Letnie miesiące to czas wakacyjnych przygód, wycieczek, czasu spędzanego na świeżym powietrzu i na łonie natury. Niezależnie od tego, czy planujesz wakacyjny wyjazd, czy tylko spacery po okolicy lub odpoczynek w ogrodzie, dobrze jest pomyśleć o tym, co kupić na lato spędzane razem z maluchem. Warto zaopatrzyć się w pewne przedmioty, dzięki którym dziecko nie tylko będzie czuć się komfortowo w upalne dni, ale też będzie bezpieczne. Przemyślana wyprawka na lato to także spokój i mniej stresu dla rodziców, którzy mogą dzięki temu zrelaksować się podczas wakacji.

Podstawowe wyposażenie na lato

Do najważniejszych, letnich zakupów dla najmłodszych należą przede wszystkim wygodne, lekkie ubrania. Powinny być z naturalnych, przewiewnych materiałów. Wyjątkiem jest tu strój kąpielowy, który powinien być wykonany ze specjalnej, szybko wysychającej tkaniny, która nie chłonie wody. Nie zapominajmy o nakryciu głowy, niektóre dzieci dobrze będą czuły się też w okularach przeciwsłonecznych. Na słoneczne dni koniecznie trzeba mieć krem z filtrem, dopasowany do delikatnej, dziecięcej skóry. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie, dobrze więc zaopatrzyć się w wygodne butelki lub bidony, które łatwo można zabrać ze sobą na spacer czy na wycieczkę. Zadbajmy też o zapewnienie dziecku odrobiny cienia - czy to w ogrodzie, czy na plaży lub podczas dalszych wypraw. Może to być parasolka montowana do wózka albo lekki namiocik, który możemy łatwo złożyć i zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Akcesoria ogrodowe

Jeśli mamy przy domu ogród, to doskonałe miejsce do zabaw z małymi dziećmi. Dmuchany basenik nie jest dużym wydatkiem, a będzie wspaniałą atrakcją dla maluchów, zapewniając im nie tylko radosną zabawę, ale też odrobinę ochłody w gorące dni. Oprócz tego świetnym rozwiązaniem są różnego rodzaju ogrodowe zabawki, takie jak nieduże zjeżdżalnie, huśtawki czy drewniane domki. Dla komfortowego odpoczynku całej rodziny warto też wyposażyć ogród w wygodne meble, które posłużą zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Aby się nie niszczyły dobrze jest od razu dokupić do nich odpowiednie pokrowce na meble ogrodowe.

Pierwsza pomoc i ochrona przed insektami

Wpadki i drobne urazy mogą zdarzyć się wszędzie, dlatego też zawsze warto mieć przy sobie apteczkę z podstawowym wyposażeniem. W lecie szczególnie przydatne okazują się środki opatrunkowe i dezynfekujące na drobne rany i otarcia oraz na stłuczenia. Dobrym pomysłem jest też przyrząd do wyciągania kleszczy, a także coś na ukąszenia. Problem ten niestety często pojawia się w lecie i może być dość dotkliwy dla najmłodszych. Aby zapobiegać ukąszeniom komarów i innych owadów można używać specjalnych sprayów, które odstraszają insekty. Oprócz tego, szczególnie w przypadku małych dzieci, świetnie sprawdzą się praktyczne moskitiery, które zawieszone nad łóżeczkiem skutecznie ochronią malucha podczas snu.