Dziecięca wyobraźnia nie ma granic. To w jaki sposób dbają o swoich rodziców czasem zaskakuje wszystkich dookoła. Z czego jednak najbardziej cieszą się dorośli? Najlepsze są podarki wykonane ręcznie - może nie są one idealne, może czasem jakiś ich element odpada od całości, ale rodzice i tak są zachwyceni inwencją twórczą dzieci. Przede wszystkim rodzice kochają szczere uczucia, jakie w swoje prace wkładają dzieci. Warto dlatego spędzić z podopiecznymi trochę czasu i przygotować coś, czym zachwycona będzie mama, tata, a nawet babcia czy ciocia. Oto kilka pomysłów, które rozwijają dziecięcą kreatywność i są świetnym prezentem świątecznym.

Pierniczki świąteczne, samodzielnie wycinane i zdobione przez dzieci

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia nastrajają pozytywnie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Dlatego gdy się zbliżają dzieci chcą maksymalnie wczuć się w atmosferę. Jednym ze sposobów jest wspólne przygotowywanie prezentów świątecznych. Gdy chodzi o prezenty dla mamy święta są trudnym okresem. Większość obowiązków domowych jest zazwyczaj na jej głowie. Warto zatem zanim rozpocznie się świąteczna gorączka wysłać ją do fryzjera i kosmetyczni po to by przygotować dziećmi pyszne, kolorowe pierniczki. Każda mama będzie zachwycona zarówno czasem dla siebie, jak i kreatywnymi dekoracjami na ciasteczkach. 

Świąteczna kartka z życzeniami

Prostym prezentem jest kartka świąteczna. Starsze dzieci mogą wykonać ją w całości samodzielnie. Będą to atrakcyjne prezenty zarówno dla rodziców, jak i innych członków rodziny. Dzięki temu można wysłać kartki wszystkim powinowatym bez konieczności ich zakupu. Co ważne każda z nich będzie unikalna i wspaniała. Gdy chodzi o prezenty dla mamy Święta mogą być okazją do wyręczenia jej z obowiązku kupowania i pisania życzeń na kartkach. Dzieci mogą zrobić to samodzielnie lub jedynie pod nadzorem. Każdy rodzic będzie z tego zadowolony. 

Bomby kąpielowe - w całości do przygotowania razem z dzieckiem

Dla rodziców można przygotować również bardziej użyteczne przedmioty. Bomby kąpielowe robi się bardzo prosto, a ich składniki można znaleźć w każdej kuchni. Soda oczyszczona po połączeniu z kwaskiem cytrynowym tworzy bazę. Wystarczy odrobinka olejku eterycznego i barwnika spożywczego, by stworzyć idealną kulę kąpielową. Można te produkty dziecięcej zabawy podarować członkom rodziny - z pewnością zarówno starsi, jak i młodsi będą zachwyceni relaksującą kąpielą. 

Bomby czekoladowe i słodkie łyżeczki

Doskonałym zimowym prezentem są czekoladowe słodkie łyżeczki i bomby czekoladowe. Po rozpuszczeniu ich w gorącym mleku można cieszyć się pysznym, rozgrzewającym napojem. Można użyć ulubionego rodzaju czekolady, pysznych dodatków czy rozgrzewających przypraw - takich jak imbir czy cynamon. Tak jak bomby kąpielowe tak i te wystarczy zapakować w ozdobny papier lub celofan, by mieć gotowy kreatywny podarek od dzieci. Przy rozgrzewaniu czekolady warto by dzieci miały pomoc osoby dorosłej. Jednak zdobienie czy wsypywanie wypełnienia to zadanie idealne dla dzieci.