A może by tak skorzystać z aplikacji?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się aplikacje, dzięki którym możesz trenować swoją znajomość języków obcych. Jedną z ich największych zalet jest to, że zdecydowanie stawiają one na słownictwo. Gramatyki znacznie trudniej się tam nauczyć, ale jeśli zależy Ci na tym, aby zwiększyć swój zasób słownictwa, będą one naprawdę pomocne. Z aplikacjami jest o tyle dobrze, że każdy z nas może je mieć na swoich telefonach, duża część z nich jest darmowa. Bardzo często wprowadzają one regularność w nauce, dzięki codziennym powiadomieniom zawsze będziesz pamiętał, aby wykonać lekcję.

Znany sposób, czyli fiszki

Jednym z najbardziej znanych sposobów, jeśli mowa o nauce słówek są oczywiście fiszki. Jest to metoda dobra zarówno dla wzrokowców, jak i słuchowców. Możesz kupić gotowe lub wykonać własne, na których będą zapisane te słowa, które uważasz za najważniejsze. Zapisując je również łatwiej Ci przyjdzie zapamiętanie. Fiszki to świetny sposób na to, aby powtarzać słowa, z którymi masz trudności i odkładać na bok te, które już doskonale znasz.

Uwielbiane metody

Najbardziej lubianą przez ludzi metodą jest oczywiście oglądanie filmów i seriali w języku, którego chcą się nauczyć. Pomocniczo możesz sobie włączyć napisy, mogą być one nawet polskie, gdyż Twój mózg wyłapie część z tego, co słyszy. Oglądanie filmów bez napisów jest znacznie cięższe dla początkujących i dobrze jest się do tego przenieść, gdy jest się już trochę bardziej zaawansowanym. Poza tym naukę słówek może wspomóc czytanie zagranicznych tekstów, książek, artykułów. Również jest to bardzo przyjemne i zdecydowanie przyniesie pozytywne skutki.

Pamiętaj, aby mówić

Owszem, jeśli najzwyczajniej w świecie chcesz wykuć na kartkówkę, nie będzie to konieczne. Wtedy wystarczy Ci jedynie zapamiętanie pisowni. W momencie gdy jednak zależy Ci na tym, aby móc się później tymi słówkami posługiwać, powinieneś czytać je na głos, bądź wypowiadać do kogoś innego. Tylko w taki sposób nauczysz się poprawnej wymowy, jeśli nie będziesz mówił to nici z tego. Oprócz tego zdecydowanie powinieneś starać się rozmawiać z native speakerami, dzięki nim będziesz mógł wyłapać naprawdę wiele nowych słówek, których w Twoim słowniku dotychczas nie było.

Zainwestuj w materiały

Jeśli chcesz nauczyć się słówek, dobrym pomysłem jest zakupienie podręczników z danego języka. Zdecydowanie pojawią się w nich wszystkie najważniejsze słówka, które będą Ci potrzebne do codziennej komunikacji. Dodatkowo pojawi się w nich wiele ćwiczeń, na których będziesz mógł sprawdzić umiejętności, które do tej pory udało Ci się nabyć. Zdecydowanie zainwestuj w podręcznik i poszerzaj swoją wiedzę!

 

Sponsorem artykułu jest Nowa Era.