Doskonałym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa coraz bardziej aktywnemu maluszkowi są piankowe maty podłogowe, które cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród rodziców niemowląt i małych dzieci. Maty amortyzują dziecięce upadki znacznie lepiej niż dywan, a dodatkowo stanowią niezawodną izolację termiczną, nie pozwalając smykowi zmarznąć. Na rynku dostępne są w wielu wariantach. Jaki model wybrać dla swojej pociechy?

Maty piankowe - liczy się jakość

Nie daj się skusić niskim cenom. Postaw na jakość i korzystaj z ofert sprawdzonych producentów. Wybierz taką matę, która będzie w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka. Zwróć uwagę, czy upatrzony model posiada wszystkie wymagane normy i atesty. W jego składzie nie powinny znaleźć się szkodliwe substancje, takie jak formamid, ftalany czy PVC.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wyposażysz się w wysokiej jakości matę, skorzystaj z oferty Mamabrum.eu. Znajdziesz w niej modele, wykonane z bezzapachowej pianki XPE, która jest bezpieczna w użytkowaniu, a dodatkowo elastyczna i trwała. Pamiętaj, że maty z formamidem mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Substancja ta posiada bowiem właściwości mutagenne oraz rakotwórcze.

maty piankowe dla dzieci

Łatwe do przechowywania i czyszczenia maty piankowe

Wybierając matę piankową dla swojego dziecka, weź pod uwagę także kwestie praktyczne, takie jak łatwość przechowywania czy utrzymania w czystości. Doskonałym wyborem będą takie modele, które nie chłoną wody. Błyskawicznie usuniesz z nich rozlany płyn. Wszelkie zabrudzenia z kolei znikną po przetarciu wilgotną ściereczką.

Na rynku dostępne są maty o różnej wielkości, zarówno składane, jak i zwijane w rulon. Można kupić także modele w formie puzzli, które dodatkowo dostarczają dzieciom rozrywki. W tym przypadku masz możliwość dowolnej zmiany ich wielkości, w zależności od aktualnych potrzeb. Maty piankowe okazują się przydatne nie tylko w domu, ale też podczas wyjazdów lub zabawy w ogrodzie. Upewnij się przed zakupem, że transport wybranego modelu będzie łatwy i wygodny. Dobrym wyborem będą maty z wyposażoną w rączkę torbą lub takie, które można złożyć do niewielkich rozmiarów.

Maty piankowe o atrakcyjnym designie

Nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i komfort, ale też zdobią. To dlatego tak duże znaczenie ma design piankowych mat. Doskonałym rozwiązaniem jest wyposażenie się w model z nadrukiem, który jest inny po każdej stronie maty. To z pewnością będzie dodatkowe urozmaicenie dla Twojego dziecka. Jeśli chcesz, by mata pasowała do każdego wnętrza, wybierz model w stonowanych. łagodnych kolorach. Nie tylko wprowadzi do aranżacji przytulność, ale też ułatwi wyciszenie maluszkowi.

Kolorowa, ozdobiona zwierzątkami, przyjemnymi dla oka wzorkami lub malowniczymi krajobrazami mata stanowi wymarzone miejsce do zabawy dla każdego smyka. Im bardziej atrakcyjny będzie jej design, tym chętniej dziecko będzie spędzać na niej czas. Jeśli zależy Ci na modelu o nowoczesnym wzornictwie, wejdź na https://mamabrum.eu/maty-piankowe-dla-dzieci i daj się zainspirować.

dziecięce maty piankowe

Maty piankowe - co jeszcze ma znaczenie?

Dostępne na rynku maty różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, sposobem składania i designem, ale też grubością. Im grubszy model wybierzesz, tym skuteczniejsza będzie izolacja termiczna oraz ochrona w razie upadku smyka. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo swojej pociechy, warto zdecydować się na zakup modelu z antypoślizgową powierzchnią. To ułatwi dziecku przemieszczanie się po macie, a co za tym idzie, naukę samodzielnego chodzenia czy raczkowania. Nie bez znaczenia jest również twardość maty. Materiał, z jakiego została wykonana powinien posiadać odpowiednią elastyczność.