Pieluchy tetrowe to produkt dobrze znany od pokoleń — niegdyś nasze babcie i mamy stosowały je do przewijania niemowląt. Mimo że rozwiązanie to zostało wyparte przez jednorazowe lub wielorazowe pieluszki, te wykonane z tetry są ważnym elementem wyprawki dla noworodka. Do czego mogą Ci się przydać? W jaki sposób z nich skorzystasz? Odpowiadamy.

Pieluchy tetrowe – doskonała ochrona ubrania rodzica

Widok mamy z pieluchą tetrową przewieszoną przez ramię chyba nikogo nie dziwi. Noszenie dziecka do odbicia odbywa się najczęściej na ramieniu rodzica. Podczas tej czynności nierzadko dochodzi do ulewania, kiedy część pokarmu ląduje na ubraniu mamy lub taty. Pieluchy tetrowe będą zatem świetnym zabezpieczeniem Twojej odzieży.

Niezastąpione przy przewijaniu

Wbrew temu, co napisaliśmy powyżej, pieluchy tetrowe wciąż są przydatne podczas przewijania. Sprawdzą się m.in. jako podkład, na którym położysz dziecko i będziesz wykonywać wszystkie czynności pielęgnacyjne. Rozwiązanie to polecane jest przede wszystkim, gdy czeka Cię przewijanie maluszka poza domem – w samochodzie, w łazience w galerii handlowej lub na stacji benzynowej.

Ulubiona przytulanka

Nietrudno zaprzeczyć temu, że pieluchy tetrowe są uwielbiane przez niemal wszystkie dzieci. Szczególnie wtedy, gdy opatrzone są ciekawymi grafikami, jak te, które dostępne są w kategorii e-sklepu https://asplaneta.pl/pieluchy-tetrowe. Decydując się na zakup pieluszek z dziecięcym motywem, możesz być niemal pewna, że szybko staną się ulubionymi przytulankami Twojej pociechy.

Z czego to wynika? Małe dzieci, a zwłaszcza noworodki, uwielbiają bliskość. W końcu przez 9 miesięcy były noszone w brzuchu mamy, stanowiąc z nią jedność. Wiele mam, chcąc ułatwić maluszkowi zasypianie, umieszcza w ich łóżeczku tetrową pieluchę. Niemowlę często się do niej przytula i układa ją sobie obok twarzy. To daje mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa – niemal takie, jak przy rodzicu.

Pieluchy tetrowe – świetne do okrycia maluszka

Mówiąc o zastosowaniu pieluch tetrowych, nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Mianowicie o tym, że produkt ten doskonale zastąpi kocyk podczas gorących dni. Przewiewność tetry zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu tak przykryty maluch nie będzie się pocił. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przykrywać pieluchą całego wózka, zwłaszcza podczas naprawdę upalnych dni.