Sezon komunijny to przede wszystkim przeżycia duchowe, związane z przyjęciem sakramentu, ale też ogromna, dziecięca radość z otrzymywanych prezentów. Wiele przedmiotów wpisuje się w klasyczne tendencje komunijnych prezentów od lat, są jednak takie, które wpisują się na listę dziecięcych życzeń. Sprawdź, co w tegorocznym sezonie komunijnym staje się popularnym wśród obdarowanych prezentem, o którym marzą dzieci komunijne.

Prezenty na komunię - wspieramy dziecięcą aktywność na świeżym powietrzu

Prezent na komunię powinien być spektakularny, by dziecko ucieszyło się już na widok dużej paczki. Doskonałym pomysłem na komunijny prezent jest rower, który od wielu lat jest jednym z najczęściej darowanych prezentów i nie spada z listy najpopularniejszych podarunków. Wybierając rower na komunię, warto wziąć pod uwagę trendy. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się młodzieżowe rowery crossowe i MTB, warto zatem zadbać o jakość tych sprzętów, wybierając uznaną markę. Rowery dla dzieci i młodzieży powinny posiadać wysokiej klasy podzespoły i ważne, by cechowała je lekkość oraz ergonomia konstrukcji. Świetnym pomysłem na komunijny prezent, ułatwiający codzienne funkcjonowanie i pozwalający spędzać czas na świeżym powietrzu jest hulajnoga elektryczna. Dla dziecka warto wybrać mniejszy model o niezbyt wysokiej mocy, idealny do nauki poruszania się na takim sprzęcie. 

Prezenty komunijne, zyskujące popularność wśród dzieci - co chcą otrzymać?

Dzieci i młodzież uwielbiają technologiczne gadżety, dlatego dużą radość sprawiają im prezenty elektroniczne, zachwycające parametrami i niezawodnością zastosowania. Szeroki wybór elektronicznych urządzeń, odpowiednich jako prezent na komunię: https://www.mediaexpert.pl/lp,p-pomysly-na-prezent-komunia pozwala dopasować rodzaj podarunku do możliwości finansowych. Dzieci chcą otrzymywać najnowsze smartfony i konsole do gier. Dużą popularnością cieszą się również smartwatche, niezastąpione na co dzień. Miłośnicy ścigania się na ekranie ucieszą się z multimedialnej kierownicy oraz urządzenia, imitującego drążek zmiany biegów. Wiele dzieci chce mieć własny laptop, dlatego ten sprzęt często staje się prezentem na Komunię. Popularne obecnie są też drony, zapewniające dziecku mnóstwo frajdy i wspierające naukę precyzji w sprawności motorycznej. 

Popularne prezenty na komunię - co wybieramy najczęściej?

Najpopularniejszymi prezentami w sezonie komunijnym są obecnie smartfony, które cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem od tabletów. Uniwersalne, nowoczesne smartfony są dla dzieci niezwykle ważnym elementem w kontaktach z rodziną i rówieśnikami. Dzieci uwielbiają je porównywać. Dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne oraz drony, które dostarczają dzieciom ogromnej dozy radości oraz pozwalają cieszyć się czasem, spędzanym na świeżym powietrzu. Często darujemy dewocjonalia, będące piękną pamiątką z Dnia Pierwszej Komunii Św. oraz albumy, w których można umieścić pamiątkowe fotografie wraz z komentarzami i wpisami zaproszonych na uroczystość gości. Częstym podarunkiem w Dniu Pierwszej Komunii są też zegarki. Dziś ogromną popularnością cieszą się smartwatche, jednak coraz częściej wybierane są również tradycyjne zegarki nadgarstkowe, wyróżniające się prostotą, trwałością oraz stylowym, ponadczasowym designem.