Jeżeli Ty i Twoje dziecko należycie do fanów Disneya, na pewno zechcecie świętować jego setne urodziny. Okazji do tego dostarczą wspaniałe zestawy z serii LEGO® Disney. Poznaj je już dziś i dowiedz się, który z nich najbardziej przypadnie Wam do gustu!

Magiczny Zamek Aurory

Jeżeli Twoja pociecha ukończyła już czwarty rok życia, możesz sprezentować jej przepiękny Zamek Aurory z serii LEGO Disney. Złożony ze 187 elementów może stanowić dla kilkulatka niemałe wyzwanie konstrukcyjne. Oprócz modelu majestatycznego zamku, w zestawie znajdują się także minifigurki przedstawiające Śpiącą Królewnę, księcia Filipa oraz Diabolinę. Pociecha będzie mogła odegrać całe mnóstwo scen, które podpowie jej wyobraźnia. Może na przykład zatańczyć w zamku z przystojnym księciem, a także zaaranżować pierwszy pocałunek! Bogactwo wielobarwnych elementów sprawia, że zarówno model zamku, jak i postacie prezentują się przepięknie. Po skonstruowaniu, warto pomyśleć o ustawieniu modelu w reprezentacyjnym miejscu w pokoju dziecka. Będzie bowiem stanowił uroczą dekorację wnętrza. 

A może Zaczarowany domek na drzewie?

Zaczarowany domek na drzewie to kolejna interesująca propozycja z serii LEGO Disney. Jest on dedykowany dzieciom, które ukończyły już dziesiąty rok swojego życia. Jego złożenie nawet dla nich może stanowić spore wyzwanie, ponieważ zestaw składa się aż z 1016 elementów! Łączenie ze sobą poszczególnych klocków stanowi jednak świetną okazję do treningu zdolności manualnych. Budowa modelu może również nauczyć pociechę cierpliwości oraz tego, że dążenie do celu, krok po kroku, przynosi zamierzony rezultat. Jeśli pociecha uzna, że napotkała jakąś niemożliwą do pokonania trudność, warto zachęcić ją do skorzystania z bezpłatnej aplikacji LEGO Builder, dzięki której można nie tylko zapoznać się z przejrzystą instrukcją, ale również dokładnie przyjrzeć się modelom w 3D. Zaczarowany domek na drzewie umożliwia dzieciom zabawę na wiele różnego rodzaju sposobom. Pociecha może przespacerować się tajemniczymi schodami, a także wirować na tanecznym parkiecie. Do zestawu dołączonych zostało aż trzynaście minifigurek! Przedstawiają one postaci znane i lubiane z animacji Disney. Mowa tu między innymi o Mulan, Dzwoneczku, ale również o Annie i Alicji. Dzięki nim, można będzie odegrać całe mnóstwo scenariuszy. Pociecha będzie miała także możliwość organizacji przyjęcia, a także odkrycia tajemnej jaskini. Być może zechce również skorzystać z majestatycznej zjeżdżalni wodnej. Po złożeniu, model posiada 25 centymetrów wysokości, 36 centymetrów szerokości oraz 13 centymetrów głębokości. Jeżeli dziecko postanowi ustawić Zaczarowany domek na drzewie na swoim biurku, może mieć stuprocentową pewność co do tego, że każdy zwróci na niego swoją uwagę. 

Zamek wspaniałych przygód zachwyci każdego fana Disneya!

Zachwycający Zamek wspaniałych przygód z serii LEGO Disney przeniesie młodego konstruktora do bajkowego świata księżniczek, w którym wszystko jest możliwe. Zestaw składa się z 698 elementów i mogą korzystać z niego już sześcioletnie dzieci. Dołączono do niego pięć minifigurek przedstawiających Śnieżkę, Arielkę, Vaianę, Roszpunkę oraz Tianę. Każda z nich posiada oczywiście swoją własną komnatę w zamku, wyposażoną w wiele zachwycających detali. Pociecha może wcielać się w swoją ulubioną postać, tworząc kreatywne historie, zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie przyjaciół. Wspólna zabawa nie tylko dostarcza mnóstwa rozrywki, ale również stanowi okazję do szlifowania umiejętności społecznych. Spacerowanie po licznych zaułkach pałacu pobudzi zaś wyobraźnię i poprawi nastrój. Nie zapomniano oczywiście o zwierzątkach, ponieważ zestaw zawiera plac zabaw dla pupili. Nie zabrakło też licznych akcesoriów, które urozmaicają zabawę. Po złożeniu model będzie miał 36 centymetrów wysokości, 53 centymetry szerokości oraz 9 centymetrów głębokości. Wspaniale będzie więc prezentował się ustawiony na biurku bądź półce. Naprawdę trudno o ładniejszą dekorację dziecięcego pokoju. 

Magiczna karuzela Anny i Elzy

Magiczna karuzela Anny i Elzy to kolejny przykład zachwycającego zestawu z serii LEGO Disney. Jest on złożony dokładnie ze 175 elementów, a korzystać z niego mogą już sześciolatki. Samo konstruowanie karuzeli będzie już dla dziecka wspaniałą przygodą oraz okazją do rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Do zestawu dołączono aż cztery minifigurki postaci znanych pociesze z filmu "Kraina lodu". Mowa tu oczywiście o Annie, Elzie oraz o Kristoffie i Olafie. Dzieci mają szansę odegrać wiele scen z animacji Disneya, ale mogą również tworzyć i realizować własne scenariusze, które podpowiada im bujna wyobraźnia. Pociecha ma szansę bawić się zestawem LEGO wspólnie ze swoimi przyjaciółmi, nawiązując przyjaźnie. Warto zachęcić dziecko do skorzystania z funkcjonalnej i bezpłatnej aplikacji LEGO Builder, która przyda się w szczególności wówczas, gdy wystąpią problemy konstrukcyjne. Aplikacja umożliwia także dokładne przyjrzenie się modelom w 3D. Można korzystać z niej zarówno na tablecie, jak i na smartfonie.