Łóżeczko turystyczne to gadżet niezbędny podczas podróży z maluchem. Rozkładane łóżko zapewni dziecku odpowiedni komfort snu, tworząc wygodne miejsce do odpoczynku, a w razie potrzeby stanie się także przestrzenią do bezpiecznej zabawy. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to zdrowe rozwiązanie dla niemowlaka, przeczytaj artykuł do końca. 

  • Łóżeczka turystyczne- czy są zdrowe dla niemowlaka
  • Kojec czy turystyczne łóżeczko- co wybrać?

Łóżeczka turystyczne- czy są zdrowe dla niemowlaka

Turystyczne łóżeczka są wygodne, ale wielu rodziców zastanawia się, czy są zdrowe dla ich malucha. W internecie można znaleźć wiele skrajnych opinii, a także dyskusji nad wyższością klasycznych łóżeczek z ich turystycznymi odpowiednikami. Najważniejsza jest oczywiście opinia ekspertów, a zdaniem fizjoterapeutów sporadyczne spanie w łóżku podróżnym w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na zdrowie dziecka. Posiadając produkt o solidnej konstrukcji, z odpowiednio usztywnionym dnem oraz dobrym materacem, spokojnie można używać go, planując długie wakacje, a nawet na co dzień.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci doskonale sprawdzają się jako miejsce do spania dla niemowlaka w pokoju hotelowym. Przed zabraniem go na wyjazd, warto przyzwyczaić do niego dziecko, pozwalając mu bawić się w nim, a także kładąc tam niemowlaka na drzemkę. Dzięki temu maluch będzie dobrze znał łóżeczko, które szybko stanie się jego bezpieczną przestrzenią, a to zapewni mu spokojny sen w nowym, obcym miejscu. Łóżeczko turystyczne można dodatkowo wypełnić ulubionymi zabawkami dziecka, dzięki czemu szybciej przywyknie ono do nowego miejsca.

W ofercie firm, produkujących akcesoria dla dzieci, znajdziesz bardzo duży wybór łóżeczek podróżnych z różnymi akcesoriami, np. przewijakiem. Dzięki temu łóżeczko będzie nie tylko gadżetem na wyjazdy, ale będzie idealne do używania w domowych warunkach. 

Kojec czy turystyczne łóżeczko- co wybrać?

Zastanawiasz się, którą opcję wybrać? W podróży tak samo dobrze sprawdzi się łóżeczko turystyczne, jak i kojec. Oba modele wygodnie składają się i mieszczą w niewielkich rozmiarów torbach, które spokojnie przewieziesz w bagażniku samochodu. Warto jednak pamiętać, że łóżeczko jest nieco mniejsze, co może lepiej sprawdzić się w małym pokoju podczas podróży. Do łóżeczka można znaleźć także dodatkowe akcesoria, jak wygodniejszy materac czy przewijak.

Z kolei kojec jest większy i będzie wygodniejszym miejscem do zabawy. Zmieszczą się w nim zabawki dla niemowląt, a w przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzi się jako bezpieczne miejsce, kiedy rodzic musi na chwilę wyjść z pomieszczenia. Kojec może być używany w domu jako przestrzeń do zabawy i wypoczynku, a np. podczas wyjazdu do dziadków lub hotelu, stać się wygodnym miejscem do spania.

Jeśli chodzi o materace, łóżeczka turystyczne są zwykle wyposażone w wygodniejsze modele, dzięki czemu niemowlę może spać w nim częściej. Kojec nie ma dostępnych tak dużych materacy, które rzeczywiście zapewniałyby dziecku odpowiedni komfort snu, dlatego może być używany sporadycznie, raczej podczas krótszych wyjazdów.

Jak widzisz, łóżeczko turystyczne będzie dobrym rozwiązaniem podczas wyjazdów, ale także w warunkach domowych. Odpowiednio wybrane będzie wygodne dla dziecka i zdrowe dla jego kręgosłupa. Łatwo je złożyć i rozłożyć, a dzięki niewielkim rozmiarom przewieziesz je bez większych problemów. Dodatkowo możesz używać go także jako przestrzeni do zabawy dla maluchów. Decydując się na nie, zapewnisz dziecku wygodny i spokojny sen, niezależnie od tego, dokąd się wybierzecie.

Artykuł sponsorowany