Dzień Matki to szczególna okazja do tego, aby pokazać jednej z najbliższych osób, jak bardzo ją kochamy. A jak można to zrobić? Najlepiej za pomocą samodzielnie zrobionego prezentu, który sprawi, że obdarowana osoba będzie o nim pamiętać każdego dnia. Odkryj kilka pomysłów na prezenty diy na Dzień Matki.

Drobne upominki diy na Dzień Matki

Jeśli chcesz podarować dodatek do głównego prezentu lub sprawić Mamie przyjemność dzięki samodzielnie wykonanym prezentom, to musisz poznać te kilka pomysłów. Jeden z nich to wełniane serduszka, które można zrobić za pomocą kilku łatwo dostępnych materiałów. Jest to sztywny karton, nożyczki, ołówek i klej, a także włóczka lub wełna. Oczywiście czerwony kolor włóczki będzie tutaj idealny, bo wyraża miłość. Wystarczy narysować na kartonie szablon serca, wyciąć go, posmarować klejem z dwóch stron i następnie owinąć włóczką. Ten uroczy i miękki prezent Mama może nosić w torebce.  To świetny prezent dla dzieci, które chcą zrobić coś prostego i efektownego. Inny pomysł to laurka 3d, którą wykonasz z kolorowego bloku technicznego i naklejania jego poszczególnych elementów na kartkę. Można też odginać części bloku w różne strony, aby osiągnąć pożądany efekt trójwymiarowości.

Ciekawe pomysły na prezent od serca

Kobiety uwielbiają kosmetyki, a każda Mama z pewnością doceni dobry i naturalny produkt do pielęgnacji. Zamiast jednak kupować kolejny raz perfumy lub ten sam krem, spróbuj czegoś innego. Być może wykonasz kosmetyk własnoręcznie? Jeśli wydaje Ci się to trudne, to musisz wiedzieć, że można kupić gotowe zestawy, z których bez problemu wykonasz kosmetyki. Zestawy diy to gotowa baza i formy, które pomogą Ci wykonać naturalne kosmetyki jak mydełka czy pomadki do ust, ale nie tylko. Dokładna instrukcja pomoże Ci w wykonaniu idealnej receptury. Popularne są także gotowe produkty typu świece zapachowe, które wprowadzają przyjemny nastrój i działają jak aromaterapia. Świeca zapachowa zapalona wieczorem stworzy przyjemną atmosferę i relaks. Inspirujące miejsca w sieci, jak na przykład https://allegrolokalnie.pl/o/prezent-na-dzien-matki, pozwolą Ci zorientować się, co jest obecnie ciekawego z prezentów na Dzień Matki.