Montessori od narodzin do żłobka

2023-02-09 20:02:00
Montessori od narodzin do żłobka

Na czym polega pedagogika Montessori i jakie są zalety placówek, które się na niej opierają? Dla kogo żłobek Montessori będzie dobrym pomysłem?

Żłobek Montessori to miejsce, do którego trafiają zarówno dzieci od urodzenia wychowywane w duchu tej metody, ale także te, których rodzice szukają bezpiecznej, inspirującej przestrzeni do ich nauki i rozwoju.

Wychowanie w duchu Montessori

Metoda Montessori powstała w opozycji do tradycyjnego modelu nauczania, narzucającego obowiązek podporządkowania się systemowi, ograniczającego swobodę działania i tłamszącego kreatywność. Priorytetem dla twórczyni - Marii Montessori było pragnienie pielęgnowania dziecięcej ciekawości świata, zachęcanie do rozwijania zainteresowań, samodzielności oraz znalezienia wewnętrznej motywacji do nauki. Ogromnie ważne jest tu poszanowanie indywidualizmu każdego malucha i zróżnicowanych potrzeb. Odrzuca się wszelkie szablony, stereotypy, zastępując je przyzwoleniem na spontaniczność oraz wsłuchaniem w to, co dziecko chce przekazać swoim zachowaniem.

Żłobek Montessori - bezpieczeństwo, wsparcie i zrozumienie

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoje dziecko było akceptowane, miało prawo do podejmowania własnych decyzji, rozwijało swoje zdolności, zainteresowania indywidualnie lub w grupach (zależnie od preferencji), by mogło poznawać świat, samego siebie i uczyło się, jak funkcjonować w społeczeństwie, zapisz je do żłobka Montessori.

Tutaj maluchy uczą się samodzielności, niezależności, obserwowania, a także dbania o porządek wokół siebie. Otrzymują dużą dawkę motywacji oraz wiary w swoje możliwości, są zachęcane do wyrażania siebie, swojej spontaniczności, bez oceny, a tym bardziej tłamszącej i ograniczającej krytyki.

W tego typu żłobku dzieci funkcjonują w grupach mieszanych wiekowo. Dzięki temu, że maluchy spędzają czas ze starszakami, wszyscy mają szansę czegoś się od siebie nauczyć. To najlepsze odzwierciedlenie naturalnego środowiska. Istotną rolę odgrywa również współpraca z rodzicami. Możecie więc liczyć na wsparcie i solidny feedback dotyczący tego, jak dziecko spędza czas w żłobku, jak odnajduje się wśród innych dzieci, jakie robi postępy.

Mądre Główki - żłobek Montessori w Warszawie

Mieszkając w Warszawie, możesz zapisać swojego malucha do żłobka, który spełni wszystkie jego i Twoje oczekiwania. "Mądre Główki" https://www.madreglowki.pl/zlobek to miejsce idealnie dostosowane do rozwoju dzieci w wieku 12-36 miesięcy. Już samo wyposażenie sal jest dokładnie przemyślane i stworzone w sposób zapewniający maximum bezpieczeństwa, a także optymalną ilość bodźców.

Opiekunowie działają tu nie na zasadzie nauczycieli, lecz towarzyszy, którzy nie wyręczają, a "pomagają zrobić to samemu". Zachęcają dzieci, podsycają ich wiarę w swoje możliwości i pokazują, że odkrywanie jest niesamowitą przygodą.

Dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, korzystając ze świetnie wyposażonego placu zabaw, skrojonego na miarę ich możliwości przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zadbaj o rozwój swojego dziecka, pomóż mu odkryć siebie, swoje zdolności i pielęgnować ciekawość, która jest podstawą nauki. Żłobek Montessori to doskonały start w przyszłość.

Autor:Autor: madreglowki.pl; Źródło zdjęcia: Adobe Stock