Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami. Chętnie ich naśladują, a na pewnym etapie rozwoju pomagają nawet w domowych czynnościach. Warto pielęgnować takie nawyki i angażować maluchy do prostych zadań, np. takich jak przygotowywanie posiłków. Chcesz wspierać samodzielność swojej pociechy w kuchni? W takim razie niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w Twoim wyposażeniu, jest kitchen helper. Jak wybrać odpowiedni model i dlaczego warto? Czytaj dalej i poznaj go bliżej.

Czym jest kitchen helper?

Nie od dziś wiadomo, że dziecko uczy się nowych umiejętności poprzez obserwację i zabawę. Jeśli Twoja pociecha chce być samodzielna i pomagać Ci w kuchni, najlepszym rozwiązaniem jest umożliwienie jej tego. Każdemu rodzicowi przyda się więc jeden z najbardziej funkcjonalnych w tym zakresie gadżetów, czyli kitchen helper. To nic innego jak profesjonalny pomocnik kuchenny, który stworzono specjalnie z myślą o małych asystentach.

Kitchen helper to rodzaj specjalnego podestu, dzięki któremu maluch bez trudu dosięgnie do kuchennego blatu. Najwyższe piętro pomocnika jest solidnie zabezpieczone oparciem, dzięki któremu dziecko nie wypadnie. Mebel umożliwia bezpieczne spędzanie czasu w kuchni bez angażowania rąk rodzica.

Kitchen helper stwarza dziecku idealne warunki do samodzielnego wykonywania prostych czynności kuchennych, a tym samym rozwijania kreatywności i nauki nowych umiejętności.

Jak wybrać kitchen helper?

Rynek oferuje mnóstwo modeli pomocników kuchennych. Jak zatem wybrać najlepszy kitchen helper? Każdy rodzic powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów. Czytaj dalej i poznaj najważniejsze kryteria.

Jakość

Wybrany przez Ciebie kitchen helper musi być starannie i solidnie wykonany. Kluczowy jest odpowiedni materiał, z jakiego pomocnik kuchenny został zrobiony. Dobrymi parametrami technicznymi wyróżnia się płyta laminowana – to trwałe rozwiązanie, dzięki któremu pomocnik będzie służył długi czas.

Warto zwrócić uwagę na wykonanie kitchen helpera. Mebel powinien być odpowiednio wykończony. Mowa przede wszystkim o dokładnym oszlifowaniu krawędzi, aby Twoja pociecha nie skaleczyła się przypadkowo podczas użytkowania. Twój nowy pomocnik musi być też stabilny – powinien być więc wystarczająco ciężki.

Możliwość regulacji

Dzieci błyskawicznie rosną. Właśnie dlatego najlepszy kitchen helper powinien być dopasowany do zmieniającego się wzrostu Twojej pociechy. To oznacza, że musi być regulowany. Maluch powinien swobodnie sięgać do blatu bez konieczności nachylania się. Odpowiednio dopasowana wysokość to gwarancja komfortu użytkowania i radości płynącej z czasu spędzonego z rodzicem.

Bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że w kuchni czai się na malucha sporo zagrożeń. Głównym zadaniem kitchen helpera jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas pomagania rodzicowi w gotowaniu. Aby właściwie spełniał swoje funkcje, musi odpowiednio ochronić malucha, szczególnie przed przypadkowym upadkiem. Wybierz więc podest, który jest wyposażony w drążek. To jednak nie wszystko – niektóre modele mają dodatkową płytę zabezpieczającą, którą łatwo zdemontować, gdy nie będzie już potrzebna. Jesteś rodzicem wyjątkowo ruchliwego malucha? Przyjrzyj się zatem pomocnikom kuchennym oferowanym przez e-sklep Tupti.Wood – w kategorii https://tuptiwood.pl/kitchen-helpery znajdziesz meble z solidnymi zabezpieczeniami, dodatkowo wyposażone w praktyczny stopień, który ułatwi dziecku samodzielne wejście i wyjście z podestu.

Jakie zalety ma kitchen helper?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w podest dla dziecka to dobry pomysł? Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że tak! Kitchen helper pomaga maluchowi w uczeniu się samodzielności, a także sprzyja zacieśnianiu więzi z rodzicem. Wspólne przyrządzanie posiłków pobudza dziecięcą wyobraźnię i pokazuje maluchowi, że obowiązki domowe mogą być przyjemne, a co najważniejsze – są zupełnie naturalne. Pomoc w przygotowywaniu jedzenia to dla dziecka wyzwanie – sprawia, że wierzy w swoje możliwości, co bez wątpienia zaważy na jego pewności siebie w przyszłości. Kitchen helper to także pomocnik rodzica. Dzięki niemu może mieć pociechę zawsze “na oku” i ma pełną swobodę korzystania z wolnych rąk, na których nie musi trzymać malucha. Pomocnik kuchenny daje dziecku przestrzeń do swobodnej nauki nowych umiejętności, z kolei rodzicowi pozwala czerpać radość z czasu spędzonego z maluchem w kuchni.