Układanie puzzli to znakomita rozrywka dla każdego. Puzzle pomagają również w rozwoju naszego umysłu. Jakie z nich wybrać? Dowiecie się w tym artykule! (zajawka)

Puzzle to forma rozrywki, którą doskonale zna każdy z nas. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się układać rozmaite, różnokolorowe obrazki za pomocą różnego rodzaju elementów. Jest to wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo wpływa bardzo korzystnie na nasz umysł. Puzzle mają pozytywny wpływ zarówno na dzieci, jak i osoby dorosłe. Dopasowując do siebie poszczególne fragmenty danego obrazka, możemy ćwiczyć wytrwałość, koncentrację, cierpliwość, a także precyzję i umiejętność logicznego i analitycznego myślenia. Badania naukowe dowodzą, że w trakcie układania puzzli pracują obie półkule ludzkiego mózgu. Mało tego, puzzle pozwalają nam nieco się wyciszyć, odprężyć i odstresować, co tylko potwierdza pozytywne aspekty układania puzzli. Wszystko to pokazuje, że puzzle to idealna zabawa dla dosłownie każdego, bez względu na wiek i płeć! Zastanawiacie się jakie puzzle będą najlepsze dla was lub waszych pociech? Dobrze trafiliście, bo dziś zajmiemy się przedstawieniem wam najlepszych puzzli zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Zapraszamy do lektury!

Ciekawą alternatywą dla układania puzzli może być zabawa plasteliną , która również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

PUZZLE DLA DZIECI

Prawdę mówiąc, naprawdę ciężko jest wskazać ogólnie najlepsze puzzle dla dzieci. Dlaczego? Wbrew pozorom jest to dużo bardziej skomplikowana sprawa niż mogłoby się wydawać. Otóż na wybór najlepszych puzzli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych składa się wiele różnych czynników. Jeśli chodzi o puzzle dla najmłodszych, warto wspomnieć o tym, że dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych przeznaczone są puzzle o różnym poziomie trudności. Na poziom trudności zaś składają się takie aspekty jak na przykład wielkość składanego obrazu oraz jego elementów, a także ilość puzzli znajdujących się w zestawie. Mało tego, wśród gigantycznej oferty różnorodnych i rozmaitych zestawów puzzli znajdziemy także mnóstwo rozmaitych serii puzzli tematycznych dla dzieci. W zależności od płci dziecka możemy natknąć się na różne ciekawe puzzle dla dziewczynki, jak i puzzle dla chłopca! Na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych zestawów puzzli oferowanych przez producentów dla dzieci w każdym wieku. Jesteście ciekawi jakie puzzle będą odpowiednie dla waszych pociech? Już spieszymy z pomocą!

PUZZLE DLA 3 LATKA

Nie da się ukryć, że najlepsze puzzle dla 3 latków to te oferowane przez serię puzzle maxi, oferującą puzzle dla najmłodszych w każdym wieku! Puzzle Maxi dzielą się m.in. na puzzle 12-elementowe, które będą idealnym wyborem dla każdego rodzica chcącego, aby jego dziecko rozpoczęło swoją przygodę z układaniem puzzli. Są to puzzle o bardzo dużych elementach, dzięki czemu ułożenie ich jest wyjątkowo łatwe, a skompletowany w całości obrazek z pewnością przyciągnie uwagę malucha.

PUZZLE DLA 4 LATKA

Zostajemy w temacie puzzli dla najmłodszych dzieci, jednak tym razem skupimy się na tym, aby zaprezentować wam najlepsze puzzle dla 4 latków! Seria, o której wspomnieliśmy powyżej, czyli Puzzle Maxi, oprócz puzzli 12-elementowych zawierają także puzzle 20-elementowe, puzzle 30-elementowe oraz puzzle 40-elementowe, które będą idealne dla dzieci w wieku do 4 roku życia. Dzięki zdecydowanie większym od standardowych i klasycznych puzzlom najmłodsi będą mogli bez problemu nauczyć się układać puzzle, rozwijając tym samym swój umysł, a także podnosząc swoje umiejętności w układaniu różnorodnych obrazków.

PUZZLE DLA 5 LATKA

Najlepsze puzzle dla 5 latków to takie, które składają się z ilości elementów powyżej 50, jednak nie przekraczają liczby 100 elementów. Oczywiście wiadomo, że podawane i proponowane przez nas ilości elementów puzzli dla dzieci mogą znacząco różnić się od indywidualnych umiejętności i potrzeb dziecka, jednak naszym zdaniem to właśnie puzzle 100-elementowe będą idealną granicą, na której należy zawiesić poprzeczkę naszego malucha najwyżej. Nie ma sensu, ani potrzeby, aby od razu wypływać na głęboką wodę, czy rzucać się z motyką na słońce. W końcu nie od razu Rzym zbudowano i należy o tym pamiętać, próbując zaciekawić dzieci układaniem puzzli. Żaden rodzic nie chciałby chyba przecież zniechęcać swojej pociechy do puzzli, prawda?

PUZZLE DLA 6 LATKA

Kolejnymi zestawami na naszej dzisiejszej liście będą najlepsze puzzle dla 6 latków, które naszym zdaniem idealnie sprawdzą się w roli kreatywnej, inspirującej i edukacyjnej zabawy dla każdego dziecka w wieku 6 lat – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, bo nie możemy zapominać, że i one kochają układać puzzle. Najlepsze puzzle dla dzieci w wieku 6 lat to naszym zdaniem puzzle nieprzekraczające ilości 200 elementów w jednym zestawie. Nie da się ukryć, że puzzle 150-elementowe mogą już być dla najmłodszych ciekawym wyzwaniem, jednak uważamy także, że zarówno puzzle 120-elementowe, jak i puzzle 180-elementowe nie powinny sprawić naszym pociechom żadnych większych problemów!

PUZZLE DLA STARSZYCH DZIECI

Nadszedł czas na to, aby przedstawić wam najlepsze puzzle dla dzieci starszych oraz młodzieży. Naszym zdaniem wszystkie puzzle powyżej 200 elementów włącznie z puzzlami 500-elementowymi będą odpowiednimi zestawami dla naszych pociech w wieku wczesnoszkolnym i nieco starszymi. Tak jak jednak już wspomnieliśmy, wszystko może zależeć od potrzeb i umiejętności indywidualnych naszych dzieci. Dlatego absolutnie nie możemy wykluczyć, że mogą one poradzić sobie również z tymi puzzlami, które w mniejszym lub większym stopniu przekraczają liczbę 500 elementów! Jednak wszystkie puzzle powyżej 1000 elementów naszym zdaniem najlepiej zostawić już osobom dorosłym lub znacząco zaprawionym w układaniu puzzli.


PUZZLE DLA DOROSŁYCH

Tak jak wspomnieliśmy przed chwilą, typowe i klasyczne puzzle dla dorosłych zaczynają się już od puzzli 1000-elementowych, które dla zwykłych osób, które nie układają puzzli zbyt często, na samym początku mogą stanowić dość spore wyzwanie. Z czasem jednak możemy zacząć radzić sobie coraz lepiej i tym samym podnosić poprzeczkę, układając puzzle powyżej 1000 elementów. Puzzle 2000-elementowe i puzzle 3000-elementowe dla doświadczonych z puzzlami osób też nie powinny stanowić większych problemów. Puzzle powyżej 4000 elementów to jednak dość spore wyzwanie, które najlepiej pokonać nie układając ich samemu. W końcu układanie puzzli w towarzystwie najbliższych może być równie fajne, a być może nawet fajniejsze i ciekawsze, co układanie ich w pojedynkę!

NAJLEPSZE PUZZLE DLA DOROSŁYCH

Ilość elementów z jakich składają się puzzle to jednak niejedyny aspekt, jaki możemy wziąć pod uwagę myśląc o wyborze najlepszych puzzli dla dorosłych. W końcu na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnorodnych rodzajów puzzli dla dorosłych! Wśród ogromnej oferty puzzli dla osób dorosłych możemy natknąć się choćby na drewniane puzzle dla dorosłych, czy puzzle 3D dla dorosłych, jednak nie brakuje również czegoś dla miłośników klasyki, więc o oryginalne puzzle dla dorosłych nie musicie się ani trochę martwić! Zdecydowanie najpiękniejsze puzzle dla dorosłych to te, po ułożeniu których możemy podziwiać piękne krajobrazy i cudowne widoki z różnych miejsc na całym świecie. Puzzle przedstawiające dzieła sztuki lub architektury również robią ogromne wrażenie.

Zapraszamy na blog magiczny-mazak.pl gdzie również dobór odpowiednich puzzli dla dzieci został odpowiednio opisany