Jakie łóżeczka dla niemowlaka są najlepszym wyborem? To pytanie zadaje sobie wielu młodych rodziców. W końcu małe dziecko przesypia większą część dnia. Należy więc wybrać dla niego łóżeczko wytrzymałe, bezpieczne i wygodne. Jednym z popularniejszym rozwiązaniem są meble drewniane. Mają naprawdę sporo zalet.

Drewniane łóżeczka dla niemowlaka - trwałe i stabilne

Wykonane z drewna łóżeczka dla niemowlaka są stabilne. Nie ma ryzyka, że będą się przemieszczać lub chwiać w czasie snu dziecka. Rodzice najchętniej wybierają meble sosnowe, które znaleźć można np. w ofercie sklepu internetowego senmalucha.pl. Są one stabilne, trwałe i estetyczne jednocześnie. 

Sosna to gatunek drewna o jasnej, neutralnej barwie. Sprawia, że meble z niego wykonane wprowadzają do wnętrza nieco ciepła, przytulności. Jednocześnie drewno zazwyczaj jest malowane lub lakierowane. To zabezpiecza go przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami. Meble drewniane wymagają poza tym starannej pielęgnacji i regularnej konserwacji. Wtedy przez wiele lat prezentują się jak nowe. 

Drewniane łóżeczka dla niemowlaka - bezpieczne i wygodne

Wspomnieć należy o tym, że drewno to materiał bezpieczny, który nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Dodatkowo nie elektryzuje się. To ważna informacja, bo małe dzieci są niestety podatne na alergie i różnego rodzaju choroby. Drewniane łóżeczka dziecięce mają specjalne zabezpieczenia w formie barierek. Chronią one maluchy przed przypadkowym wypadnięciem. W wielu przypadkach tego typu meble można rozbudować o elementy dodatkowe, zwiększając ich funkcjonalność. Kółka czy barierki dla trzylatków to jedynie przykłady. Pod tym względem tanie łóżeczka plastikowe nie mogą się równać z tymi drewnianymi. 

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wykonane z drewna łóżeczka dla niemowlaka są naprawdę bardzo wygodne. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego materaca. Na szczęście wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Co ciekawe, dziecięce łóżka są coraz częściej wyposażone np. w dodatkowe szuflady czy schowki. To świetne rozwiązanie w mniejszych pomieszczeniach.

Drewniane łóżka dla niemowlaka - idealne dopełnienie pokoju dziecka

Drewno to materiał naturalny, który wprowadza do pokoju dziecięcego ciepło, przytulność. Jednocześnie jest niezwykle trwały. Pod tym względem nie ma sobie równych. Trudno się dziwić temu, że wciąż jest bardzo popularny. 

Przed laty drewniane łóżka produkowano głównie z orzecha lub cedru. Były one dość masywne i ciężkie. Dzisiaj coraz częściej stawia się na jasną sosnę. Stanowią one idealny wybór dla osób, które lubią wnętrza nowoczesne i przytulne jednocześnie. Takie meble są świetnym dopełnieniem aranżacji skandynawskich i nie tylko.