianę do pokoju dziecięcego. 

Tapety do pokoju dziecięcego – gdzie szukać inspiracji?

Odwiedzasz sklepy internetowe i szeroki wybór tapet sprawia, że nie wiesz, którą wybrać? Jeżeli nie masz pomysłu na wykończenie pokoiku, zajrzyj do mediów społecznościowych. Na Instagramie i Pintereście znajdziesz przepiękne realizacje i metamorfozy dziecięcych pokoi, które podpowiedzą Ci ciekawe rozwiązania. Przed przystąpieniem do poszukiwań tej idealnej tapety warto zrobić kilka zdjęć pokoju i spojrzeć na nie chłodnym okiem. Należy też ustalić, czy pozostałe dekoracje oraz meble pozostaną w pokoju. Jeżeli tak, należy wziąć to pod uwagę i wybrać taką tapetę, która będzie doskonałym dopełnieniem całego wnętrza.