Zastanawiasz się, jaką zabawkę kupić dziecku na prezent? Chętnie doradzimy w wyborze – zapoznaj się z naszymi propozycjami poniżej i znajdź idealny podarunek, który wywoła uśmiech od ucha do ucha na twarzy Twojego malucha.

Zabawki dla niemowlaka

Niemowlęta, czyli maluchy do 1. roku życia, potrzebują wzmożonej stymulacji sensorycznej i motorycznej, dlatego najlepsze zabawki dla dzieci w tym wieku to takie, które dostarczą im potrzebnych bodźców. Szczególnie polecamy bransoletkę z grzechotką, drewniany ksylofon i cymbałki wydające miłe do ucha dźwięki, książeczki, układanki i piłeczki sensoryczne, a także maty aktywizujące oraz kolorowe mobile do zawieszania nad kołyską. Poza tym niemowlakowi spodobają się też na pewno Przytulanki, zwłaszcza pluszowe misie szumisie, które będą go relaksować i wyciszać ułatwiając zasypianie.

Zabawki dla dzieci do lat 3

Dzieci powyżej 1. roku życia są dużo bardziej energiczne i niezależne, dlatego najlepiej kupować im zabawki dziecięce ułatwiające rozwijanie zdolności poznawczych oraz kreatywności i samodzielności. Warte polecenia są przede wszystkim wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne, takie jak stoliki muzyczne czy elektroniczne roboty oraz wymagające logicznego myślenia kostki aktywności, sortery edukacyjne i tablice manipulacyjne. Odpowiednie zabawki dla dzieci do lat 3 to również jeździki, bujaki i piłki plażowe, które pozwolą im ćwiczyć małą i dużą motorykę, doskonalić umiejętność chodzenia, biegania i wspinania się, a także balansowania i utrzymywania równowagi. Więcej na Kidaroo.pl

Zabawki dla starszych dzieci

Dzieci powyżej 3. roku życia mają już opanowaną koordynację, dziecięce zabawki dla starszych maluchów powinny być więc ukierunkowane głównie na dalszy rozwój ich potencjału intelektualnego. Świetnie się w roli takiego stymulatora intelektu sprawdzają chociażby gry pamięciowe i gry obserwacyjne, a także zabawki konstrukcyjne takie jak kulodromy, tory przeszkód i modułowe domki dla lalek. Poza tym starszemu dziecku warto kupić też kredki i flamastry, by mogło rozwijać drzemiącą w nim artystyczną pasję. Gwarantujemy, że takie prezenty ucieszą każdego malucha bez wyjątku.